Jordan Burroughs nie dał najmniejszych szans wracającemu na zapaśniczą matę po ośmiu latach przerwy Benowi Askrenowi. Czterokrotny Mistrz Świata oraz Mistrz Olimpijski z 2012 roku od pierwszych sekund ruszył na przeciwnika dosłownie zmiatając go z podestu, na którym toczyła się walka. Już w tym momencie widać było ogromną różnicę w sile oraz eksplozywności na korzyść zapaśnika. W kolejnej akcji Burroughs wykonał swoją koronną technikę – zejście do dwóch nóg, dzięki której posłał Askrena na ziemię i zdobył cztery punkty. W dalszej części pojedynku przewaga Jordana zwiększyła się jeszcze bardziej, Mistrz po raz kolejny obalił Bena za dwie nogi i zdobył punkty za ekspozycję pleców, w efekcie czego zwyciężył przez przewagę techniczną 11-0.

Bardzo wyraźnie widać było, iż Askren nie tylko nie jest w odpowiedniej formie fizycznej do podjęcia krótkiej aczkolwiek intensywnej wojny na zapaśniczej macie z kimś takim jak Burroughs. Można było również zauważyć, że to, czego najbardziej mu brakowało, to odpowiedniego timingu, który – wedle ekspertów – nie startujący regularnie zawodnik traci w pierwszej kolejności.

“Funky” to utytułowany zapaśnik: m.in. Olimpijczyk z Pekinu (2008 rok) oraz dwukrotny mistrz NCAA (2006 i 2007), gdzie był niepokonany przez dwa lata. Przez ten okres zwyciężył 45 pojedynków, aż w 25 z nich pokonał rywali poprzez położenie na łopatki. Jako drugi zawodnik w historii NCAA dwukrotnie zdobył trofeum Dana Hodge’a, może się również pochwalić nagrodą imienia Wade’a Schallesa, przyznawaną za największą ilość zwycięstw przez tusz (położenie na łopatki) w sezonie. – lecz jego rywal to jeden z najlepszych zapaśników w historii, w dodatku cały czas w szczycie formy. Dominacja Burroughsa nie jest więc zaskoczeniem. 

Starcie odbyło się na charytatywnej gali Beats the Street: Grapple at the Garden. Wydarzenie organizowane jest od kilku lat przez znanego przedsiębiorcę i inwestora Michael Novogratza, który jest wielkim przyjacielem sportu zapaśniczego. Dochód z gali przeznaczony będzie na wsparcie dla dzieci z trudnych regionów poprzez zaangażowanie ich w sport, który to w USA częstokroć umożliwia młodzieży dostanie się na drogie i prestiżowe uniwersytety – nierzadko dając młodym ludziom nowy start. Motywem przewodnim wydarzenia był pojedynek zawodników obecnej kadry USA z aktualnymi mistrzami NCAA. Wydarzenie było sporym sukcesem, zarówno promocyjnym jak i wizerunkowym. W Hulu Theater w Madison Square Garden zgromadzono komplet widowni (ok 5000 fanów), co jest rekordem dla BTS oraz jednym z lepszych wyników w historii zapasów w USA nie licząc Mistrzostw oraz wydarzeń spod bandery NCAA.

WRESTLING || JUDO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.