„Witamy w drużynie, James Haskell. Międzynarodowa gwiazda rugby będzie rywalizować w kategorii ciężkiej organizacji Bellator!” – takimi słowami amerykańska organizacja poinformowała o podpisaniu kontraktu z doświadczonym zawodnikiem rugby. Dokładne szczegóły debiutu Jamesa Haskella (0-0) w zawodowym MMA nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że 34-latek walczyć będzie w kategorii ciężkiej, a pierwszy pojedynek stoczy w 2020 roku.

Haskell w swojej karierze występował pod szyldem takich drużyn, jak Wasps czy Northampton Saints. W latach 2007-2019 grał w reprezentacji Anglii – w 77 meczach zdobył 20 punktów. O zakończeniu kariery w rugby poinformował w maju 2019 roku.

Według informacji prasowej Bellatora, Haskell mierzy 193 centymetry i waży 118 kilogramów. W najbliższą środę odbędzie się konferencja prasowa, podczas której 34-latek zostanie przedstawiony międzynarodowej publiczności.

Haskell nie walczył do tej pory ani w amatorskim, ani w zawodowym MMA. Pracował jednak dla BT Sprots jako ekspert od mieszanych sztuk walki, natomiast treningi rozpoczął w londyńskim Shootfighters.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.