Ryan Bader zdominował zapaśniczo Matta Mitrione i zwyciężył przez jednogłośną decyzję na gali Bellator 207. Tym samym Bader został pierwszym finalistą turnieju wagi ciężkiej i będzie czekał na zwycięzcę jutrzejszego pojedynku pomiędzy Fedorem Emelianenko, a Chaelem Sonnenem.

Bader już po 15 sekundach sprowadził walkę do parteru. Mitrione na moment udało się wstać, ale Bader błyskawicznie skontrolował sytuację i walka wróciła z powrotem na ziemię. Ryan kontrolował plecy swojego przeciwnika i sporadycznie wyprowadzał ciosy w stronę Matta. Mitrione dwukrotnie się podnosił, ale po chwili znów lądował na plecach. Na niecałe 2 minuty przed końcem rundy Bader zaatakował agresywniej serią ciosów, a sędzia przyglądał się z bliska całej akcji. W ostatnich sekundach zawodnicy wrócili do stójki, a tam Bader trafił kilkoma mocnymi uderzeniami i efektownie zaakcentował bardzo udany dla siebie początek walki.

Poirytowany Mitrione ruszył agresywnie na początku drugiej rundy, ale Bader uchylił się i skontrował skutecznym obaleniem. Bader wylądował w półgardzie i przez chwilę zagroził Mattowi kimurą. Ryan przeszedł do pozycji bocznej i w dalszym ciągu starał się podebrać rękę rywala. Mitrione po raz kolejny oddał plecy i wstał po siatce, by po sekundzie znów wylądować na plecach. Bader do końca drugiej rundy obijał Mitrione, nie pozwalając mu na nic poza trzymaniem gardy i chwilowym wstawaniem na nogi.

Od razu po starcie ostatniej odsłony tego pojedynku Bader po raz kolejny obalił Mitrione. Matt nie miał żadnej odpowiedzi na ofensywę zapaśniczą Ryana. Bader dominował Mitrione w parterze, atakował ground and pound i nie miał żadnych problemów w tej walce. Do  samego końca zawodnicy pozostali w parterze, a każda z rund wyglądała identycznie. Bader błyskawicznie obalał i ani na chwilę nie oddał wypracowanej przewagi. Po 15 minutach dominacji sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Badera.

4 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.