(fot. UFC)

Kolejne dwie walki zostały anonsowane na nadchodząca 4 czerwca gale finałową 13. sezonu Ultimate Fightera. UFC podało, że w akcji zobaczymy Kyle’a Kingsbury’ego (MMA 10-2, 1 NC, UFC 3-1) przeciwko Fabio Maldonado (MMA 18-3, UFC 1-0). Kingsbury, uczestnik ósmej serii wspomnianego reality show, wygrał swoje trzy ostatnie walki z rzędu w każdej z nich wypadając bardziej imponująco. Po dwóch wygranych na punkty z Razakiem Al-Hassanem i Jaredem Hammanem zniszczył w 21 sekund Ricardo Romero na UFC 126 w lutym. Maldonado z kolei wejdzie do oktagonu po raz pierwszy od października zeszłego roku. Dla sparingpartnera braci Nogueira był to wówczas debiut w UFC kiedy rozprawił się z Jamesem McSweeney’m zatrzymując go przez TKO w trzeciej rundzie.

Drugą cegiełkę do tej gali dokłada Heavy.com informując o walce dwóch innych uczestników TUFa. Matt Brown (MMA 11-10, UFC 4-4) z siódmego sezonu zmierzy się z Richem Attonito (MMA 9-4, UFC 2-1) z serii jedenastej zapewne w walce o utrzymanie swojego kontraktu z Zuffą. Brown przegrał swoje ostatnie trzy walki odpowiednio z Ricardo Almeidą, Chrisem Lytle i  Brianem Fosterem i może stać się zaledwie czwartym zawodnikiem w historii, który przegrał cztery walki pod rząd w UFC. Trenujący w ATT Attonito również jest pod presją po mało efektownej porażce z rąk Dave’a Brancha na gali wieńczącej dwunasty sezon TUFa w grudniu.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.