Jordan Burroughs nie dał najmniejszych szans wracającemu na zapaśniczą matę po ośmiu latach przerwy Benowi Askrenowi. Czterokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Olimpijski z 2012 roku od pierwszych sekund ruszył na przeciwnika dosłownie zmiatając go z podestu, na którym toczyła się walka. Już w tym momencie widać było ogromną różnicę w sile oraz eksplozywności na korzyść zapaśnika. W kolejnej akcji Burroughs wykonał swoją koronną technikę – zejście do dwóch nóg, dzięki której posłał Askrena na ziemię i zdobył cztery punkty. W dalszej części pojedynku przewaga Jordana zwiększyła się jeszcze bardziej, Mistrz po raz kolejny obalił Bena za dwie nogi i zdobył punkty za ekspozycję pleców, w efekcie czego zwyciężył przez przewagę techniczną 11-0.

Bardzo wyraźnie widać było, iż Askren nie tylko nie jest w odpowiedniej formie fizycznej do podjęcia krótkiej aczkolwiek intensywnej wojny na zapaśniczej macie z kimś takim jak Burroughs. Można było również zauważyć, że to, czego najbardziej mu brakowało, to odpowiedniego timingu, który – wedle ekspertów – nie startujący regularnie zawodnik traci w pierwszej kolejności.

“Funky” to utytułowany zapaśnik: m.in. Olimpijczyk z Pekinu (2008 rok) oraz dwukrotny mistrz NCAA (2006 i 2007), gdzie był niepokonany przez dwa lata. Przez ten okres zwyciężył 45 pojedynków, aż w 25 z nich pokonał rywali poprzez położenie na łopatki. Jako drugi zawodnik w historii NCAA dwukrotnie zdobył trofeum Dana Hodge’a, może się również pochwalić nagrodą imienia Wade’a Schallesa, przyznawaną za największą ilość zwycięstw przez tusz (położenie na łopatki) w sezonie. – lecz jego rywal to jeden z najlepszych zapaśników w historii, w dodatku cały czas w szczycie formy. Dominacja Burroughsa nie jest więc zaskoczeniem. 

Starcie odbyło się na charytatywnej gali Beats the Street: Grapple at the Garden. Wydarzenie organizowane jest od kilku lat przez znanego przedsiębiorcę i inwestora Michael Novogratza, który jest wielkim przyjacielem sportu zapaśniczego. Dochód z gali przeznaczony będzie na wsparcie dla dzieci z trudnych regionów poprzez zaangażowanie ich w sport, który to w USA częstokroć umożliwia młodzieży dostanie się na drogie i prestiżowe uniwersytety – nierzadko dając młodym ludziom nowy start. Motywem przewodnim wydarzenia był pojedynek zawodników obecnej kadry USA z aktualnymi mistrzami NCAA. Wydarzenie było sporym sukcesem, zarówno promocyjnym jak i wizerunkowym. W Hulu Theater w Madison Square Garden zgromadzono komplet widowni (ok 5000 fanów), co jest rekordem dla BTS oraz jednym z lepszych wyników w historii zapasów w USA nie licząc Mistrzostw oraz wydarzeń spod bandery NCAA.

51 KOMENTARZE

 1. Od siebie dodam, że świetna gala. Jeśli ktoś oglądał zapasy po raz pierwszy (a na TT widziałem sporo takich komentarzy), to mógł się wkręcić. Poniżej parę akcji:)

  Co do Askrena, to nikt nie spodziewał się jego wygranej, ale mega ciekawie było zobaczyć, jaka jest różnica pomiędzy dzisiejszą czołówką. Burroughs go dosłownie zdmuchnął, co za kurwa dzik. + jeśli ktoś się interesuje zapasami, to niech obczaja Yanni Diakomichalis, bo to obecnie najgorętsze nazwisko z USA. Dzieciak ma 20 lat a własnie odprawił medalistę olimpijskiego, obecnie #1 w rankingu, a nawet dobrze nie zaczął swojej kariery we freestyle w seniorach.

 2.   jeszcze przed końcem pierwszej rundy zwyciężył przez przewagę techniczną 11-0.

  Ja tam się na zapasach nie znam, ale chyba pierwsza runda skończyła się 8-0, a Burroughs wygrał w drugiej…..

