Canelo Alvarez oraz Gennady Golovkin mogą spotkać się po raz trzeci w maju 2021 roku w trakcie święta — Cinco de Mayo. O tym, czy pojedynek zobaczymy za kilka miesięcy, zdecyduje sytuacja na świecie związana z pandemią. Wydarzenie jest za duże pod względem sportowym, jak i finansowym, aby zrobić je za zamkniętymi drzwiami.

Według doniesień dziennikarza The Athletic — Mike’a Coppingera wynik za sprzedaż biletów na wydarzenie musi osiągnąć około $27 milionów, aby można było mówić o jakimkolwiek zysku. Co więcej, zostały ujawnione wstępne gaże za trylogię obu panów, bez sprzedaży PPV i innych czynników wpływających na podbicie stawki. W maju 2021 roku Meksykanin miałby zgarnąć $45 milionów, zaś Kazach $30 milionów.

Canelo oraz GGG zgodzili się na trzeci pojedynek. Nasze źródła wskazują, że Alvarez zarobi około $45 milionów, GGG $30 milionów. Ich walka rewanżowa zgromadziła $27 milionów za sprzedaż biletów, więc trylogia musi odbyć się z publiką. Patrzą na maj 2021 roku.

W razie potrzeby promocja Golden Boy Promotions przesunie bój na wrzesień 2021 roku. Tak duże wydarzenie nie może zostać zorganizowane bez fanów, organizatorzy zdają sobie sprawę także z tego, że znaczna część populacji w USA nie będzie mogła sobie pozwolić na szybki zakup biletów ze względu na kryzys wywołany pandemią. W 2018 roku podczas gali bokserskiej w T-Mobile Arena w Las Vegas zgromadzono $27 milionów z bramki, czy taki wynik uda się już z początkiem następnego roku?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.