Ben Askren Demian Maia

Jak informowaliśmy pod koniec lipca, UFC planuje zestawić Demiana Maię (MMA 27-9) z Benem Askrenem (MMA 19-1, 1NC) na UFC Fight Night 162, które odbędzie się 26 października w Singapurze.

Wczoraj rewelacje te potwierdził Ben, który na swoim koncie na Twitterze napisał:

26 października przekonamy się kto jest najlepszym grapplerem w MMA na świecie.

W listopadzie 2018 roku UFC ogłosiło, że po wielu latach starań, Askren w końcu zawita w klatce potentata z Las Vegas. Była to transakcja wiązana z jego poprzednią organizacją, azjatycką ONE Championship i polegała ona na tym, że ONE miało uwolnić Bena z kontraktu oraz oddać go UFC, w zamian za Demetriousa Johnsona (MMA 20-3-1), byłego dominatora wagi muszej. Wszystko poszło zgodnie z planem i „Potężna Mysza” walczy dla ONE, a Ben w końcu mógł pokazać swoje umiejętności na wielkiej scenie.

Największa na świecie organizacja MMA rzuciła Askrena od razu na głęboką wodę i w debiucie zestawili go z Robbiem Lawlerem (MMA 28-14, 1NC). Walka ta jednak dostarczyła sporo niedosytu, gdyż po chwilowej dominacji w czasie której Robbie bliski był skończenia Bena, ten w przypływie geniuszu złapał go w duszenie bulldog. Sędzia widząc brak reakcji Lawlera, szybko przerwał bój, oddając zwycięstwo Askrenowi. Przez halę na której odbywał się pojedynek, przeszedł huk niezadowolenia i gwizdów kibiców niezgadzających się z interwencją sędziowską. Bardzo długo debatowano czy Robbie naprawdę odpłynął, czy sędzia popełnił błąd przerywając to spotkanie.

UFC zestawiło go więc w kolejnej walce z Jorge Masvidalem (MMA 34-13) i bój ten zakończył się jeszcze większym niedosytem! Głównie dlatego, że trwał… 5 sekund! Jorge pobił rekord UFC nokautując Bena latającym kolanem. Zarówno Lawler jak i Masvidal to prawdziwi zabójcy w stójce. Zapewne dlatego tym razem UFC Benowi daje jednego z gorszych stójkowiczów w dywizji, ale za to wybitnego grapplera – Demiana Maię.

41-letni czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu ma obecnie dwa zwycięstwa z rzędu. Rok 2019 był dla niego bardzo udany. Zdołał poddać Lymana Gooda (MMA 20-5, 1NC) oraz dojść do decyzji z Anthonym Martinem (MMA 16-5). Choć bilans Demiana nie jest nieskazitelny, przegrywał tylko ze ścisłym topem dywizji. Jedyne porażki w ciągu ostatnich pięciu lat, zaliczył z samymi mistrzami: Tyronem Woodleyem, Colbym Covingtonem i Kamaru Usmanem – z wszystkimi doszedł do decyzji. Maia to twardy zawodnik, który tylko raz w karierze dał się skończyć przed czasem. Jego bój z Askrenem naprawdę da odpowiedź kto jest najlepszym grapplerem w kategorii półśredniej UFC.

49 KOMENTARZE

 1. czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu

  Wg Kasty o dwa pasy za mało by mieć czego szukać w KSW :razz:ociesznymirek:

 2. To tylko zwykły średniak z ONE.

  Super by było zobaczyć parterowy bój ale pewnie Maia mu sęków nawklada a potem wsiądzie mu na plecy i jazda pod siatkę

 3. 15 albo 25 minut wzajemnego obwąchwania krocza oponeta, nie dziękuję postoje.

  No raczej to bedzie walka wieczoru to 25…

 4. W zasadzie to Askren jest w dupie z takim zestawieniem bo wiadomo , że w stójce bić się z Maią nie będzie to ten typ stójki nie ma i każdy kto ma nawet chujową stójkę to i tak ma lepszą niż Ben. W parterze każdy kto chciałby sprowadzać Demiana były idiotą dlatego to jest właśnie jedyna opcja Askrena – iść w parter. Niby mógłby się lać w stójce tylko pytanie po co. Jedyna opcja Bena to lać się w płaszczyźnie , która jest domeną jego przeciwnika.