  Oto poszlaka:

  Ps. Nurma by ich obu przeleżał 😎

 3. Mam nadzieje ze Jordan Burroughs przejdzie do mma 😆 mam nadzieje ze nie bedzie taka porażką jak Janikowski.

 4. Mam nadzieje ze Jordan Burroughs przejdzie do mma 😆 mam nadzieje ze nie bedzie taka porażką jak Janikowski.

  Jedyną porażkę odniosła twoja matka.

 5. @jut ale Janikowski jest porażką. Nie jako człowiek, nie znam go, ale źle pokierowano wg mnie jego karierą i ten potencjał prawdopodobnie zostanie zmarnowany.

 6. Jeśli ktokolwiek myślał, że Askren będzie miał coś do powiedzenia w tym starciu, oznacza jedynie, że nie odwiedził jeszcze tematu @Jakub Bijan o zapasach.

   Zerowa orientacja w temacie.  Polecam nadrobienie, bo temat ciekawy.

 7. Jeszcze jak zrozumiem podśmiechujki Usmana, bo to dzik nad dziki i zapasior z kosmosu, tak kurwa to zero, ten nikt, ten ludzki wysryw, wypierd, wrzód na organizmie MMA Dildo Penis śmie coś pisać. No trzymajcie mnie.

 8. Jeszcze jak zrozumiem podśmiechujki Usmana, bo to dzik nad dziki i zapasior z kosmosu, tak kurwa to zero, ten nikt, ten ludzki wysryw, wypierd, wrzód na organizmie MMA Dildo Penis śmie coś pisać. No trzymajcie mnie.

  Jemu właśnie o to chodzi. Wyluzuj.

 9. @jut ale Janikowski jest porażką. Nie jako człowiek, nie znam go, ale źle pokierowano wg mnie jego karierą i ten potencjał prawdopodobnie zostanie zmarnowany.

  Czego się spodziewałeś po Gladiatorach, Zeusach i Posejdonach najlepszej organizacji w Europie? :beer:razz:odstawowy błąd to pójście od razu do KSW właśnie . To zdeterminowało przebieg kariery zanim się zaczęła.

  Nazywać go porażką i jarać się jednocześnie którymkolwiek z zawodników KSW to jakiś absurd. Na wybór KSW w 99% przeważył argument finansowy a być może 1% to świadomość własnej możliwości w tym sporcie. Grunt, że Damian nie mydli oczu jakimś StrikeForce czy innymi organizacjami z „dupy”.

 10. Pamiętajmy, że odbyło się to na charytatywnej gali, według mnie duży plus dla Askrena. Fajna zabawa, ciekawa konfrontacja i szczytny cel.

 11. Przecież ten cały Askren nie da rady wygrać z kolbą, usmanem, khabibem na pewno, a nawet z cejudo :juanlaugh:każdy ztych gości ma striking na poziomie i świetne zapasy.

  Leżeć na przeciwnikach to on sobie mógł na galach w azji, gdzie nikt nawet o zapasach nie słyszał.

 12. Przecież ten cały Askren nie da rady wygrać z kolbą, usmanem, khabibem na pewno, a nawet z cejudo :juanlaugh:każdy ztych gości ma striking na poziomie i świetne zapasy.

  Leżeć na przeciwnikach to on sobie mógł na galach w azji, gdzie nikt nawet o zapasach nie słyszał.

  to czemu Lawler klepal w pierwszej minucie?

 13. to czemu Lawler klepal w pierwszej minucie?

  W pierwszej minucie to Lawler rzucił nim jak szmacianą lalką i mało go nie zabił :bayan:

 14. Obejrzałem, żenujący występ.

  Conor wypadł 5x lepiej w walce z Floydem, przy czym Conor nie jest i nigdy nie będzie (dobrym) bokserem. Tutaj było starcie zapaśnik vs zapaśnik, więc różnica poziomów nie powinna być tak drastyczna, a jednak Asskren został zajechany gorzej niż conor :jarolaugh:

 15. Ja tam się na zapasach nie znam, ale chyba pierwsza runda skończyła się 8-0, a Burroughs wygrał w drugiej…..

  Oto poszlaka:

  Ps. Nurma by ich obu przeleżał 😎

  Ale szybki skurwysyn. Didn't expect that happens, ale fajnie to się ogląda.

