Informacja prasowa:

Daguir Imavov, mistrz francuskiej federacji FMC ze słynnego paryskiego klubu MMA Factory, 11 marca na gali FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze spróbuje przerwać passę sześciu zwycięstw z rzędu czołowego polskiego piórkowego Bartłomieja Kopery. Walka tych dwóch młodych, utalentowanych zawodników zakontraktowana została w umówionym limicie wagowym do 68 kg.

Daguir Imavov (25 lat, 177 cm, 9-2-1, 2 KO, 1 SUB), noszący przydomek „Specnaz”, pochodzi z Rosji, ale od dawna mieszka we Francji. Wywodzący się z zapasów Imavov zawodową karierę w MMA rozpoczął wiosną 2013 roku – w debiucie na arenie najważniejszej francuskiej federacji 100% Fight wygrał przez decyzję z doświadczonym Cedrikiem Perruchetem. Większość walk stoczył we Francji, zdobywając w swojej nowej ojczyźnie m.in. pas mistrza organizacji FMC, ale występował też w Danii i Finlandii. Jest wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem, który podczas walki czyha na błędy rywala, konsekwentnie budując swoją przewagę. Taką filozofię walki odzwierciedla jego rekord – aż sześć z dziewięciu zawodowych zwycięstw „Specnaz” odniósł po jednomyślnych decyzjach sędziów. Za przełom w swojej karierze uważa przejście do MMA Factory Paris, jednego z najlepszych klubów w Europie, gdzie trafił pod skrzydła cenionego trenera Fernanda Lopeza. Pojedynek z Bartłomiejem Koperą uważa za kolejną wielką szansę. „Ta walka bardzo wiele dla mnie znaczy – mówi Daguir Imavov. – Minął już niemal rok od mojej ostatniej walki i przenosin do MMA Factory. Czuję się jak nowonarodzony i jestem gotowy na nowe wyzwania”.

Dla niepokonanego od trzech laty Bartłomieja „Małpy” Kopery (24 lata, 175 cm, 8-2, 6 SUB), jednego z największych talentów polskiego MMA, walka z Daguirem Imavovem będzie trzecim występem w klatkoringu Fight Exclusive Night. Zawodnik z Łodzi, w którym wielu ekspertów upatruje kolejnego Polaka w organizacji UFC, w debiucie na gali FEN 11 Warsaw Time stoczył bardzo zacięty, wygrany na punkty pojedynek z Sebastianem Kotwicą, a na gali FEN 13 Summer Edition dźwignią na łokieć już w pierwszej rundzie poddał Nikodema Szymańskiego. „Małpa” to wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu oraz medalista mistrzostw Polski w judo, od którego zaczynał swoją przygodę ze sportami walki. Walka na gali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie miała dla Kopery szczególne znaczenie, bowiem zwycięstwo w niej otworzy mu drogę do zdobycia kolejnego cennego trofeum – pasa mistrzowskiego organizacji FEN w kategorii piórkowej.

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w Warszawie. W walce wieczoru w formule MMA zmierzą się 11 marca niepokonany od blisko 4 lat Kamil „Bomba” Łebkowski z Brazylijczykiem Gabrielem „Gabito” Silvą, którego z narożnika będzie wspierał starszy, walczący w UFC brat Erick Silva. Kibice obejrzą też m.in. walki Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią, Kamila Gniadka z Łukaszem Stankiem, Pawła Pawlaka z Ireneuszem Szydłowskim oraz Arkadiusza Medyńskiego z Sebastianem Kotwicą. W pojedynkach na zasadach K-1 podczas FEN 16 Warsaw Reloaded zmierzą się z kolei Artur Bizewski z Arkadiuszem Wrzoskiem i Marcin Szreder z Białorusinem Iharem Kamkou. Gala na Torwarze będzie także okazją do debiutu w organizacji FEN Radosława Paczuskiego.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.