 5. W zasadzie to Askren jest w dupie z takim zestawieniem bo wiadomo , że w stójce bić się z Maią nie będzie to ten typ stójki nie ma i każdy kto ma nawet chujową stójkę to i tak ma lepszą niż Ben. W parterze każdy kto chciałby sprowadzać Demiana były idiotą dlatego to jest właśnie jedyna opcja Askrena – iść w parter. Niby mógłby się lać w stójce tylko pytanie po co. Jedyna opcja Bena to lać się w płaszczyźnie , która jest domeną jego przeciwnika.

  Niby tak, ale już jeden zapaśnik (do tego gorszy) przeleżał Demiana.:watchingyou:

 6. To są ostatni rywale Mai, zgadnijcie którzy z nich to zapaśnicy:

  Każdy z tej trójki  używał zapasów defensywnych by pozostać w stojce. Przyszly zapaśnik raczej będzie zmuszony szukać szczęścia w parterze, choć jak  już pisałem da się Demiana przeleżeć, byle tylko bez gwałtownych ruchów.:mamed:

 7. Każdy z tej trójki  używał zapasów defensywnych by pozostać w stojce. Przyszly zapaśnik raczej będzie zmuszony szukać szczęścia w parterze, choć jak  już pisałem da się Demiana przeleżeć, byle tylko bez gwałtownych ruchów.:mamed:

  Dodatkowo, jak dla mnie, Askren jest najgorszym  zapaśnikiem z tych czterech, najmniej fizycznym.

 8. Wybrali Singapur żeby móc od razu oddać Askrena do ONE.

  :beczka:

  Każdy z tej trójki  używał zapasów defensywnych by pozostać w stojce. Przyszly zapaśnik raczej będzie zmuszony szukać szczęścia w parterze, choć jak  już pisałem da się Demiana przeleżeć, byle tylko bez gwałtownych ruchów.:mamed:

  Każdy z tej trójki jedzie z Benem tak samo jak z Demianem. Na dzień dobry dostał stójkowicza i Robbie niepotrzebnie go restartował, bo Benek był tak samo wtedy zdolny do walki jak Robbie podczas duszenia, bardziej przekrojowy Masvidal skasował go w 5 sek i moim zdaniem Demian go podda.

 9. Benek 0-3 pewnie po tej walce i dalej żadnego wyprowadzonego ciosu 😆

  W tej chwili w UFC ma 1-1. Pierwsza walkę z Lawlerem wygrał przecież.

 10. Maia ma 41 lat i trudno oczekiwać, że jego forma będzie rosnąć. Według mnie Askren faworytem, będzie odwracać pozycję i wygra decyzją. A jak Ben da sobie wejść za plecy i zapiąć RNC to będzie znaczyło, że nawet w tej szerszej czołówce nie ma dla niego miejsca.

 11. Przeciez Maika go przemieli. Juz widze ta zirytowana, dyszaca morde Askrena jak Damian bedzie skrecal go w precla.

 12. Po dwóch wpierdolach po ciosach może przyszedł czas na parter. Choć zabawnie byłoby gdyby Maia na potrzeby tego pojedynku doszlifował stójkę i nie dążył za wszelką cenę na ziemię. Nie byłby to nawet głupi pomysł bo moim zdaniem askren nie stanowi zagrożenia w stójce dla kogokolwiek

 13. O co chodzi?

  Na kanale kfd na YT ładnie popłynął. Np. że jak ktoś nie ma trzech czarnych pasów w różnych dyscyplinach to nie ma czego szukać w KSW. W WCA starczy jak cię złapią za małegoSPOILER
  palca u nogi

  i po tobie. Itd. itp.

 14. […] bardziej przekrojowy Masvidal skasował go w 5 sek

  Mas dobrze wiedział, że albo to kolano wejdzie, albo będzie za chwilę klepał. :fjedzia:

 15. Szykuje nam się pasjonująca walka najbardziej widowiskowych zawodników w dywizji…no nic, całym sercem oczywiście za Demianem!

