Fedor Emelianenko wygrał z Chaelem Sonnenm przez ciosy w parterze i awansował do finału turnieju wagi ciężkiej, w którym zmierzy się z Ryanem Baderem!

Fedor nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku walki. Trafił Amerykanina mocnym ciosem, po którym ten padł na deski, jednak Sonnenowi udało się wydostać z tarapatów. Walka wróciła do stójki, Sonnen starał się obalać, ale Fedor kontrował każdą próbę sprowadzenia walki do parteru. Po niecałych dwóch minutach Sonnen zaszedł za plecy Fedorowi, ale szybko stracił przewagę i to Rosjanin wylądował na górze. Fedor zaatakował Amerykanina serią ciosów i walka znów znalazła na skraju przerwania. Rosjanin zdecydował się podnieść pojedynek do stójki, gdzie Sonnen desperacko dążył do parteru. Ta sztuka udała mu się dopiero w drugiej połowie rundy, Chael znalazł się w półgardzie. Po minucie Fedor przetoczył Sonnena i znalazł się na górze. Rosjanin po chwili rzucił się na Sonnena z serią ciosów, przed którymi Amerykanin nie był w stanie się obronić. Sędzia przerwał walkę, a zwycięzcą przez techniczny nokaut został Fedor Emelianenko.

36 KOMENTARZE

 1. Coś pięknego :tellmemore:

  W finale niestety zmierzy się z znacznie lepszą wersją Sonnena, ale będę trzymał kciuki.

 2. Coś pięknego :tellmemore:

  Najlepszy !

  Brawo Fjedzia :applause:

  Mega emocje! :heart:

  Prawdziwa Legenda! Prawdziwy Mistrz!

  Prawdziwi fani zawsze z Tobą!

  Świetna walka! :applause:

  :redford::frankapprove::OK:

  :fjedzia:

 3. Fajnie Go rozpykał.

  Niestety Bader jest dużo większy, dużo silniejszy i bardziej eksplozywny.

  Mimo wszystko będę trzymał za Ferdka kciuki.

 4. Wielu ludzi poczuło się z 10 lat młodziej widząc ten pojedynek. Dobra forma Cara.

  Kiedy te 10 lat minęło? To było wczoraj.

 5. G&P momentami jak za dawnych lat. Jestem ciekaw jak z tym Baderem będzie. Wiadomo że Bader duży, silny i lepiej poukładany (niż Sonnen) ale umówmy się, jak przychodziło co do czego to składał się po jednym strzale. No OK  Johnson nastrzelał mu z dosiadu trochę więcej a Jones go poddał, ale wiadomo o co chodzi.

 6. Bardzo się cieszę. Przetoczenie po obaleniu Sonnena pierwsza klasa, ale stójka bez gardy i zadyszka po pierwszym g&p też była.

 7. Pierw irlandzki, a teraz amerykański krzykacz wyjaśniony :redford:

  Do rozmów w toku ich, albo dlaczego ja, trudne sprawy. Tam ich widze.

  I naglowek: Rudy30 – zostalem zgwalcony przez islamskiego terroryste

 8. Zwykła ustawka rodem z amerykańskich tv. Sonnen bez treningu. Rusek nie wyjdzie do Badera  bo dobrze wie ze po 2 min umarl by z braku tlenu.

 9. Co ten Sonnen odpierdolił? On ma talent do przegrywania w głupi sposób.

  On chyba obstawia swoje porażki, podobnie jak Najman :redford: To co zrobił w walce z Ortizem i teraz w walce z Fedorem, samemu zeskakując mu z pleców, to samo nasuwa dziwne skojarzenia.

 10. Niestety Bader jest dużo większy, dużo silniejszy i bardziej eksplozywny.

  Mimo wszystko będę trzymał za Ferdka kciuki.

  Niestety, też  będę trzymał kciuki i też mam złe przeczucia. Fiedia bez strategii już walczy, wychodzi albo ubić z cepa albo by zostać ubitym.

