Fani grapplingu mogą niedługo być świadkami pojedynku dwóch zawodnikach o innych stylach, lecz podobnie wysokich umiejętnościach w parterze. Według informacji Ariela Helwaniego, UFC planuje zestawienie zapaśnika Bena Askrena ze świetnym grapplerem, Demianem Maią.

Maia (27-9 MMA) wygrał dwie swoje ostatnie walki z rzędu z młodszymi rywalami. Brazylijczyk po trzech przegranych z rzędu poddał Lymana Gooda, a następnie wypunktował Anthony Rocco Martina. Na swoim koncie ma on wygrane z m.in. Jorge Masvidalem czy Carlosem Conditem.

Askren (19-1, 1 NC) w ostatniej swojej walce w oktagonie doznał pierwszej porażki w karierze, kiedy to w rekordowe kilka sekund znokautował go latającym kolanem Jorge Masvidal. Był to drugi pojedynek Bena w UFC. W swoim debiucie pokonał on Robbiego Lawlera.

Jeśli chodzi o datę pojedynku, mówi się już nawet o wrześniu, kiedy to mija zawieszenie medyczne Askrena.

35 KOMENTARZE

 1. Jak dla mnie spoko zestawienie, Askren potrafi tylko obalać, a Maia tylko walczyć na glebie. W stójce imo Demian lepszy, wieć może będzie powrót K1 Maia.

 2. OD razu mówiłem że Jeśli Benny to tkai dobry grappler to niech się próbuje z Maia.

  Mam nadzieje że Maia go skończy czymś i będzie po karierze.

 3. Maia to idealny przeciwnik pod Benka, jeśli UFC nie chce zamordować swojej nowej gwiazdy. :jjsmile:

  A co jak Maia coś poskręca z pleców?

 4. A co jak Maia coś poskręca z pleców?

  W ogóle nie uważam że Ben to wygra, ale jak ma przetrwać przynajmniej runde i nie być gwałcony to Maia jest najlepszą opcją.

 5. Wreszcie zobaczymy co Ben umie na glebie w konfrontacji z takim zajebistym grapplerem jak Maia,obaj mają mocno techniczny parter więc nie wiem skąd marudzenie,będą sie zajebiście kręcić i myślę że Maia wygra.

 6. Weidman sobie Maię wziął i przeleżał, ale Ben nie jest chyba na tyle silny, żeby to zrobić. Moim zdaniem Maia udusi

 7. Wreszcie zobaczymy co Ben umie na glebie w konfrontacji z takim zajebistym grapplerem jak Maia,obaj mają mocno techniczny parter więc nie wiem skąd marudzenie,będą sie zajebiście kręcić i myślę że Maia wygra.

  Dokładnie, przecież to może być mega rarytas pięknego parteru, wszystkich krytykujących odsyłam do kickboxingu, tam nie ma grapplerów zamulaczy. Z tym, że może być tak, że Askren może bardzo chcieć utrzymać walkę na nogach, tak jak wcześniej Bumerang, Usman i Woodley. Ale ma gorszą stójkę od nich, więc niekoniecznie.

  Co do Mai – wiecie co wg mnie najbardziej świadczy o jego klasie? Porażki. Z tymi trzema wspomnianymi zapasiorami. Miał tam bilans obaleń 0 udanych na 49 prób. Dlaczego akurat coś takiego najbardziej świadczy o jego klasie, a nie piękne zwycięstwa? A dlatego, że goście, którzy w każdej walce dążą do obalenia przeciwnika (Woodley trochę mniej), którzy są świetni w zapaśniczej walce w parterze, byli totalnie zesrani żeby tylko nie wylądować w gardzie Demiena. Młody, silny byczek, pięknie kontrolujący przeciwników z góry – Usman – bał się tego z Maią. Ze starym, 40-letnim grapplerem. To pokazuje jego poziom walki w parterze. Jasne, taktyka, mądra walka, łatwiej z Maią walczyć na nogach jeśli masz dobre TDD, ale jednak… bali się jak cholera. Uwielbiam go, Royce Gracie nowoczesnego MMA.

 8. Wreszcie zobaczymy co Ben umie na glebie w konfrontacji z takim zajebistym grapplerem jak Maia

  Nie wiadomo. Maia Demian zdaje sobie sprawę z tego, że w stójce będzie błyszczał na tle przeciwnika i może zechcieć walczyć w tej płaszczyźnie właśnie. :juanlaugh:

 9. :applause::applause::applause: Dana, bardzo ciekawe dla fanów starcie dwóch różnych stylów graplingowych, będzie oglądane jak nic!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.