Bellator ogłosił dwa główne starcia 297 wydarzenia organizacji. Patricio „Pitbull” Freire stanie przed szansą zdobycia pasa trzeciej kategorii wagowej, a na jego drodze stanie obecny mistrz wagi koguciej, Sergio Pettis. W starciu o pas wagi półciężkiej zmierzą się: mistrz Vadim Nemkov i weteran UFC Yoel Romero.

Pitbull (MMA 35-5) to były podwójny mistrz drugiej siły amerykańskiego MMA. Obecnie jest posiadaczem pasa kategorii piórkowej, który dzierży z przerwami od 2014 roku. W 2015 roku odebrał mu go Daniel Straus, lecz dwa lata później Brazylijczyk udanie zrewanżował się Amerykaninowi odzyskując tytuł mistrza. Z kolei w lipcu 2021 roku pas trafił w ręce AJ’a McKee po wygranej przez poddanie w pierwszej rundzie. Pitbull jednak po raz kolejny zaliczył udany rewanż i w kwietniu ubiegłego roku pas znów zawisł na jego biodrach. W 2019 roku rozprawił się ówczesnym mistrzem kategorii lekkiej Michaelem Chandlerem. Brazylijczyk zrzekł się jednak pasa, dając tym samym możliwość zdobycia go przez swojego brata Patricky Pitbulla. Starcie z Pettisem będzie dla niego szansą na wywalczenie pasa w trzeciej kategorii wagowej. Brazylijczyk stanie przed szansą wpisania się na karty historii jako pierwszy mistrz trzech różnych kategorii wagowych w organizacji Bellator.

Pettis (MMA 22-5) stanie do pierwszej obrony wywalczonego w 2021 roku pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Jego rekord w Bellatorze opiewa w 4 zwycięstwa bez żadnej porażki. Wcześniej z powodzeniem występował w największej organizacji na świecie, gdzie zdołał zbudować bilans 9 wygranych i 5 porażek. Tytuł mistrza zdobył podczas 272 wydarzenia spod szyldu Bellatora, kiedy to jego wyższość musiał uznać ówczesny mistrz Kyoji Horiguchi. Amerykanin znokautował reprezentanta Japonii potężnym, obrotowym backfistem w czwartej odsłonie pojedynku. Kontuzja zmusiła go do wycofania się z trwającego jeszcze Grand Prix Bellatora w wadze koguciej, gdzie Raufeon Stots i Patchy Mix rywalizują w finale turnieju o tymczasowy pas tejże kategorii.

Romero (MMA 15-6) to weteran organizacji UFC, znajdujący się obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu pod banderą Bellatora. Jego ostatni występ w największej organizacji na świecie to starcie o pas mistrzowski wagi średniej, w którym skrzyżował rękawice z Israelem Adesanyą. Kubańczyk przegrał ów pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów. W swoim debiucie dla drugiej siły amerykańskiego MMA zmierzył się z Philem Davisem, któremu uległ niejednogłośnym werdyktem sędziów. Po serii kilku porażek z rzędu przyszedł jednak czas na odbudowę, która rozpoczęła się na gali Bellator 280. Wówczas „Soldier of God” znokautował w ostatniej sekundzie trzeciej rundy Amerykanina Alexa Polizziego. W swoim ostatnim występie rozprawił się z Melvinem Manhoefem, którego pokonał również w trzeciej odsłonie walki.

Nemkov (MMA 16-2) to mistrz kategorii półciężkiej od sierpnia 2020 roku. Wówczas na gali z numerem 244 okazał się lepszy od mistrza kategorii ciężkiej, Ryana Badera. Rosjanin dotychczas ma na swoim koncie trzy udane obrony pasa. Udało mu się obronić swoje trofeum kolejno z Philem Davisem, Juliusem Anglickasem oraz Coreyem Andersonem. Do jego walki z Romero miało dojść już w lutym, lecz Nemkov nie był w stanie wkroczyć ponownie do klatki po zaledwie dwumiesięcznej przerwie od walki z Andersonem. 30-latek legitymuje się rekordem 8 wygranych walk dla Bellatora, bez żadnej porażki.

Wydarzenie Bellator 297 odbędzie się 16 czerwca w Wintrust Arena, Chicago, USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of arthurro
arthurro

Brutaal
Super Heavyweight

671 komentarzy 811 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,659 komentarzy 47,128 polubień

Lepiej się nie dało :goldi:

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,308 komentarzy 33,961 polubień

Yoel nie jest już w UFC, ale i tak szybko odpowiada na Cohones, elegancko :applause:
Jedziesz z tym Ruskiem.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,466 komentarzy 78,156 polubień

Jazda Romero po pas :bleed:

Jeszcze trzeba zaczekać na ważenie :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Bmyak
Bmyak

Brutaal
Light Heavyweight

600 komentarzy 1,134 polubień

War Romero :bleed:.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Hellah
Hellah

KSW
Heavyweight

6,169 komentarzy 20,207 polubień
R
Rulimajk

WSOF
Light Heavyweight

3,365 komentarzy 9,742 polubień

Raczej Nemkove przez decyzję ale bardzo chciałbym żeby Romero wygrał. Aż trudno uwierzyć kiedy zaczął MMA i gdzie jest aktualnie. Jebany musi być x-manem.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,892 komentarzy 74,862 polubień
Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Bantamweight

2,725 komentarzy 5,436 polubień

F40AA8E9-6F38-41B9-99F8-DA64DA970B95.jpeg
Lecimy z tym :conorsalute:

Odpowiedz 1 Like