Bellator ogłosił dwa główne starcia 297 wydarzenia organizacji. Patricio „Pitbull” Freire stanie przed szansą zdobycia pasa trzeciej kategorii wagowej, a na jego drodze stanie obecny mistrz wagi koguciej, Sergio Pettis. W starciu o pas wagi półciężkiej zmierzą się: mistrz Vadim Nemkov i weteran UFC Yoel Romero.

Pitbull (MMA 35-5) to były podwójny mistrz drugiej siły amerykańskiego MMA. Obecnie jest posiadaczem pasa kategorii piórkowej, który dzierży z przerwami od 2014 roku. W 2015 roku odebrał mu go Daniel Straus, lecz dwa lata później Brazylijczyk udanie zrewanżował się Amerykaninowi odzyskując tytuł mistrza. Z kolei w lipcu 2021 roku pas trafił w ręce AJ’a McKee po wygranej przez poddanie w pierwszej rundzie. Pitbull jednak po raz kolejny zaliczył udany rewanż i w kwietniu ubiegłego roku pas znów zawisł na jego biodrach. W 2019 roku rozprawił się ówczesnym mistrzem kategorii lekkiej Michaelem Chandlerem. Brazylijczyk zrzekł się jednak pasa, dając tym samym możliwość zdobycia go przez swojego brata Patricky Pitbulla. Starcie z Pettisem będzie dla niego szansą na wywalczenie pasa w trzeciej kategorii wagowej. Brazylijczyk stanie przed szansą wpisania się na karty historii jako pierwszy mistrz trzech różnych kategorii wagowych w organizacji Bellator.

Pettis (MMA 22-5) stanie do pierwszej obrony wywalczonego w 2021 roku pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Jego rekord w Bellatorze opiewa w 4 zwycięstwa bez żadnej porażki. Wcześniej z powodzeniem występował w największej organizacji na świecie, gdzie zdołał zbudować bilans 9 wygranych i 5 porażek. Tytuł mistrza zdobył podczas 272 wydarzenia spod szyldu Bellatora, kiedy to jego wyższość musiał uznać ówczesny mistrz Kyoji Horiguchi. Amerykanin znokautował reprezentanta Japonii potężnym, obrotowym backfistem w czwartej odsłonie pojedynku. Kontuzja zmusiła go do wycofania się z trwającego jeszcze Grand Prix Bellatora w wadze koguciej, gdzie Raufeon Stots i Patchy Mix rywalizują w finale turnieju o tymczasowy pas tejże kategorii.

Romero (MMA 15-6) to weteran organizacji UFC, znajdujący się obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu pod banderą Bellatora. Jego ostatni występ w największej organizacji na świecie to starcie o pas mistrzowski wagi średniej, w którym skrzyżował rękawice z Israelem Adesanyą. Kubańczyk przegrał ów pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów. W swoim debiucie dla drugiej siły amerykańskiego MMA zmierzył się z Philem Davisem, któremu uległ niejednogłośnym werdyktem sędziów. Po serii kilku porażek z rzędu przyszedł jednak czas na odbudowę, która rozpoczęła się na gali Bellator 280. Wówczas „Soldier of God” znokautował w ostatniej sekundzie trzeciej rundy Amerykanina Alexa Polizziego. W swoim ostatnim występie rozprawił się z Melvinem Manhoefem, którego pokonał również w trzeciej odsłonie walki.

Nemkov (MMA 16-2) to mistrz kategorii półciężkiej od sierpnia 2020 roku. Wówczas na gali z numerem 244 okazał się lepszy od mistrza kategorii ciężkiej, Ryana Badera. Rosjanin dotychczas ma na swoim koncie trzy udane obrony pasa. Udało mu się obronić swoje trofeum kolejno z Philem Davisem, Juliusem Anglickasem oraz Coreyem Andersonem. Do jego walki z Romero miało dojść już w lutym, lecz Nemkov nie był w stanie wkroczyć ponownie do klatki po zaledwie dwumiesięcznej przerwie od walki z Andersonem. 30-latek legitymuje się rekordem 8 wygranych walk dla Bellatora, bez żadnej porażki.

Wydarzenie Bellator 297 odbędzie się 16 czerwca w Wintrust Arena, Chicago, USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Bolesław

Maximum FC
Lightweight

1,525 komentarzy 2,521 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Odpowiedz 5 polubień

arthurro

Brutaal
Heavyweight

627 komentarzy 585 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Odpowiedz 10 polubień

PaulPGR

UFC
Bantamweight

8,311 komentarzy 29,402 polubień

Lepiej się nie dało :goldi:

Odpowiedz polub

Cassius42

EFC Africa
Welterweight

2,864 komentarzy 5,336 polubień

Yoel nie jest już w UFC, ale i tak szybko odpowiada na Cohones, elegancko :applause:
Jedziesz z tym Ruskiem.

Odpowiedz 2 polubień

BogdanJanusz

KSW
Heavyweight

6,018 komentarzy 29,076 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Jeszcze trzeba zaczekać na ważenie :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Bmyak

Jungle Fight
Welterweight

315 komentarzy 716 polubień

War Romero :bleed:.

Odpowiedz 1 Like

Hellah

WSOF
Middleweight

3,320 komentarzy 6,973 polubień
R
Rulimajk

Maximum FC
Super Heavyweight

1,760 komentarzy 5,113 polubień

Raczej Nemkove przez decyzję ale bardzo chciałbym żeby Romero wygrał. Aż trudno uwierzyć kiedy zaczął MMA i gdzie jest aktualnie. Jebany musi być x-manem.

Odpowiedz 1 Like

zielony666

UFC
Middleweight

10,912 komentarzy 45,236 polubień
Arczi1990

Maximum FC
Bantamweight

1,400 komentarzy 2,370 polubień

F40AA8E9-6F38-41B9-99F8-DA64DA970B95.jpeg
Lecimy z tym :conorsalute:

Odpowiedz 1 Like