Rory MacDonald (20-4) pokonał Douglasa Limę (29-7) w swojej drugiej walce pod szyldem organizacji Bellator MMA. Kanadyjczyk wygrał decyzją sędziów, zdobywając tytuł kategorii półśredniej.

Przez większość pierwszej rundy MacDonald dążył do klinczu, w którym dociskał rywala do siatki. W połowie odsłony były zawodnik UFC sprowadził Limę do parteru, pozostając praktycznie do samego końca w gardzie.

Z takim samym podejściem MacDonald wyszedł do drugiej odsłony. W klinczu pod siatką Kanadyjczyk od czasu do czasu próbował atakować kolanami, jednak poza tym nie robił praktycznie niczego, w związku z czym sędzia zdecydował się przerwać akcję spod siatki. W stójce kilka razy „Red King” trafił rywala, po chwili spróbował sprowadzenia, jednak akcja ponownie przeniosła się pod siatkę.

Dobrze na nogach pracował MacDonald, jednak po raz kolejny dążył on do klinczu. Lima po raz pierwszy zdołał przenieść walkę na swoją korzyść, dociskając przez chwilę Kanadyjczyka do siatki. Po dwóch minutach „Red King” sprowadził walkę do parteru, gdzie rozpoczął rozbijanie rywala. Po powrocie do stójki obaj zwolnili. MacDonald nie dążył już do klinczu za wszelką cenę, Lima natomiast atakował niskimi kopnięciami, którymi wyraźnie skontuzjował pretendenta. Po jednym z lowkicków MacDonald upadł na matę. Brazylijczyk doskoczył do niego i zadał kilka mocnych ciosów w parterze.

Kanadyjczyk automatycznie z początkiem rundy poszedł po sprowadzenie, jednak Douglas Lima świetnie to skontrował, zdobywając dosiad. Z góry „The Phenom” od czasu do czasu obijał przeciwnika, jednak wyraźnie pracował nad poddaniem Kanadyjczyka. Brazylijczyk w połowie rundy popełnił spory bład w stójce, po którym wylądował na plecach. Z góry MacDonald cały czas starał się być aktywny.

Lima trafił MacDonalda kilka razy na początku piątej rundy i widać było, że miałby przewagę w stójce nad rywalem, jednak po raz kolejny dał się sprowadzić Kanadyjczykowi. Z góry „Red King” nie pozwolił uciec Limie, przez cały czas go obijając.