Adam Kownacki vs Chris Arreola

Wielkimi krokami zbliża się pięściarska uczta dla kibiców wagi ciężkiej. W nocy z soboty na niedzielę swój pojedynek w Barclays Center stoczy Adam Kownacki (19-0, Boks), jego rywalem będzie niezwykle twardy Chris Arreola (38-5-1, Boks). Prawa do transmisji wykupił Polsat, więc na tym kanale będziemy mogli obejrzeć starcie ”BabyFace’a”. Od godziny 1:00 rusza studio na Polsat Sport, a rozpiska od 2:00 na Polsat Sport i otwartym Polsacie! Adam w ringu powinien pojawić się około godziny 4-5 nad ranem, są to jednak nieoficjalne i niepotwierdzone informacje.

Adam Kownacki urodził się w Łomży, dorastał i wychowywał się w Ameryce od 7 roku życia. Polak przyjął także amerykańskie obywatelstwo oraz podjął studia. Pierwsze treningi rozpoczął w wieku 16 lat, jego inspiracją był Andrzej Gołota. Poważnym amatorskim sukcesem boksera było dwukrotne zdobycie nowojorskiej złotej rękawicy w wadze ciężkiej. Po tym przeszedł na zawodowstwo w 2009 roku. Od tamtego czasu stoczył 19 walk, a swoją popularność zyskał dzięki wygranej z Arturem Szpilką w 2017 roku. Dla zawodnika z Wieliczki miało być to odbudowanie po porażce Deontayem Wilderem, był wtedy znacznym faworytem, gdyż kurs na zwycięstwo Szpilki wynosił około 1.25 zł. Trzeba wspomnieć także o boju z Charlesem Martinem i zaserwowaniu mu kanonady ciosów na pełnym dystansie. Co więcej, Adam pokazał znakomity boks w ostatniej potyczce z Geraldem Washingtonem, kończąc go już w drugiej rundzie.

Co do powiedzenia ma przed sobotą łomżanin? Tutaj najlepiej zajrzeć na kanał KOstyra i zobaczyć media trening.

Chris Arreola to zdecydowanie najbardziej doświadczony przeciwnik, z jakim kiedykolwiek mierzył się ”BabyFace”. Na swoim koncie posiada aż 45 stoczonych pojedynków w tym: 38 zwycięstw, 5 porażek i 1 remis. W swojej karierze próbował zdobyć pas WBC  z Deontayem Wilderem, Bermanem Stivernem oraz Vitalijem Klitschko. Wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. ”The Nightmare” znany jest w Polsce, gdyż mierzył się z Tomaszem Adamkiem o pas IBF International. Amerykanin uwielbia wymiany ciosów i cechuje się ogromną odpornością. Najczęstszym atakiem Arreoli są łączone kombinacje lewego oraz prawego prostego, na nich głównie bazuje. Trzeba przyznać, że są one szybkie i momentami taktyka Chrisa w dużej mierze przypomina styl Adama.

Warto zajrzeć także na nasz wcześniejszy wpis o spotkaniu ”Twarzą w twarz” Adama Kownackiego z Chrisem Arreolą.

Rozpiska gali TGB Promotions w Barclays Center:

Ciężka: Adam Kownacki vs Chris Arreola
Półciężka: Marcus Browne vs Jean Pascal
Półśrednia: Andre Berto vs Miguel Cruz
Junior średnia: Curtis Stevens vs Wale Omotoso
Piórkowa: Cobia Breedy vs Ryan Lee Allen

1 KOMENTARZ

  1. Będą grzmoty Panowie i tu nikt nie padnie po pierwszej lufie. Dla mnie Adam zdecydowanym faworytem i wgl krok w tył patrząc na poprzednich przeciwników, ale może trochę sławy mu przyniesie nazwisko Arreoli bo tego najbardziej potrzebuje Baby.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.