Wyniki i relacja w rozwinięciu posta

Eddie Alvarez potrzebował niewiele ponad dwie minuty, by odegrać się Shinyi Aokiemu za porażkę z grudnia 2008 roku. Japończyk od samego początku zapraszał rywala do parteru, ale zawodnik z Filadelfii absolutnie nie miał zamiaru walczyć na ziemi. W stójce Alvarez zdeklasował Aokiego. Amerykanin zamroczył przeciwnika łokciem i serią podbródkowych, a walkę wykończył mocnymi ciosami na ziemi.

Andreas Spang i Maiquel Falcao spotkają się w finale turnieju wagi średniej. Spang, który zastąpił kontuzjowanego Bruno Santosa, na początku drugiej rundy przetrwał nawałnicę ciosów ze strony Briana Rogersa, po czym skontrował piekielnie mocnym lewym sierpowym. Obfitująca w efektowne wymiany walka rozpaliła publiczność w Cleveland. Falcao przerwał serię piętnastu zwycięstw Vyacheslava Vasilevsky’ego. Rosjanin szczęścia szukał w licznych próbach sprowadzeń, ale na ziemi był zdecydowanie za mało aktywny. W drugiej rundzie to Falcao znalazł się na górze i zasypał weterana M-1 ciosami. W trzeciej rundzie Rosjanin nadział się na mocny prawy, po którym wszedł w kliczn, w którym Brazylijczyk punktował kolanami. Wszyscy sędziowie ocenili walkę jako 29:28 dla fightera z Kurytyby.

Rick Hawn awansował do finału turnieju wagi lekkiej pokonując Lloyda Woodarda. Na samym początku drugiej rundy Hawn trafił rywala mocnym prawym sierpem, którym wyłączył prąd reprezentantowi Dogpound Fight Team. Woodard od samego początku nie mógł znaleźć sposobu na Hawna, który pewnie wygrał pierwszą rundę demonstrując swoje umiejętności z judo. Rywalem Hawna w finale będzie Brent Weedman, który po wyrównanej walce wygrał decyzją sędziów z Thiago Michelem. Dwójka sędziów wyżej oceniła obalenia, kontrolę z góry i kolana z bocznej w wykonaniu Amerykanina. Trzeci z punktujących arbitrów wskazał na Brazylijczyka, który dominował w stójce prezentując swój bogaty arsenał uderzeń.

Atilla Vegh niejednogłośną decyzją pokonał Dana Spohna. Trenującemu w American Top Team „Pumukliemu” zwycięstwo zapewniły obalenia i kontrola walki w klinczu. Znany polskim kibicom Marcus Vanttinen musiał uznać wyższość Johna Hawka. Fin nie potrafił sprowadzić rywala na ziemię i dawał się punktować w stójce. Największym zaskoczeniem jest fakt, że jeden z sędziów wszystkie trzy rundy przyznał właśnie Vanttinenowi.

W pozostałych walkach Frank Carabello latającym kolanem zdobył pas mistrzowski organizacji NAAFS w wadze piórkowej, nokautując latającym kolanem Donny’ego Walkera. Niepokonany Julian Lane gilotyną odprawił Joe Heilanda. W jedynej walce pań Jessica Eye pewnie wypunktowała Anitę Rodriguez.

Walka wieczoru:

155 lbs.: Eddie Alvarez pok. Shinyę Aokiego przez TKO (uderzenia w parterze), 2:14 runda 1

Główna karta:

Półfinały turnieju Bellatora w wadze średniej
185 lbs.: Andreas Spang pok. Briana Rogersa przez KO (lewy sierpowy), 3:34 runda 2
185 lbs.: Maiquel Falcao pok. Vyacheslava Vasilevsky’ego przez jednogłośną decyzję 3×29:38

Półfinały turnieju Bellatora w wadze lekkiej
155 lbs.: Rick Hawn pok.. Lloyda Woodarda przez KO (prawy sierpowy), 0:10 runda 2
155 lbs.: Brent Weedman pok. Thiago Michela przez niejednogłośną decyzję 2×29:28, 28:29

Pozostałe:

125 lbs.: Jessica Eye pok. Anitę Rodriguez przez jednogłośną decyzję 3×30:27
205 lbs.: Attila Vegh pok. Dana Spohna przez niejednogłośną decyzję 30:27, 29:28, 28:29
205 lbs.: John Hawk pok. Marcusa Vanttinena przez niejednogłośną decyzję 2x 29:28, 27:30
135 lbs.: Frank Carabello pok. Donny’ego Walkera przez KO (latające kolano) 2:25, runda 4
155 lbs.: Julian Lane pok. Joe Heilanda przez poddanie (gilotyna) 2:49, runda 1

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.