Informacja prasowa:

Do zmian doszło w karcie walk gali Babilon MMA 2, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Kontuzja wyeliminowała z występu Kamila Bazelaka (7-9, 1 KO, 6 Sub). Organizatorzy zdecydowali, że w Legionowie z Szymonem Kołeckim (3-0, 3 KO) zmierzy się Michał Orkowski Michał Orkowski (3-1, 2 KO, 1 Sub).

Bazelak może mówić o sporym pechu. Uraz dał o sobie znać w końcówce przygotowań do pojedynku z mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów.

– W niedzielę odbywałem ostatnie sparingi. W trakcie nich miałem problem z przyjmowaniem niskich kopnięć i kopaniem prawą nogą. W parterze każdy mocniejszy ucisk na nogę sprawiał ogromny ból. Wieczorem po sparingach nie mogłem spać. Sytuację ratowały leki przeciwbólowe. W poniedziałek po prześwietleniu rtg prawej nogi okazało się, że mam entezopatię prawej nogi. Lekarz podejrzewa również zakrzepowe zapalenie żył prawej oraz lewej nogi – tłumaczy Bazelak.

Po przeanalizowaniu wyników badań, organizatorzy uznali, że ryzyko poważnego uszczerbku na zdrowiu jest zbyt duże. Dlatego też odwołali występ Bazelaka. W jego miejsce do walki wieczoru wskoczył Orkowski, który pierwotnie w Legionowie miał się zmierzyć z Łukaszem Łysoniewskim (0-3).

Kołecki stoczy w Legionowie 4. zawodową walkę w formule MMA. Dotychczasowe pojedynki rozstrzygał na swoją korzyść w pierwszych rundach. Orkowski również pokonywał swoich rywali przed czasem. Podobnie jak w przypadku Kołeckiego, żadna z jego zwycięskich walk nie wyszła poza 1 rundę.

Przypominamy, że w sobotni wieczór kibice obejrzą 6 zawodowych walk i 2 amatorskie. Szczególnie ciekawie zapowiadają się starcia Adama Niedźwiedzia (5-2, 1 KO, 4 Sub) z Pawłem Pawlakiem (12-3, 6 KO, 3 Sub) oraz Łukasza Bieńkowskiego (5-1, 2 KO) z Rafałem Haratykiem (7-3-2, 2 KO, 4 Sub).

Galę będzie można oglądać na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Fight oraz Polsatu otwartego (trzy główne walki). Bilety są w sprzedaży w serwisie eventim.pl.

Karta walk gali Babilon MMA 2 po zmianach:

Walki główne (transmisja na kanale Polsat)

120 kg: Szymon Kołecki (3-0, 3 KO) – Michał Orkowski (3-1, 2 KO, 1 Sub)
84 kg: Łukasz Bieńkowski (5-1, 2 KO) – Rafał Haratyk (7-3-2, 2 KO, 4 Sub)
80 kg: Adam Niedźwiedź (5-2, 1 KO, 4 Sub) – Paweł Pawlak (12-3, 6 KO, 3 Sub)

Karta wstępna (transmisja na Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight)

77 kg: Kamil Oniszczuk (3-0, 1 KO) – Paweł Karwowski (2-1-1, 2 Sub)
68 kg: Damian Zorczykowski (3-1, 1 KO, 2 Sub) – Michał Folc (0-1)
120 kg: Łukasz Łysoniewski (0-3) – Rusłan Chapko (0-7)

Karta amatorska
66 kg: Tomasz Smyk – Hubert Lotta
93 kg: Marcin Trzciński – Paweł Grażewicz

3 KOMENTARZE

  1. a miało być dwóch wanderlejów na jednej gali … 🙂 ehh życie 🙂

  2. I teraz robi się ciekawie. Orkowski to lepszy zawodnik niż Bazelak i reszta z którymi walczył Kołecki, może być niespodzianka…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.