  Ale i tak, pomyśleć, że Sonnen walczył w dywizji średniej: różnica wagi w walce z Fiedią wynosiła chyba plus minus 10 funtów (4,5 – 5 kilo), przy czym Fiodor jest tłusty i spokojnie z dziesięć kilo smalcu ma na sobie. Do tego Sonnen jest wyższy. Wszyscy szczekający na Cara i podważający jego osiągnięcia z przeszłości niech sobie uświadomią, że kolo wychodził się napierdalać w najwyższej wadze a taki Sonnen schodził do średniej.

 11. Fedor wyglądał nieźle, naprawdę nieźle. Niestety Badre to typ jeszcze całkiem młodego dzika. Ale pomimo to wierzę, że uda mu się coś trafić w stójce i wygrać. Badera ciężko będzie przetoczyć. Silne bydle.

 12. Niestety, też  będę trzymał kciuki i też mam złe przeczucia. Fiedia bez strategii już walczy, wychodzi albo ubić z cepa albo by zostać ubitym.

  Ale i tak, pomyśleć, że Sonnen walczył w dywizji średniej: różnica wagi w walce z Fiedią wynosiła chyba plus minus 10 funtów (4,5 – 5 kilo), przy czym Fiodor jest tłusty i spokojnie z dziesięć kilo smalcu ma na sobie. Do tego Sonnen jest wyższy. Wszyscy szczekający na Cara i podważający jego osiągnięcia z przeszłości niech sobie uświadomią, że kolo wychodził się napierdalać w najwyższej wadze a taki Sonnen schodził do średniej.

  Znawcy fizjologii z rocksów lol Fiodor zawsze mały ciężki, ale i tak to waga wyżej niż Sonnen…

 13. Znawcy fizjologii z rocksów lol Fiodor zawsze mały ciężki, ale i tak to waga wyżej niż Sonnen…

  No tak, lol, bo ma 15 kilo smalcu na sobie. Znaczy się ja nie jestem znawcą, ale ty pewnie jesteś, nie?

 14. No tak, lol, bo ma 15 kilo smalcu na sobie. Znaczy się ja nie jestem znawcą, ale ty pewnie jesteś, nie?

  Cormier jest bardziej naturalnie ciężki niż Gustafson i chuj z tego ile ma smalcu na sobie lol

 15. Chael znowu się podłożył? Kolejna jego walka, w której widać było kilka podejrzanych momentów…

 16. Jeżeli Fiodor będzie miał w walce z Baderem taką obronę obaleń jak z Sonnenem, to czarno to widzę. Bader go po prostu zajedzie w tej klatce.

 17. Cormier jest bardziej naturalnie ciężki niż Gustafson i chuj z tego ile ma smalcu na sobie lol

  Co ma piernik do wiatraka? Cormier i Gustafson mają zupełnie inne typy budowy ciała. Z tego powodu ciężko mi na oko porównać różnice w procentowym udziale tłuszczu w wadze jednego i drugiego. Jak piszesz, że Cormier jest "bardziej naturalnie ciężki" i że "chuj z tego" ile ma tłuszczu to w ogóle co to znaczy? Na oko, Cormier powinien mieć wyższą zawartość tłuszczu, ale kolo jest masywny i mięśnia też ma sporo.

  Fiedia i Chael mają prawie identyczną ramę ciała. Sonnen jest wyższy o cal, Fiodor ma zasięg dłuższy o cal. Fiedia się zważył jako 9 funtów cięższy (4 kilo). No cóż, ekspertem nie jestem, ale Fiedia ma co najmniej 20% tłuszczu, co powie ci każdy, kto miał choć trochę do czynienia z siłką robioną metodycznie. Jak by zrobił trochę wycinki to po mojemu mógłby się odwadniać i do wagi średniej – tak, jak Chael, Anderson Silva (zdarzało się, że schodził z 220 funtów) i pewnie dziesiątki innych 'średnich'. No i esencją mojego posta było właśnie stwierdzenie, że Emelianenko wedle "amerykańskich" standardów cięcia wagi to był taki otłuszczony średni, co to przez dziesięć lat siał terror w królewskiej kategorii.

 18. Jakby sie ktoś zastanawiał co Sonnen chciał tam zrobić jak był za plecami Fedora to tutaj wyjaśnienie 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.