Do tej walki miało dojść w grudniu ubiegłego roku, teraz postanowiono spróbować ponownie zestawić ze sobą tych zawodników. Tomasz Babiloński, właściciel organizacji Babilon MMA poinformował o pierwszym zestawieniu z marcowej gali, która odbędzie się w hali MOSiR w Radomiu 17 marca. W klatce, naprzeciwko siebie, staną Michał Orkowski oraz Łukasz Łysoniewski.

Orkowski (MMA 3-2) swoją ostatnią walkę stoczył właśnie dla organizacji Babilon MMA. W walce wieczoru drugiego wydarzenia, zorganizowanego przez Tomasza Babilońskiego, przegrał przez TKO z Szymonem Kołeckim. Polski ciężki wszystkie swoje trzy zwycięstwa zanotował przez zakończenie walki przed czasem. W zawodowym MMA jest od grudnia 2016 roku. Jego atutem jest zdecydowanie wzrost. Zawodnik ma ponad 190 cm.

Łysoniewski (MMA 1-3) nie miał szczęścia na początku swojej zawodowej kariery, która zaczęła się w 2014 roku. Pod rząd przegrał dwa pojedynki, a rok później jego walka z Andrzejem Kulikiem zakończyła się przez no contest już po kilku minutach pierwszej rundy. Później Łukasz miał ponad dwuletnią przerwę od MMA, do którego wrócił w 2017 roku. Na gali Underground Boxing Show, w trzeciej minucie pierwszej rundy, znokautował go Szymon Kołecki. Pierwsze zwycięstwo w karierze zanotował w ubiegłym roku, na gali Babilon MMA 2. Po zmianie rywala zmierzył się ostatecznie z Ruslanem Chapko, którego pokonał przez TKO w pierwszej rundzie po ciosach.

Na Babilon MMA 3 odbędzie się też pojedynek wyżej wspominanego Szymona Kołeckiego. Rywal nie został jeszcze ogłoszony.