Wygląda na to, że Rafała Haratyk, który w grudniu 2017 roku pokonał Łukasza Bieńkowskiego, podczas gali Babilon MMA 2, może trafić do organizacji KSW. W rozmowie z z lokalną Kroniką Beskidzką, Damian Herczyk, trener fightera podsumowując rok 2017 powiedział:

Bardzo ważną walkę stoczył Rafał Haratyk i ten egzamin zdał rewelacyjnie. Dzięki niej teraz rozmawiamy z KSW, czyli najpopularniejszą federacją MMA w Polsce. Jakby tego było mało, federacja Babilon od razu zaoferowała mu kontrakt, a chcą go także dwie federacje spoza Polski. Jeżeli jednak dogadamy się, to najprawdopodobniej wybierzemy KSW.

W dalszej części rozmowy trener Herczyk zdradził również, że w przypadku zagranicznych organizacji, które są zainteresowany Haratykiem, jedna działa w USA.

Myślę, że z Rafałem wszystko wyjaśni się za dwa tygodnie. Czekamy co się wydarzy w KSW. Jest też Babilon i dwie organizacje z zagranicy – jedna amerykańska, a jedna europejska.

Warto przypomnieć, że Rafał Haratyk w swojej przedostatniej walce przegrał z Dricusem Du Plessisem, który ma aktualnie podpisany kontrakt z organizacją KSW.

 

2 KOMENTARZE

  1. Biorac pod uwage wiek Rafala, walki z Du Plessisem, Naruszczka i Bienkowskim, oraz fakt laczenia z treningami pelnoetatowej pracy zawodowej, najwyzsza liga wydaje sie byc poza zasiegiem, ewentualny kontrakt z KSW wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem, wiec powodzenia. Najwazniejszy zeby nie pchal sie tam drugi pan ze zdjecia, bo on ma jeszcze sporo do ugrania .

  2. Ciekawe kto z USA bo jakoś w UFC nie wierzę. Jeśli KSW to pewnie dla Janikowskiego skoro pokonał Bieńkowskiego.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.