Rory MacDonald (20-4) pokonał Douglasa Limę (29-7) w swojej drugiej walce pod szyldem organizacji Bellator MMA. Kanadyjczyk wygrał decyzją sędziów, zdobywając tytuł kategorii półśredniej.

Przez większość pierwszej rundy MacDonald dążył do klinczu, w którym dociskał rywala do siatki. W połowie odsłony były zawodnik UFC sprowadził Limę do parteru, pozostając praktycznie do samego końca w gardzie.

Z takim samym podejściem MacDonald wyszedł do drugiej odsłony. W klinczu pod siatką Kanadyjczyk od czasu do czasu próbował atakować kolanami, jednak poza tym nie robił praktycznie niczego, w związku z czym sędzia zdecydował się przerwać akcję spod siatki. W stójce kilka razy „Red King” trafił rywala, po chwili spróbował sprowadzenia, jednak akcja ponownie przeniosła się pod siatkę.

Dobrze na nogach pracował MacDonald, jednak po raz kolejny dążył on do klinczu. Lima po raz pierwszy zdołał przenieść walkę na swoją korzyść, dociskając przez chwilę Kanadyjczyka do siatki. Po dwóch minutach „Red King” sprowadził walkę do parteru, gdzie rozpoczął rozbijanie rywala. Po powrocie do stójki obaj zwolnili. MacDonald nie dążył już do klinczu za wszelką cenę, Lima natomiast atakował niskimi kopnięciami, którymi wyraźnie skontuzjował pretendenta. Po jednym z lowkicków MacDonald upadł na matę. Brazylijczyk doskoczył do niego i zadał kilka mocnych ciosów w parterze.

Kanadyjczyk automatycznie z początkiem rundy poszedł po sprowadzenie, jednak Douglas Lima świetnie to skontrował, zdobywając dosiad. Z góry „The Phenom” od czasu do czasu obijał przeciwnika, jednak wyraźnie pracował nad poddaniem Kanadyjczyka. Brazylijczyk w połowie rundy popełnił spory bład w stójce, po którym wylądował na plecach. Z góry MacDonald cały czas starał się być aktywny.

Lima trafił MacDonalda kilka razy na początku piątej rundy i widać było, że miałby przewagę w stójce nad rywalem, jednak po raz kolejny dał się sprowadzić Kanadyjczykowi. Z góry „Red King” nie pozwolił uciec Limie, przez cały czas go obijając.

22 KOMENTARZE

 1. Rory bije się od młodych lat, daje zajebiste walki, ale często w walkach zbiera dużo i jego micha wygląda nie ciekawie… Ciekawe jak za pare lat będzie funkcjonował…Mam do takich ludzi większy szacunek, nie wiem czemu

 2. Mam do takich ludzi większy szacunek, nie wiem czemu

  Bo niszczą sobie mózgi dla naszej uciechy, temu.

  PS. RORY KURWIU CO TY ROBISZ W TYM GERIATORZE DO CHUJA? W UFC JEST MURZYN DO OBICIA, A TY LEJESZ JAKICHŚ BOTÓW W 4 LIDZE ŚWIATA!

 3. Rory bije się od młodych lat, daje zajebiste walki, ale często w walkach zbiera dużo i jego micha wygląda nie ciekawie… Ciekawe jak za pare lat będzie funkcjonował…Mam do takich ludzi większy szacunek, nie wiem czemu

  O cie chu… . Ryło jak z roztopionego wosku.

 4. Nadrobiłem walkę

  Twarz znowu rozbita nos ponownie uszkodzony

  Noga wyglądała kiepsko ale ile znaczy serce??

  Gratulacje Rory ale kurczę jak tak dalej pójdzie to koleś będzie inwalida

  Moze powinien skończyć już z mma ??

  Jest inteligentny może robić coś innego

 5. Zgadzam się z wami trochę to niepokojące, że Rory ma co walkę tak twarz obitą. Jedno co mi się marzy to pójście Rorego do UFC i spuszczeniu czarnemu wpierdol.

  Brawo mistrzu  wracaj do zdrowia.

 6. Lima przechuj zajebiście to skontrował

  Dobrze skontrował jeden raz niestety dla niego tylko raz a i tak nie wykorzystał tak dogodnej sytuacji

 7. Ktoś oglądał walkę i może się wypowiedzieć na temat werdyktu końcowego

  Gdzieś czytałem ze werdykt niby nie do końca w dobra stronę poszedł ale moim zdaniem jest ok

  Zebrał Rory swoje był dwa razy na plecach ale to on był jednak agresorem a mistrz byl na plecach kilka razy więcej

 8. Ktoś oglądał walkę i może się wypowiedzieć na temat werdyktu końcowego

  Gdzieś czytałem ze werdykt niby nie do końca w dobra stronę poszedł ale moim zdaniem jest ok

  Zebrał Rory swoje był dwa razy na plecach ale to on był jednak agresorem a mistrz byl na plecach kilka razy więcej

  Nie no Rory to wygrał ale Lima pokazał, że to światowy top. W sumie to mogliby kiedys rewanż zrobić.

 9. Dobra walka. Gdyby to było UFC wszyscy piali by z zachwytu, a że bellator to nikogo.

  Decyzja dobra. 4-1 lub 3-2 w rundach choć to taka walka gdzie patrzenie na suchą decyzje jest bez sensu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.