Valerie Loureda (MMA 3-0) po efektownym zwycięstwie przed czasem na niedawnej gali Bellator 243, przedłużyła umowę z organizacją podpisując nowy, wieloletni kontrakt.

Według informacji prasowej, 22-letnia zawodniczka wagi muszej podpisała nowy, wieloletni kontrakt z drugą największą organizacją MMA na świecie przed wygaśnięciem aktualnej umowy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

„Cieszę się, że ponownie podpisałam kontrakt z Bellatorem” – oświadczyła Loureda w informacji prasowej. „Jak zawsze mówiłam, jestem tutaj aby pokazać światu, że jestem prawdziwą mistrzynią sztuk walki a moim celem jest pas wagi muszej. Urodziłam się do tego, jestem urodzoną wojowniczką”.

Valerie Loureda w zeszłym tygodniu odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w organizacji Bellatora pokonując efektownie przed czasem Tare Graff. Zakończenie walki nastąpiło pod koniec drugiej rundy, po tym gdy Loureda prawym hakiem trafiła Graff, a następnie dobiła ją na ziemi zmuszając sędziego do zakończenia walki.

Amerykanka swoje zwycięstwo świętowała tańcem w klatce który szybko stał się viralem osiągając liczbę 11 milionów wyświetleń na mediach społecznościowych Bellatora.

 

 

Mimo młodego wieku, Loureda na mediach społecznościowych jest niezwykle popularną zawodniczką za co często spotyka ją krytyką fanów. W wywiadzie po walce, Loureda nie ukrywała, że cieszyła się z powrotu do klatki ponieważ chciała pokazać, że pomimo wrzucania na swoje media wielu zdjęć, ciężko trenuje żeby zbudować swoją karierę w MMA:

„To zwycięstwo było dla mnie bardzo satysfakcjonujące, ponieważ przed walką było dużo negatywnych komentarzy na mój temat. Dawno nie walczyłam, więc w mediach nie wyglądało to tak jak w rzeczywistości, ale naprawdę ciężko trenowałam przez cały ten czas.

„To było naprawdę frustrujące, kiedy słyszałam co ludzie mówili na mój temat, wszystkie te kłótnie na Twitterze z powodu moich TikToków i tego jaka jestem. Dzięki temu ta wygrana była o wiele bardziej satysfakcjonująca”

Loureda (3-0 MMA) zadebiutowała w organizacji prowadzonej przez Scotta Cokera w lutym 2019 roku. Wygrała wtedy z Colby Fletcher przez TKO w pierwszej rundzie. W drugim pojedynku w karierze zwyciężyła przez decyzję sędziowską z Larkyn Dasch. Do swoich walk „Master” przygotowuje się w czołowym klubie, American Top Team między innymi z Joanną Jędrzejczyk.

A tak zawodniczka świętowała podpisanie nowej umowy z Bellatorem:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.