Informacja prasowa: 

Zawodowa karta walk gali Babilon MMA 2 jest już w dopięta. 2 grudnia w Legionowie kibice obejrzą sześć pojedynków. Każdy zapowiada się ciekawie. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

W starciu wieczoru wystąpią Szymon Kołecki (3-0, 3 KO) i Michał Orkowski. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów stoczy swój czwarty bój w formule MMA. Do tej pory odprawił wszystkich rywali, a żadna z walk nie wyszła poza pierwszą rundę.

Arcyciekawie zapowiadają się pozostałe główne walki wieczoru. Można zaryzykować stwierdzenie, że takich zestawień nie powstydziłyby się najmocniejsze polskie federacje MMA. W kategorii średniej dojdzie do pojedynku Łukasza Bieńkowskiego (5-1, 2 KO) i Rafała Haratyka (7-3-2, 2 KO, 4 Sub). Pierwszy z nich jest po zwycięstwie nad Antonim Chmielewskim na KSW, drugi wraca po przegranej z Dricusem Du Plessisem.

W Legionowie zmierzą się też czołowi przedstawiciele kategorii półśredniej w Polsce. Naprzeciwko siebie staną były zawodnik UFC Paweł Pawlak (12-3, 6 KO, 3 Sub) i utytułowany grappler Adam Niedźwiedź (5-2, 1 KO, 4 Sub). „Niedziu” to również były uczestnik programu „Top Model”. Starcie zostało zakontraktowane w umownym limicie do 80 kg.

W czwartek organizatorzy potwierdzili ostatnią zawodową walką grudniowej gali. W oktagonie zaprezentują się Damian Zorczykowski (3-1, 1 KO, 2 Sub) i Michał Folc (0-1). Pierwszy to zawodnik i trener Fight Club Łomża. Ma na koncie 3 wygrane i jedną porażkę. Poszukiwania rywala dla Zorczykowskiego trwały stosunkowo długo. Kilku potencjalnych przeciwników odmówiło walki z zawodnikiem z Łomży, innych zainteresowanych wyeliminowały kontuzje. Wyzwanie podjął Folc, który trenuje w Mighty Bulls Gdynia pod okiem Grzegorza Jakubowskiego, legendy polskiego MMA.

Folc ma solidny rekord amatorski. Stoczył około 30 walk. Ma na koncie jeden przegrany pojedynek zawodowy. MMA nie jest jego jedyną pasją. Zawodnik pochodzący z Elbląga studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Miejmy zatem nadzieję, że razem z rywalem dadzą w Legionowie prawdziwy koncert. Starcie odbędzie się w umownym limicie do 68 kg.

Pozostałe walki zawodowe również zapowiadają emocje. W ośmiokątnej klatce zmierzą się: przedstawiciel Ankosu MMA Poznań Kamil Oniszczuk (3-0, 1 KO) i Paweł Karwowski (2-1-1, 2 Sub) z klubu Berkut Arrachion Olsztyn. W wadze ciężkiej wystąpią Łukasz Łysoniewski (0-3) i Michał Orkowski (3-1, 2 KO, 1 Sub). W walkach amatorskich zaprezentują się Tomasz Smyk, Hubert Lotta, Michał Trzciński i Paweł Grażewicz.

Galę będzie można oglądać na antenie Polsatu Sport, Polsatu Sport Fight oraz Polsatu otwartego. Na antenie otwartej pojawia się trzy główne starcia.

Karta walk gali Babilon MMA 2:

Walki główne (transmisja na kanale Polsat)

120 kg: Szymon Kołecki (3-0, 3 KO) – Michał Okrowski
84 kg: Łukasz Bieńkowski (5-1, 2 KO) – Rafał Haratyk (7-3-2, 2 KO, 4 Sub)
80 kg: Adam Niedźwiedź (5-2, 1 KO, 4 Sub) – Paweł Pawlak (12-3, 6 KO, 3 Sub)

Karta wstępna (transmisja na Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight)

77 kg: Kamil Oniszczuk (3-0, 1 KO) – Paweł Karwowski (2-1-1, 2 Sub)
120 kg: Michał Orkowski (3-1, 2 KO, 1 Sub) – Łukasz Łysoniewski (0-3)
68 kg: Damian Zorczykowski (3-1, 1 KO, 2 Sub) – Michał Folc (0-1)

Karta amatorska:
66 kg: Tomasz Smyk – Hubert Lotta
93 kg: Marcin Trzciński – Paweł Grażewicz

1 KOMENTARZ

  1. "Początek jego zawodowej kariery nie był obiecujący, ale obecnie notuje serię trzech zwycięstw z rzędu. „Vanderlei” odnalazł też swój styl – ma na koncie aż 6 wygranych przez poddanie."Owszem, "Vanderlei" odnalazł swój styl. Na swoich własnych galach walczy z gośćmi ze swojego klubu albo jakimiś kolesiami z Nigerii czy Haiti, którzy są przedstawiani jako mistrzowie czegoś tam, mimo że nikt o nich przedtem nie słyszał, Bazelak i Buliński poddają ich w ciągu 1-2 minut, a potem goście znikają ponownie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.