  żeby już tych szarych komórek nie tracił 🙂

  jeśli tylko o to chodzi, to jest od dawna bezpieczny 🙂 jego wypowiedzi od wielu lat bezsprzecznie tego dowodzą

 16. Mas dobrze wiedział, że albo to kolano wejdzie, albo będzie za chwilę klepał. :fjedzia:

  Chyba Benka po mordzie, nie wiem kto Arskenowi kazał tak iść po nogi, ale dla mnie to amatorka w stylu szarż Damiana, nawet gdyby go wtedy obalił nie jest powiedziane że od razu by go poddał. Dla mnie cała jego magia minęła wraz z tą chujową wygraną nad Robbim, na 100 walk z Lawlerem, wygrałby tylko raz i to w taki sposób.

 17. W zasadzie to Askren jest w dupie z takim zestawieniem bo wiadomo , że w stójce bić się z Maią nie będzie to ten typ stójki nie ma i każdy kto ma nawet chujową stójkę to i tak ma lepszą niż Ben. W parterze każdy kto chciałby sprowadzać Demiana były idiotą dlatego to jest właśnie jedyna opcja Askrena – iść w parter. Niby mógłby się lać w stójce tylko pytanie po co. Jedyna opcja Bena to lać się w płaszczyźnie , która jest domeną jego przeciwnika.

  Askren chyba może zgrindowac, zwłaszcza jeżeli Mają akurat kondycyjnie siadzie, bo nigdy nie wiadomo raz ma ten tlen a raz znika.

  #TeamMaia

 18. Maia nie jest jakiś genialny z pleców to nie jest jego ulubiona pozycja, wieczne problemy z kondycją i do tego już jest stary. Askren go przeleży może nawet ubije ciosami tak to widzę.

 19. Askren wygra. Dziwi mnie to że tak dużo ludzi tutaj na Maię stawia.

  sam bys najebal tych azjatow co on, a dziwisz sie czemu Damiano Majo jest faworyt

 20. Maia nie jest jakiś genialny z pleców to nie jest jego ulubiona pozycja, wieczne problemy z kondycją i do tego już jest stary. Askren go przeleży może nawet ubije ciosami tak to widzę.

  Askren walczył w karierze dwa razy z topowymi zawodnikami. Wiemy jak się to skończyło. Maja może stary, ale walczy ze światowym topem od 12 lat, a w ciągu ostatnich 5ciu przegrał chyba tylko z obecnym top 3. Nie jestem te taki pewien, że Askren będzie się tak chętnie z nim pchał w parter…

  Była fartowna wygrana, efektowne ko, to teraz jakiś ładny sub na Pudlu.

 21. Askren walczył w karierze dwa razy z topowymi zawodnikami. Wiemy jak się to skończyło. Maja może stary, ale walczy ze światowym topem od 12 lat, a w ciągu ostatnich 5ciu przegrał chyba tylko z obecnym top 3. Nie jestem te taki pewien, że Askren będzie się tak chętnie z nim pchał w parter…

  Była fartowna wygrana, efektowne ko, to teraz jakiś ładny sub na Pudlu.

  Otóż to, dlatego ja od początku nie czaję tego sztucznego hajpu.

  Koleś ma osiągnięcia w zapasach, ale w MMA praktycznie nic NIGDY nie pokazał, obijał 5 ligę osiedlową i to w tragicznie nudnym stylu, do tego jeszcze parę razy mało brakowało by ta 5 liga go rozjebała.

  Te jego krzyki że jest najlepszy i te zaczepki na necie w tym kontekście były słabe i żałosne, bo mistrzowie KSW mieli od niego lepszych rywali i byli na świecie poważniej postrzegani.

  Przecież całe środowisko i Dana na ich czele latami się z niego śmiało do rozpuku.

  Nie wiem, co się nagle takiego stało, że zrobił się na niego ten hajp – chyba po prostu przez te parę lat do środowiska dołączyło kolejne pokolenie, które jest naiwne i niedojebane i w niego uwierzyło, bo social media biorą na serio. I nawet uznali, że ma niby dobre teksty…a wcześniej latami ludzie z niego beczeli, ale kompletne sconnorowacenie robi swoje.

  No nic, ważne iż większość przejrzała na oczy i zobaczyła, że koleś jest wydmuszką.

  Odnośnie tych wszystkich tekstów, że Maja już stary…a co, Askren to przepraszam jakiś młodzieniaszek? 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.