Od dłuższego czasu bardzo głośno mówiło się o tym pojedynku. Wreszcie stanie się on faktem. 17 kwietnia bieżącego roku emerytowany już zawodnik UFC, Ben Askren, stanie w szranki z youtuberem, Jakiem Paulem, w ringu bokserskim.

Hitowe starcie, które będzie walką wieczoru gali Triller Fight Club, zaplanowane jest na osiem rund w formule zawodowej. Rozmiar rękawic ustalono na 10 uncji. O wszystkim poinformował współzałożyciel organizacji w rozmowie z ESPN.

Askren to były mistrz kategorii półśredniej ONE Championship oraz Bellatora. W 2018 roku dołączył do największej organizacji na świecie. Pod jej szyldem zaliczył trzy występy. Były zapaśnik olimpijski najdotkliwszą porażkę odniósł na gali z numerem 239, kiedy to w zaledwie pięć sekund został znokautowany przez Jorge Masvidala. Karierę w mieszanych sztukach walki zakończył pod koniec 2019 roku, tłumacząc się poważną kontuzją stawu biodrowego, który wymagał wymiany.

Z kolei młodszy z braci Paul, którego wyróżnia wyjątkowy styl prowadzenia trash-talku, w listopadzie stoczył swój drugi bój na zasadach bokserskich. Wówczas znokautował byłego koszykarza NBA. W kolejnym pojedynku bardzo chciał zmierzyć się z profesjonalnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki i wygląda na to, że jego życzenie zostanie spełnione.

Do oficjalnego ogłoszenia odnieśli się w mediach społecznościowych sami bohaterowie. Amerykański celebryta zapowiada nokaut w pierwszej odsłonie. Zaś popularny „Funky” wyśmiał swojego oponenta, wieszcząc łatwe zwycięstwo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.