Jak ogłoszono w The MMA Hour, Roger Huerta wystąpi dla drugiej organizacji MMA na świecie, Bellator MMA. Zawodnik wystąpi na gali Bellator 196, gdzie zmierzy się w walce wieczoru z byłym mistrzem kategorii lekkiej UFC, Bensonem Hendersonem. Pierwotnie główną atrakcją wydarzenia w Budapeszcie miała być walka Jamesa Gallaghera, jednakże z powodu kontuzji Irlandczyk zmuszony był wycofać się z tego wydarzenia.

Henderson (24-8 MMA) nie walczył w klatce Bellator MMA od czasu przegranej z Patricky Freire na gali Bellator 183 we wrześniu 2017 roku. Były mistrz kategorii lekkiej UFC przegrał dwie walki z rzędu przez niejednogłośne decyzje. Bilans 34-latka w drugiej organizacji na świecie wynosi na ten moment 1-3.

Huerta (24-9-1, 1 NC MMA) nie walczył w klatce MMA na terenie USA od 2011 roku. Pochodzący z Texasu zawodnik niegdyś był jedną z największych nadziei tego sportu. 34-latek w ostatnich walkach występował w takich organizacjach jak ONE Championship oraz Phoenix FC.  W ostatniej walce wygrał on przez dyskwalifikację na gali Phoenix FC 4 w Dubaju.

Bellator 196 odbędzie się 6 kwietnia w Budapeszcie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.