douglaslima

Wczoraj Bellator oficjalnie ogłosił parę zawodników, którzy zmierzą się w pojedynku o zwakowany przez Bena Askrena pas wagi półśredniej. W starciu mistrzowskim naprzeciw siebie staną Douglas Lima (MMA 25-5) i Rick Hawn (MMA 18-2). Walka uświetni galę Bellator 117, która odbędzie się 18 kwietnia w Council Bluffs w Iowa.

Wraz z odejściem w listopadzie dotychczasowego dominatora kategorii do 77 kilogramów, Bena Askrena, pas pozostał bez właściciela. „Funky” związał się kontraktem z One FC, a Bellatorowi pozostało znaleźć zawodników, którzy zawalczą o tytuł. Wybór padł na dwóch zwycięzców zeszłorocznych turniejów.

Młodszy z pretendentów, 26 latek Lima przegrał tylko raz od października 2009 roku. Stoczył w tym czasie 14 pojedynków, a jedyną porażkę poniósł w starciu o pas z byłym już mistrzem, Benem Askrenem. Po tej walce wygrał czterokrotnie, zawsze przez nokaut. Najpierw w listopadzie 2012 roku kopnięciem w głowę odprawił Jacoba Ortiza, a następnie w drodze po drugie zwycięstwo w turnieju kończył kolejno: Michaila Tsareva, Bryana Bakera i w finale Bena Saundersa.

Rick Hawn po zawirowaniach w doborze kategorii wagowej dla siebie, ostatecznie osiadł w wadze półśredniej i wygrał 9. sezon turnieju organizacji Bjorna Rebneya. W drodze po laur „Genghis” wypunktował Hermana Terrada i Brenta Weedmana, a także znokautował Rona Keslara pod koniec zeszłego roku.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.