Fot. https://www.instagram.com/mariuszlinke/

W wieku 52 lat, po ciężkiej walce z chorobą zmarł pionier i legenda brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce, Mariusz „Manolo” Linke.

Mariusz Linke to pierwszy posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu w Polsce. Współzałożyciel legendarnego klubu Berseker’s Team Poland i założyciel Linke Gold Team na czarny pas został promowany w 2006 roku przez Jorge Macaco Patino, obecnego trenera mistrza wagi lekkiej UFC, Charlesa Oliveiry. Czwartą belkę na swoim czarnym pasie Mariusz Linke dostał od Patino latem 2019 roku na obozie Linke Gold Team w Białogardzie.

W trakcie swojej długiej sportowej kariery „Manolo” wielokrotnie zdobywał medale na mistrzostwach Europy oraz świata w brazylijskim jiu-jitsu. Startował również w formule MMA w której w trakcie 12 lat zdobył 11 zwycięstw i 5 przegranych.

Mariusz Linke na swoich mediach społecznościowych w ostatnich miesiącach komentował najważniejszą walkę w swoim życiu, którą do samego końca wierzył, że wygra. Życzenia powrotu do zdrowia składał mu między innymi mistrz UFC, Charles Oliveira:

Redakcja portalu MMARocks składa rodzinie oraz przyjaciołom Mariusza Linke najszczersze kondolencje z powodu utraty ukochanej osoby.