Pettis

(Foto Sherdog.com) Wstrząśnienie mózgu, którego T.J. Grant doznał podczas treningu BJJ wyeliminowało Kanadyjczyka z pojedynku z Bensonem Hendersonem (MMA 19-2, UFC/WEC 12-1, 1. w rankingu MMARocks) na UFC 164, 31 sierpnia w Milwaukee. Nowym rywalem mistrza UFC w wadze lekkiej został były mistrz WEC i jego ostatni pogromca Anthony Pettis (MMA 16-2, UFC/WEC 8-2, 2. w rankingu MMARocks). Zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się na ostatniej gali World Extreme Cagefighting w grudniu 2010, wtedy „Showtime” okazał się lepszy na pięciorundowym dystansie.

Będzie to czwarta obrona mistrzowskiego tytułu przez Hendersona. Arizończyk po zdobyciu pasa w lutym zeszłego roku w starciu z Frankiem Edgarem, pokonywał kolejno Edgara w rewanżu, Nate Diaza i Gilberta Melendeza. Decyzje w jego pierwszej i trzeciej obronie były jednak mocno kontrowersyjne.

Pettis od czasu przejścia do UFC stoczył tylko cztery pojedynku, głównie z powodu trapiących go kontuzji. Po bliskiej porażce z Clayem Guidą, zwyciężał Jeremy’ego Stephensa oraz efektownie nokautował Joe Lauzona i Donalda Cerrone. Na początku sierpnia podopieczny Duke’a Roufusa miał się zmierzyć z Jose Aldo na UFC 163, ale z pojedynku w Brazylii wyeliminował go drobny uraz kolana.

Rozpiska UFC 164.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.