Numer jeden naszego rankingu w wadze lekkiej Marcin Held zdobył „Tyski Laur Sportowy” – nagrodę dla sportowca roku 2011 w Tychach w plebiscycie organizowanym przez tyski MOSiR oraz magazyn Twoje Tychy. Zawodnik Bastionu Tychy wyprzedził pływaczkę Karoliną Hamer oraz miejscowych hokeistów.

W rozmowie z portalem Tychy.pl podopieczny Sławomira Szamoty ujawnił też, że swoją kolejną walkę stoczy 11 maja w Atlantic City dla organizacji Bellator. Marcin nie podał nazwiska swojego rywala, ale zdradził, że będzie to weteran aż jedenastu pojedynków w UFC.

Majowy występ będzie trzecią walką Tyszanina dla czołowej amerykańskiej organizacji. W swoim debiucie utalentowany grappler uległ obecnemu mistrzowi BFC w wadze lekkiej Michaelowi Chandler. W listopadzie udało mu się nieznacznie wypunktować finalistę jednego z sezonów TUFa Philppe Novera.

14 KOMENTARZE

 1. Wow! Szykuje się ciężki test dla Marcina. Trzeba pokombinować co to może być za fighter.

 2. Tak, to musi być Batman.
  Mocny przeciwnik, zwłaszcza w domenie Helda.

  EDIT:
  Widocznie Marcin sprawdzając rekord przegapił pojedynek z Fickettem 😉

 3. Jeżeli rzeczywiście chodzi o Batmana to Marcin będzie miał na prawdę trudnego przeciwnika.

 4. Gratulacje i powodzenia!

  Będę jutro w Tychach, więc złożę hołd na tej Świętej Ziemi Angel

 5. Gratulacje! Coraz więcej zawodników MMA zdobywa nagrody i wyróżnienia, w swoich regionach co przełoży się na świadomość społeczeństwa i popularyzację tego sportu 😀

 6. Trzymam kciuki za Helda…
  Jak myślicie jest możliwości, aby Held zawalczył w Polsce dla jednej z 2 największych organizacji MMAA lub KSW w przyszłości. Może pod koniec tego roku lub na ksw 19 🙂 ?

 7. Jeżeli Held wygra tą walkę, zapewni sobie udział w turnieju, Bellator jest skory do blokowania zawodników, więc raczej nikłe szanse.

 8. Na KSW nie zawalczy, bo jest dla nich za drogi. Bellator lepiej mu płaci i woli tam się bić.

 9. Gratulacje dla Marcina,mysle ze jest on najbardziej perpektywicznym polskim zawodnikem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.