Jak informowaliśmy wczoraj, organizacja Bellator otworzy kolejny sezon swoich gal z impetem ponieważ do mocnych rozpisek dochodzi fakt transmissji w dość popularnej w USA stacji telewizyjnej Spike TV. Nie wiedzieliśmy jednak że przeciwnikiem debiutującego w Bellatorze Muhammeda Lawala (8-1, 12 w rankingu MMARocks) będzie nie kto inny jak nasz rodak, trenujący na co dzień w London Shootfighters,  Przemysław Mysiala (16-7, 6 w rankingu PL)

30 letni „Misiek” w grudniu zeszłego roku zdobył pas ProFC w wadze półciężkiej w starciu z Shamilem Tiangadijevem. W lutym problemy osobiste wyeliminowały go z pojedynku z Lintonem Vassellem, ale już marcu Polak w swojej ostatniej walce niestety uległ przez TKO Jasonowi Jonesowi na BAMMA 9 w Birmingham.

Jego przeciwnik „King Mo” (8-1, 1) to nowy nabytek organizacji Bellator i potencjalnie największa gwiazda z którą federacja oraz telewizja wiążą bardzo duże nadzieje. Zawodnik nie walczył jednak od ponad roku ponieważ po ostatniej swojej walce z Lorenzo Larkinem wykryto w jego organizmie sterydy a zwycięstwo decyzją komisji sportowej zamieniono na walkę nieodbytą.

Walka odbędzie się 24 stycznia w Oklahomie a main eventem 86 gali Bellatora będzie starcie broniącego tytułu w wadze półśredniej Bena Askrena (MMA 10-0, 9 w rankingu MMARocks)  z Francuzem Karlem Amoussou (16-4-2)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.