Filip Lamparski poznał swoją ostatnią przeszkodę przed zdobyciem prawa do walki o pas kategorii lekkiej. Rywalem 24-latka będzie bardzo solidny Kamil Krzewina.

Lamparski (MMA 6-2) do tej pory miał okazję występować 4-krotnie dla organizacji Babilon MMA. W grudniu 2018 roku musiał uznać wyższość Piotra Kacprzaka. Przegrał wówczas przez poddanie. Z kolei w czerwcu 2021 roku począł budować serię zwycięstw pod banderą organizacji Tomasza Babilońskiego, wygrywając z Adamem Rybczyńskim. Trzy wydarzenia później przyszło zwycięstwo z Marcinem Skrzekiem, a w listopadzie ubiegłego roku rozprawił się on przed czasem z Damianem Zubą. Lamparski, 4 z dotychczasowych 6 wygranych walk zakończył przed czasem, wszystkie przez nokauty. Po odejściu Piotra Niedzielskiego z organizacji, w kategorii lekkiej zaczęło panować bezkrólewie. Najbliżej zdobycia pasa wydaje się być Filip Lamparski, który postara się to udowodnić już 21 kwietnia w Jaworznie.

Po drugie stronie klatki stanie Kamil Krzewina (MMA 3-1). 27-latek miał już okazję wystąpić pod banderą Babilon MMA. Na 27 wydarzeniu organizacji rozprawił się z Gracjanem Wyroślakiem w drugiej odsłonie starcia. Polak znany jest przede wszystkim z bardzo wysokich umiejętności parterowych. Wszystkie dotychczasowe wygrane kończył właśnie w ten sposób. Ma w swoim dorobku zwycięstwa przez duszenie brabo bądź też odwrócony trójkąt rękoma. Popularny „Krzok” ma za sobą również bogatą przeszłość amatorską. Jego rekord na arenach amatorskiego MMA wynosi 15 zwycięstw i 5 porażek. Krzewina będzie starał się pokrzyżować plany Lamparskiego dotyczące mistrzowskiego pasa, a być może samemu się do niego zbliżyć.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,959 komentarzy 44,870 polubień

A niech się lejo, dziś Jon Jones wraca w nocy.

Odpowiedz polub

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,125 komentarzy 35,805 polubień

A niech się lejo, dziś Jon Jones wraca w nocy.

A co ma Jones do walki która jest za prawie dwa miesiące? :zakręcony:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,959 komentarzy 44,870 polubień

A co ma Jones do walki która jest za prawie dwa miesiące? :zakręcony:

Dziś wraca król, dziś została ogłoszona walka, czego nie rozumisz?

Odpowiedz polub