Utalentowany i niepokonany zawodnik młodego pokolenia, Usman Nurmagomedov podpisał wieloletni kontrakt z drugą największa organizacją MMA na świecie, Bellator MMA.

Usman Nurmagomedov (11-0) jest niepokonany od czasu przejścia na zawodowstwo w 2017 roku. Karierę rozpoczął poddaniem w pierwszej rundzie Imrana Abdieva. W kolejnych starciach przed czasem odprawiał Dmitriyego Berestovskiyego, Isseia Moriyamę, Romeo Njię i Gabriela Baino. Na gali GFC 15, w lipcu 2019 roku, po raz pierwszy jego walka wyszłąapoza pierwszą rundę. Dziesięć z jego jedenastu zwycięstw miało miejsce przed czasem.

Przedstawiciele Bellator MMA zapowiedzieli, że Nurmagomedov będzie rywalizował w wadze lekkiej i ma zadebiutować w grudniu lub styczniu przyszłego roku. Jego pierwszy przeciwnik na debiut w amerykańskiej organizacji nie został jeszcze ustalony.

Wcześniej spekulowano, że młodszy kuzyn mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova zwiąże się z UFC. Według nieoficjalnych informacji, organizacja Scott Coker w ostatnim czasie mocno zmieniła swoją strategię transferową. Bellator MMA znany z kontraktowania weteranów i zawodników zwolnionych z UFC, skupia się teraz na wyszukiwaniu młodych talentów i oferowaniu im lepszych warunków finansowych niż organizacja Dana White`a.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.