Beneil Dariush zdradził, że organizacja UFC planuje nowy termin jego pojedynku z Charlesem Oliveirą. Organizacja nie zamierza skorzystać z usług m.in. Armana Tsarukyana i nie będzie zestawiać Dariusha z nowym rywalem. Według zawodnika, który w rozmowie z „The Schmo” wypowiedział się na temat tej sytuacji, jego walka z „Do Bronxem” odbędzie się na UFC 289, 10 czerwca tego roku w Kanadzie.

Powiedzieli mi, że chcą przeplanować ten pojedynek na 10 czerwca. Nadal nie mam na tę walkę kontraktu więc nie jestem tego pewny, ale tak powiedzieli, że chcą zrobić. 10 czerwca. Początkowo nie byłem na to chętny, bo co jeśli on znowu wypadnie z walki? Powiedziałem, że jeśli wypadnie znowu z walki to chcę starcia o pas mistrzowski i zapytałem o podwyżkę. Potwierdzili obie rzeczy i na tym zakończyliśmy rozmowy.

33-letni Oliveira (33-9, 1 NC MMA) w ostatnich 4 walkach bił się z obecnym mistrzem kategorii lekkiej UFC, Islamem Makhachevem, Justinem Gaethje’em, Dustinem Poirierem i Michaelem Chandlerem. Obecnie zajmuje 1. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC. W swojej karierze Brazylijczyk aż 30 walk wygrywał przez skończenia przed czasem. W oktagonie największej organizacji MMA na świecie bije się od sierpnia 2010 roku. Jest rekordzistą UFC pod względem zwycięstw przed czasem (19) oraz zwycięstw przez poddania (16).

33-letni Dariush (22-4-1 MMA) ma na swoim koncie 21 walk w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. W przeszłości wygrywał z m.in. Mateuszem Gamrotem, Tonym Fergusonem czy Carlosem Diego Ferreirą. Zwycięstwo z „Gamerem” to jego ostatni występ w oktagonie – do ich walki doszło w październiku 2022 roku na UFC 280. Obecnie reprezentant Kings MMA zajmuje 4. miejsce w rankingu najlepszych zawodników kategorii lekkiej UFC. Jeśli „Do Bronx” znowu wypadnie z pojedynku z Dariushem, ten jak widać będzie miał zagwarantowaną walkę z Makhachevem, prawdopodobnie w październiku tego roku w Abu Zabi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

14,710 komentarzy 31,962 polubień

Podobno chciał tsarukya albo 170 żeby zostać na karcie ale nie zgodzili się

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,636 komentarzy 16,558 polubień

Podobno chciał tsarukya albo 170 żeby zostać na karcie ale nie zgodzili się

I bardzo dobrze. Na tą walkę warto poczekać, tak ze względu na widowisko, jak i dla dobra samego Darasa :frankapprove:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

Legacy FC
Light Heavyweight

2,146 komentarzy 3,963 polubień

Dobrze, że zagwarantowano Dariushowi walkę o pas jeśli Oliveira wypadnie i dano podwyżkę

Odpowiedz 2 polubień