sn9jgjp5

Informacja prasowa:

Dwóch weteranów sportów walki z Trójmiasta zadebiutuje na gali FEN 13 Summer Edition w klatkoringu Fight Exclusive Night. 13 sierpnia w Gdynia Arena w walce na zasadach MMA w kategorii -77 kg Bartosz Chyrek spotka się z Ireneuszem Szydłowskim.

Ireneusz Szydłowski (42 lata, 181 cm, bilans 5-1) będzie jednym z najstarszych uczestników gali FEN 13 Summer Edition i jednym z najstarszych debiutantów w federacji Fight Exclusive Night. Reprezentant klubu Baltic Fighters MMA Gdańsk późno, bo dopiero po trzydziestce rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki. Początkowo uprawiał sporty stójkowe, głównie boks i K-1. Po kilku latach dodał do swoich treningów brazylijskie jiu jitsu, a obecnie koncentruje się na mieszanych sztukach walki, szlifując swoje umiejętności pod okiem trenerów Marcina Pionke i Rafała Kałużnego.

Karierę zawodową rozpoczął jesienią 2012 roku, odnosząc na początku cztery zwycięstwa z rzędu. Dobrą passę przerwała porażka na gali Valeriia Duet Fight Night: England vs Poland we wrześniu ubiegłego roku – w Londynie po walce na pełnym dystansie Szydłowski niejednogłośną decyzją sędziów przegrał z Shaunem Lomasem. Dwa miesiące później stoczył swój ostatni do tej pory pojedynek, wygrywając jednogłośnie na punkty z Łukaszem Kępą w walce wieczoru gali Duet Fight Night – Kaszuby Cup 2015.

Bartosz „Hulk” Chyrek (33 lata, 175 cm, bilans 5-2), również w Polsce jeszcze nie przegrał. Co ciekawe, wszystkie pięć swoich zwycięstw zawodnik klubu Mad Dogs Gdynia odniósł przez poddanie przeciwników już w pierwszej rundzie. Rekordowo krótko trwała jego ostatnia walka – na gali MMA Fight Night IV na wyspie Wolin już po kilkunastu sekundach duszeniem gilotynowym pokonał Litwina Ricardasa Vaicysa.

„Hulk” walczy również dla federacji M-1 Global, ale dwóch pierwszych występów na galach rosyjskiego potentata nie może uznać za udane – w ciężkich pojedynkach z doświadczonym Magomedem Mutaevem i perspektywicznym Shavkatem Rakhmonovem zwycięstwo przypadło jego rywalom. Na gali FEN 13 Summer Edition niesiony dopingiem własnej publiczności Chyrek z pewnością jednak postara się dopisać do swego rekordu kolejną wygraną. Kto wie, być może nawet przez poddanie w pierwszej rundzie.

W pozostałych walkach gali FEN 13 Summer Edition kibice zobaczą w akcji wielu innych świetnych zawodników. 13 sierpnia w Gdynia Arena na zasadach MMA walczyć będą również Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Marian Ziółkowski z Jackiem Kreftem, Michał Wlazło oraz Aleksander Georgas, a w formule K-1  – m.in. Marcin Szreder oraz Arkadiusz Wrzosek z Kryspinem Kalskim.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje, ze walka spelni swoje zadanie marketingowe, bo poza tym zarowno jej rezultat jaki i to czy w ogole sie odbedzie nie maja absolutnie zadnego znaczenia. Najwyrazniej Chyrek po kompromitujacych wystepach w M-1 zamierza juz tylko odcinac kupony.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.