Ben Askren, aktualny mistrz ONE Championship w wadze półśredniej, został zapytany za pośrednictwem Twittera jak ocenia procentowo szanse na stoczenie walki w UFC. Odpowiedź zawodnika brzmiała następująco.

Ariel Helwani potwierdził, że negocjacje na linii Askren-UFC nabierają tempa.

Powiedziano mi, że zostały ostatnio poczynione obiecujące kroki w sprawie dołączenia Bena Askrena do UFC, jednak nic nie jest jeszcze potwierdzone.

Ben Askren w MMA występuje od 2009 roku, a jego bilans zawodowych walk wynosi 18-0 (1 NC). Amerykanin walczył w dwóch liczących się organizacjach: Bellator MMA oraz ONE Championship. W Bellatorze został zwycięzcą turnieju w wadze półśredniej, następnie został mistrzem tej kategorii, a swój tytuł obronił czterokrotnie. W 2014 dołączył do ONE i walczy tam aż do teraz. Pas azjatyckiej organizacji również obronił w czterech pojedynkach. W swoim ostatnim występie, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku, Askren znokautował Shinyę Aokiego w niecałą minutę.

24 KOMENTARZE

 1. Dostanie w szczypionke i się skończy dzień dziecka.

  Już w one dostawał w pizde, to go paluchy w oko i nc uratowały.

 2. I tym razem to tylko plotka coraz częściej powtarzana .Jak wspominałem wcześniej DJ ma odejść do One .Jednym z punktów negocjacyjnych jest odstąpienie jego kontraktu właśnie z Askrenem .Negochacje (wstępne)podobno były już przeprowadzone między adwokatami obu stron ,które rzekomo doprowadziły ,że obie strony pozwoliły zawodnikom negocjować kontrakty u konkurencji(obaj zawodnicy mają/mieli jeszcze obowiązujące kontrakty)

  Dla przypomnienia następna plotka która krąży to ,że UFC ma zamknąć dewizje 125 meszczyzn.Podobno cześć zawodników tej dewizji dostało już poufne informacje,że aby „cześciej” walczyć powinni brać pod uwagę możliwość występów w BW.

 3. Przejdziesz dostaniesz 2 razy i zaraz nie będziesz najlepszym lekkim na świecie jak to się mianujesz .

  Przecież on nawet w lekkiej nie walczy…

 4. Dla pewnosci sprawdzilem profile Soldica i Lewandowskiego, mozna odetchnac, nikt nie wyzywa Bena do walki i nie kusi kontraktem w Polsce, wiec moze w koncu dogada sie z tym UFC.

 5. O widzę że Dana się obudził. W końcu do niego dotarło, że nie ma już kim zdetronizować jęczącego makaka i żeby to zrobić, to nawet znienawidzonego Askrena przyjmie pod banderę.

 6. O widzę że Dana się obudził. W końcu do niego dotarło, że nie ma już kim zdetronizować jęczącego makaka i żeby to zrobić, to nawet znienawidzonego Askrena przyjmie pod banderę.

 7. Kurwa mać, na litość boską – BŁAGAM BY TO BYŁA TYLKO PLOTKA.

  Nikt tego durnego pajaca oglądać nie chce, nikt za nim w UFC nie tęskni.

  Niech wraca pod swoją skałę, gdzie jego miejsce, niech odetną mu internety to przestanie w końcu żałośnie skomleć

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.