(fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl)

Bellator w ostatnich dniach ujawnił nazwisko rywala Marcina Helda (MMA 12-2) na gali Bellator 68 w amerykańskim Atlantic City 11 maja. Czołowy polski lekki zawalczy z Derrickiem Kenningtonem (MMA 6-2) na undercardzie tej gali. Amerykanin walczy zawodowo od 2007 roku i również specjalizuje się w parterze wygrywając przez poddanie 5 z swoich 6 zwycięskich walk. Dla Kenningtona, który w ostatniej walce poddał byłego zawodnika Bellatora Chada Hintona, będzie to debiut w klatce tej organizacji. Held z kolei po raz trzeci zawalczy dla amerykanów – do tej pory ma na koncie porażkę z Michaelem Chandlerem i wygraną z Phillipe Noverem w swojej ostatniej walce w listopadzie.

Po kliknięciu możecie obejrzeć Derricka Kenningtona w akcji przeciwko Brianowi Kellerowi w walce z 27 czerwca 2009.

Watch more video of Misery Loves Company 2 on gymnastike.org

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

13 KOMENTARZE

 1. Rywal na pewno o słabszym nazwisko i umiejętnościach, niż Kurt Pellegrino czy nawet Nover. Liczę na zwycięstwo Helda.
   

 2. Przeciwnik jak najbardziej do przejścia, fajna kulanka może być. Może to i lepiej niż Pellegrino, Marcin wygra na spokojnie i wpadnie w odpowiedni rytm.

 3. nie lekcewazyl bym tak oponenta Marcina, bycmoze nie jest tak grozny jak Kurt ale moze byc godnym rywalem dla Helda. Spodziewajmy sie dobrej walki

  Ps. War Marcin !!

 4. Nie unika parteru, także z Heldem może być ciekawe widowsko. Oby wygrana w tej walcew wywindowała Marcina na kartę główną.

 5. Oby Marcin to wygrał. Ciekawe jak będzie wyglądać przyszłość Marcina w bellatorze.

 6. Chyba wielu zapomina , że dla amerykanów Marcin też jest anonimowym zawodnikiem.

  Ja liczę bardzo na jego wygraną i może uda się zobaczyć trochę stójki i zapasów, któe ostatnio szlifował

 7. Wczoraj mieliśmy przykład jak to anonimowi są słabi.. Liczę jednak na Marcina. Powodzienia!

 8. Ciekawy rywal dla Helda, Polak jest wg mnie zdecydowanym faworytem. WAR Held!

 9. Marcin powinien sobie poradzić. Zobaczymy jaki progres w jego umiejętnościach dokonał się od starcia z Noverem. Myślę, że przy absencji Batmana, Derrick to dobry rywal, bo pierwsze 2 walki w Bellatorze Marcin miał ciężkie. Co prawda Chandler okazał się rewelacją roku, a z Noverem ledwo wygrał (aczkolwiek moim zdaniem był faktycznie minimalnie lepszy w 2 z 3 rund), więc teraz powinien pokazać szerszy wachlarz umiejętności. Na plus do tej pory na pewno parter, odwaga, parcie do przodu i chyba przyzwoite cardio (przynajmniej w walce z Noverem było pod tym względem przyzwoicie, inna sprawa, że walczył z dużymi, silnymi zapasiorami, którym dodatkowo nie można odmówić umiejętności czy sto technicznych). Trzeba mieć nadzieję, że Marcin poprawił stójkę i zapasy, bo serca mu nie brakuje, a szkoda, żeby stał się drugim Aokim (oczywiście nie dyskredytuje tu osiągnięć Japończyka w MMA), czyli dobry parter i zero stójki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.