Jak informuje Ryan Thomas, królewska kategoria UFC prawdopodobnie zostanie wzmocniona o mistrza WSOF i PFL, Blagoya Ivanova (MMA 16-1, 1 NC).

Jak część z was pewnie zauważyła, Blagoy Ivanov nie znalazł się na liście zawodników w lidze PFL. Został mu zaoferowany kontrakt UFC, jednak musiał poddać się operacji i właśnie przechodzi rehabilitację z powodu urazu łąkotki. Gdy wyzdrowieje, będzie gotowy do podpisania kontraktu. Najwcześniej będzie dostępny w czerwcu.

Blagoy Ivanov to 31-letni zawodnik wagi ciężkiej pochodzący z Bułgarii. W swojej karierze walczył m.in. w Bellatorze, gdzie doszedł nawet do finału turnieju, ale tam musiał uznać wyższość Alexandra Volkova. Jest to jak na razie jego jedyna porażka w MMA. Następnie dołączył do organizacji World Series of Fighting, gdzie już w swoim pierwszym pojedynku zdobył pas mistrzowski tej organizacji. Ivanov obronił swój tytuł 4 razy, w międzyczasie będąc mianowanym na mistrza PFL. Swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku na gali PFL: Fight Night. Zwyciężył wówczas z Caio Alencarem. Jego kontrakt z PFL skończył się w zeszłym miesiącu.

Blagoy Ivanov na 16 zwycięstw zaliczył 6 nokautów oraz 6 poddań. Bułgar jest również doświadczonym zawodnikiem sambo, w 2008 roku został mistrzem świata w tej dyscyplinie. Udało mu się również pokonać samego Fedora Emelianenko.

Część fanów może kojarzyć Bułgara po tragicznej sytuacji do jakiej doszło w 2012 roku. Zawodnik został wtedy dźgnięty nożem w okolicy serca. O zdarzeniu można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.