Czołowy zawodnik kategorii lekkiej UFC, Beneil Dariush, wypowiedział się na temat fantastycznego zestawienia w jego dywizji, które odbędzie się już na UFC 281. W ten weekend w Nowym Jorku zobaczymy walkę Dustina Poiriera i Michaela Chandlera.

Dariush w ostatniej walce pokonał naszego rodaka, Mateusza Gamrota, na październikowej gali UFC 280 i wierzy, że wygrana zbliżyła go do upragnionej szansy na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej UFC. Już w ten weekend dojdzie do innego pojedynku na szczycie dywizji, której obecnym mistrzem jest Islam Makhachev. Dustin Poirier zmierzy się na UFC 281 w Nowym Jorku z Michaelem Chandlerem. W rozmowie z Morning Kombat, Dariush wypowiedział się na temat tego zestawienia.

Jeśli Chandler zawalczy mądrze to powinien wygrać tę walkę, ale myślę, że teraz jest skupiony na tym żeby być ekscytującym dla fanów zawodnikiem i przez to znajduje się w naprawdę złych sytuacjach. Jeśli wejdzie tam i będzie konserwatywny w stójce, będzie korzystał ze swoich zapasów to mógłby to wygrać. W rzeczywistości jednak Dustin Poirier zapewne wygra ten pojedynek, bo Chandler będzie za bardzo się starał. Myślę, że przez to przegra walkę.

Dariush zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu kategorii lekkiej, kiedy to Chandler zajmuje 5. miejsce w tym zestawieniu, a Poirier jest numerem 2. – wyprzedzają go tylko Charles Oliveira i Islam Makhachev. Nie wiadomo jakie plany wobec dywizji do 70 kilogramów będzie miała organizacja UFC po gali w Nowym Jorku. Po UFC 280 mówiło się, że Makhachev w następnym pojedynku zmierzy się z innym mistrzem, Alexandrem Volkanovskim, ale nie wiadomo czy dojdzie do takiego starcia. Być może to właśnie zwycięzca walki Poiriera i Chandlera będzie następnym pretendentem w tej niezwykle ekscytującej dywizji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Open

23,320 komentarzy 75,452 polubień

Daro ma racje, patrzac na ich ostatnie pojedynki to Chandler ma bardzo duze szanse to ugrac, ale przez swoja glupote dostanie na dziure :mamed:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,617 komentarzy 16,443 polubień

Dario mądrze gada. Chandler ma wszelkie potrzebne narzędzia żeby to wygrać, ale ma za niskie oktagonowe IQ żeby ich odpowiednio użyć, a więc z dużą dozą prawdopodobieństwa to przejebie. Nic dodać, nic ująć :fjedzia:

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

PRIDE FC
Welterweight

6,628 komentarzy 34,899 polubień

Chandler często zamiast mieszać swoje zapasy ze stójką to skupia się na napędzaniu energetyki wiatrowej w całej Ameryce

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Middleweight

5,510 komentarzy 11,182 polubień

Dario mądrze gada. Chandler ma wszelkie potrzebne narzędzia żeby to wygrać, ale ma za niskie oktagonowe IQ żeby ich odpowiednio użyć, a więc z dużą dozą prawdopodobieństwa to przejebie. Nic dodać, nic ująć :fjedzia:

Przede wszystkim jest mocniejszy zapaśniczo niż Dustin, ale cóż z tego jak będzie się chciał napierdalać w stójce? Gość jest po prostu niereformowalny.

Odpowiedz polub

Avatar of Master
Master

Oplot Challenge
Heavyweight

176 komentarzy 213 polubień

Jak przychodził z Bellatora i zaliczył ten debiut z Hookerem myślałem , że sporo zwojuje w tym ufc , ale on woli przyjmować na łeb.

Odpowiedz polub