Były zawodnik ONE Championship, a także UFC — Ben Askren zmierzył się z operacją stawu biodrowego. Wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego jest dość trudnym i bolesnym zabiegiem, który wymaga ogromu pracy podczas rehabilitacji. Zawodnik od kilku lat borykał się z problemem biodra, aż zdecydował się na operację po zakończeniu zawodowej kariery w MMA.

Oczywiście po pomyślnym zabiegu Askren poinformował swoich fanów w żartobliwy sposób, wyśmiewając Seana O’Malleya oraz jego skręconą kostkę.

Teraz widzicie przekłamaną kontuzję O’Malleya. Potrzebował jeb*nych noszy. Jestem jakieś cztery godziny po operacji biodra, a pielęgniarka nie nadąża za mną chodzić. Sean, synu! Musisz być mocniejszy!

Askren skończył w tym roku 35 lat, a zawodowo startował od 2009 roku. Przechodząc do UFC był niepokonany. W największej organizacji na świecie odniósł jedno zwycięstwo i dwa razy musiał uznać wyższość swoich rywali. Szczególnie przez wszystkich zapamiętana zostanie porażka z rąk Jorge Masvidala, który latającym kolanem znokautował Amerykanina po upływie 5 sekund walki. Popularny Funky w swojej zawodowej karierze miał okazję walczyć dla takich organizacji jak One Championship czy Bellator MMA. W obydwu organizacjach był mistrzem kategorii półśredniej. Warto dodać, że zanim Askren trafił do MMA, był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie zajął siódme miejsce w kategorii do 74 kilogramów w zapasach w stylu wolnym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.