Za Dziennikiem Stargardzkim:

W miniony piątek podczas półtoragodzinnej gali poznaliśmy nazwiska najpopularniejszego sportowca i trenera roku w Stargardzie. Wyniki plebiscytu, jak się dowiedzieliśmy, nie dziwiły nikogo. Organizatorem plebiscytu „Gwiazdy Stargardzkiego Sportu” był prezydent miasta Sławomir Pajor, a współorganizatorem „Dziennik Stargardzki”.

Z piętnastu nominowanych sportowców podczas gali nagrodzono dziesiątkę najlepszych. Wybrano ją na podstawie głosów przyznanych za pomocą SMS-ów i kuponów konkursowych oraz punktów przyznanych przez pięcioosobową kapitułę plebiscytu. W sumie wśród nagrodzonych znalazło się dwóch piłkarzy, dwóch biegaczy, koszykarz, przedstawicielki zapasów i karate, kulomiot oraz tenisistka.

I choć faworytów do zwycięstwa było kilku, wygrała zawodniczka spoza tego kręgu, miłośniczka sportów walki i reprezentantka Berserkers TeamIrena Preiss.
Podczas gali Ireny niestety zabrakło, gdyż brała ona w tym czasie udział w Mistrzostwach Europy w Lizbonie. – Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Już sam udział w tym plebiscycie to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówiła zwyciężczyni w transmitowanej na telebimie rozmowie. Nagrodę w jej imieniu odebrał ojciec, Marian Preiss.

Gratulacje!