Relacja i wyniki.

Bellator wyłonił w Concho w Oklahomie finalistów ostatniego turnieju czwartego sezonu swoich gali. Richard Hale (MMA 17-3-1) niejednogłośnie wypunktował po dość wyrównanym starciu D.J. Lindermana (MMA 9-2). Dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi Hale po dwóch wyrównanych rundach toczonych w stójce, w trzeciej zapewnił sobie wygraną u dwóch sędziów zdobywając plecy rywala i utrzymując tę pozycję do końca rundy. Wcześniej drugim finalistą rywalizacji w wadze półciężkiej został Francuz pochodzący z Konga Christian M’Pumbu (MMA 17-3-1), który ładną kombinacją ciosów w stójce w dwie minuty odprawił Tima Carpentera (MMA 7-1).

W dwóch pozostałych pojedynkach głównej karty: debiutujący w Bellatorze Anglik Ronnie Mann (MMA 19-2-1) kompletnie zdominował Johna Arocho (MMA 6-10), a perspektywiczny koguci Luiz Alberto Noguiera (MMA 11-1) również na punkty zwyciężył Jeroda Spoona (MMA 5-2-1).

Główna karta:

Półfinały turnieju Bellatora w wadze półciężkiej
205 lbs.: Richard Hale pok. D.J. Lindermana przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
205 lbs.: Christian M’Pumbu pok. Tima Carpentera przez TKO (ciosy w stójce), 2:08 runda 1

145 lbs.: Ronnie Mann pok. Josha Arocho przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 30-25
135 lbs.: Luiz Alberto Nogueira pok. Jeroda Spoona przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27

Pozostałe:

145 lbs.: Brandon Shelton pok. Owena Evingera przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:35 runda 1
185 lbs.: Jared Hess pok. Chrisa Bella przez poddanie (trójkąt), 1:40 runda 1
135 lbs.: Shane Howell pok. Marka Oshiro przez poddanie (brabo), 4:15 runda 1
265 lbs.: Mark Holata pok. Tracy’ego Willisa przez TKO (uderzenia w parterze), 0:49 runda 1