W minionym tygodniu dotarła dobra wiadomość z Bułgarii, zawodnik mieszanych sztuk walki i były Mistrz Świata w Sambo – Blagoi Ivanov (MMA 6-0) odzyskał przytomność. Trener zawodnika – Stoyan Saladinov poinformował, że obecnie są problemy z funkcjonowaniem jednej nerki, Bagata sporo stracił na wadze i nadal pozostaje podłączony do respiratora. Zespół lekarzy ze Szpitala im. Pirogova w Sofii robił niesamowite rzeczy, aby wyciągnąć fightera z powrotem na tę stronę. Pracownicy placówki medycznej stwierdzili, iż jedynie dzięki temu, że organizm Ivanova był tak silny, zawodnik przeżył. Jedenasto-centymetrowa rana w pobliżu serca goi się, jedyne zagrożenie stanowi wysokie ryzyko infekcji, stąd warunki hospitalizacji Bułgara muszą być w stu procentach sterylne.Tato, wiesz kto mi wbił nóż? – podobno tak brzmiały pierwsze słowa jakie wypowiedział zawodnik Bellatora.

Niepokonany ciężki przebywał w śpiączce przez czterdzieści dni po tragicznym zajściu do którego doszło 26 lutego w barze w centrum Sofii. Tamtej nocy do lokalu wtargnęło kilku napastników uzbrojonych w kije i noże, ich celem stała się grupa młodych ludzi wśród których był właśnie Blagoi Ivanov. Bułgar otrzymał głęboki cios nożem w okolicach klatki piersiowej, ostrze przeszło w pobliżu serca. Reanimowany, praktycznie natychmiast został przewieziony do szpitala i poddany skomplikowanej operacji.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

20 KOMENTARZE

  1. strasznie dlugo czekaliśmy na tą informacje. mam nadzieję, że już tylko lepiej będzie z jego zdrowiem

  2. Bardzo dobry news, bez kity brawa dla lekarzy, za taką opiekę. Ma w sumie szczęście chłopak, taka rana to koszmar…

  3. Powrotu do walk życzę, bo, że wróci do zdrowia to kwestia czasu.

  4. Powrotu do Zdrowia! Fajnie gdyby wróciłdo sportu, ale na takie decyzje zbyt wcześnie. Teraz liczy się by wszystko się zaleczyło.

  5. Nareszcie dobre wieści, oby doszedł do siebie :), coś czuję że jak się ”tata” dowie kto to zrobił to Policja nie będzie miała już za dużo do roboty heheheheh

  6. Życzę powrotu do zdrowia, ale orientuję się trochę w temacie śpiączki i wiem, że przed nim lata rehabilitacji i dochodzenia do "normalności". Cóż, mam nadzieję, że po wygrsniu tej pierwszej bitwy, Blagoi będzie wygrywał kolejne

  7. Oby nie doszło do infekcji tej rany, potem tylko rehabilitacja i będzie roznosić innych na ringu! Wierzę w to

  8. Dzięki Bogu że doszedł "w miare" do siebie. Teraz juz moze byc tylko lepiej, ale o sporcie a tym bardziej o MMA musi zapomniec na dosc długi czas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.