 16. Chyba nawet samemu Askrenowi nie przeszło przez myśl, że mógłby wygrać z Jordanem. Sam pomysł i akcja charytatywna jak najbardziej na plus.

 17. Szkoda, że ten Jordan nie da rady zrobić 155. UFC mogłoby go podpisać i dać od razu walkę o pas z Khabibem. Z nim kebab by nie dał rady drętwymi zapasami wygrać. Szach mat, ateiści.

 18. Szkoda, że ten Jordan nie da rady zrobić 155. UFC mogłoby go podpisać i dać od razu walkę o pas z Khabibem. Z nim kebab by nie dał rady drętwymi zapasami wygrać. Szach mat, ateiści.

  Zapasami nie ale jakby mu jebnal takiego gonga jak Conorowi to byłoby po Jordanie.

 19. Przed walką życzyłem Benowi ciężkiego KO, oczywiście pół żartem pół serio, bo to mega rzadkość w zapasach. Rezultat jednak przeszedł moje w miarę realistyczne oczekiwanie.

  To, że Ben po kilku latach nie startowania w zapasach nie może rywalizować z zawodnikiem, który jest w swoim peaku i w gazie, a do tego jest mega dzikiem, było chyba dla każdego jasne. Walka bardziej na pokaz, charytatywna itd. niż rzeczywista rywalizacja.

  Ale że zostanie rozrzucony jak jebany gnój po polu aż tak okrutnie, bez żadnego praktycznie oporu, a do tego przyklepany szpadlem -tego się nie spodziewałem.

  Walka pokazała przede wszystkim ogromną przepaść między tym, co Ben w swojej głupiej loczkowanej głowie o sobie wydufanie mniema, a co rzeczywiście potrafi.

  Więcej nie powiem, nie będę kopał leżącego, nawet Askrena, bo to nie PRIDE. Szacun jednak za podjęcie wyzwania i udział w charytatywnym przedsięwzięciu dla obu panów

 20. Szkoda, że ten Jordan nie da rady zrobić 155. UFC mogłoby go podpisać i dać od razu walkę o pas z Khabibem. Z nim kebab by nie dał rady drętwymi zapasami wygrać. Szach mat, ateiści.

  Khabib rozjebałby go bez problemu nawet i grapplingowo w mma. Chłopie co Ty wygadujesz lol

 21. Jordan w MMA to by była kosa, ale potrzeba by mu było z 2 lata treningów w AKA i dopiero może kosić. Ale to najwcześniej po IO 2020. Generalnie nawet jak spojrzycie na sylwetkę Askrena, to jak startował w IO, to był dobrze zbudowany – nawet nie tylko jak na niego, ale ogólnie był atletyczny. Dziś wygląda jak tatuś. Na Flo były urywki z jego treningu siłowo-wytrzymałościowego do tego pojedynku, to miejscami miałem wrażenie, że sam byłbym w stanie zrobić lepsze rezultaty, wiek mamy podobny… a gdzie mi tam do profesjonalnego sportowca 😀 O ile w grapplingu czy nawet w MMA da się to do pewnego stopnia zniwelować techniką i taktyką, tak w zapasach (zwłaszcza w stylu wolnym i w klasycznym) nie ma szans. Dlatego mówię, że to najuczciwszy ze sportów walki, bo tu nikt nie opowiada farmazonów, że bez atletyzmu da się wygrywać na wysokim poziomie. Nie da się i dobrze że się nie da.

  Z gości obecnych na tej karcie, to w MMA najbardziej widziałbym Coxa. Co to jest za koks, to ja pierdolę. Zwierzę.

  Nie widze filmiku z powyższej akcji, ale to nie jest suples. On typa chwycił w pas i z parteru wytargał nad głowę  :damjan: Taki nowy Romero by był.

 22. Szkoda, że ten Jordan nie da rady zrobić 155. UFC mogłoby go podpisać i dać od razu walkę o pas z Khabibem. Z nim kebab by nie dał rady drętwymi zapasami wygrać. Szach mat, ateiści.

  :beczka:

 23. Szkoda, że ten Jordan nie da rady zrobić 155. UFC mogłoby go podpisać i dać od razu walkę o pas z Khabibem. Z nim kebab by nie dał rady drętwymi zapasami wygrać. Szach mat, ateiści.

