ben_askren

Obecny mistrz wagi półśredniej organizacji ONE FC, Ben Askren (MMA 14-0) stoczy swoją pierwszą walkę w tym roku na kwietniowej gali ONE FC 27. Ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku na gali ONE FC 19. Osiemdziesiąt cztery sekundy wystarczyły, by  Askren zwyciężył przez techniczny nokaut nad Nobusatsu Suzukim (MMA 11-2-2).

Były zawodnik Bellatora, Luis Santos (MMA 61-9-1) podejmie próbę odebrania Askrenowi mistrzowskiego pasa, jak również zakończyć długą passe zwycięstw. W azjatyckiej organizacji zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku na gali ONE FC 22. Debiutanckie starcie z Bakhtiyarem Abbasovem (MMA 12-4) zakończyło się po 53 sekundach, również przez nokaut techniczny. Było to siódme zwycięstwo z rzędu, z czego sześć walk Santos kończył już w pierwszej rundzie. W rozmowie z portalem MMAFighting.com Brazylijczyk powiedział:

Dla obu z nas to będzie ciężka walka. Mam dobrą obronę przed obaleniami i pracuje obecnie nad swoim muay thai oraz jiu jitsu. Mam wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się z swoimi partnerami z American Top Team, a okazja do pokazania moich umiejętności w praktyce nadarzy się w dniu gali.

Gala ONE FC 27 odbędzie się 24 kwietnia w stolicy Filipin, Manili.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.