  Nadal piecze :śmiech:

 24. Jordan w MMA to by była kosa, ale potrzeba by mu było z 2 lata treningów w AKA i dopiero może kosić. Ale to najwcześniej po IO 2020. Generalnie nawet jak spojrzycie na sylwetkę Askrena, to jak startował w IO, to był dobrze zbudowany – nawet nie tylko jak na niego, ale ogólnie był atletyczny. Dziś wygląda jak tatuś. Na Flo były urywki z jego treningu siłowo-wytrzymałościowego do tego pojedynku, to miejscami miałem wrażenie, że sam byłbym w stanie zrobić lepsze rezultaty, wiek mamy podobny… a gdzie mi tam do profesjonalnego sportowca 😀 O ile w grapplingu czy nawet w MMA da się to do pewnego stopnia zniwelować techniką i taktyką, tak w zapasach (zwłaszcza w stylu wolnym i w klasycznym) nie ma szans. Dlatego mówię, że to najuczciwszy ze sportów walki, bo tu nikt nie opowiada farmazonów, że bez atletyzmu da się wygrywać na wysokim poziomie. Nie da się i dobrze że się nie da.

  Z gości obecnych na tej karcie, to w MMA najbardziej widziałbym Coxa. Co to jest za koks, to ja pierdolę. Zwierzę.

  Nie widze filmiku z powyższej akcji, ale to nie jest suples. On typa chwycił w pas i z parteru wytargał nad głowę  :damjan: Taki nowy Romero by był.

  O ile to nie ustawka na tym video to oszukać tak Snydera to jest sztuka… Mega kocur :frankapprove:

 25. Toc Ben kurwa wiedzial ze zostanie przemielony i pewnie sie modlil zeby tylko wstydu nie bylo a tu wielu pierdoli ze Ben to pazdzierz zapasniczy. Kurwa Jordan to kocur nad kocurami ktory tylko napierdala zapasiory a tu cisna po Benie bo chlopak nic nie pokazal z 1 z najlepszych zapasnikow swiata.

 26. Jeszcze jak zrozumiem podśmiechujki Usmana, bo to dzik nad dziki i zapasior z kosmosu, tak kurwa to zero, ten nikt, ten ludzki wysryw, wypierd, wrzód na organizmie MMA Dildo Penis śmie coś pisać. No trzymajcie mnie.

  a ten wysryw to nie jest utalentowany zawodnik submission i posiadasz czarnego pasa bjj? 😆

 27. a ten wysryw to nie jest utalentowany zawodnik submission i posiadasz czarnego pasa bjj? 😆

  Nie, to wysryw z pizdy Conora. Nawet z tym nie handluj 😀

 28. Jest już cała walka w dobrej jakości

  + jest też Yianni z Punią. Yianni obecnie najgorętsze nazwisko w US Wrestling. 20 lat, wygrał Div I w koledżu na pierwszym roku i teraz przeszedł jak burza przez US Open, a kilkanaście dni później zwyciężył z Punią (#1 w rankingu). 

  ++ tu jest zwierzę, jebany koks Cox :wtf2:

 29. Jest już cała walka w dobrej jakości

  + jest też Yianni z Punią. Yianni obecnie najgorętsze nazwisko w US Wrestling. 20 lat, wygrał Div I w koledżu na pierwszym roku i teraz przeszedł jak burza przez US Open, a kilkanaście dni później zwyciężył z Punią (#1 w rankingu).

  ++ tu jest zwierzę, jebany koks Cox :wtf2:

  O kurna, dobre dzikusy :brainoverload:

  Ten Cox chyba sobie tam dupą białego delikatny strzał przy tym wynoszeniu i rzucie zrobił, ale chyba nie zrobiło to na nim wrażenia… :crazy:

 30. Tej, a chciałoby Ci się z tych filmików osobny/e temat/y zrobić? Będziesz miał kolejne kilkadziesiąt lajków, i takie tam… W sensie opisz akcje, ich niezwykłość i detale techniczne, i co lubisz najbardziej opisywać, poza wymienionymi. Bo widać potencjał – ich i Twój :beer::friends::applause:::snoopd::

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.