Już dziś jubileuszowa gala Babilon MMA 20, tymczasem powoli odkrywamy karty kolejnej imprezy organizowanej przez Tomasza Babilońskiego, która będzie miała miejsce już 30 kwietnia. Artur Gwóźdź – manager grupy Artnox i jednocześnie matchmaker organizacji Babilon MMA zdradził w programie „Koloseum”, że na gali z numerem 21 dojdzie do walki o mistrzowskie trofeum kategorii średniej. Bohaterami tego zestawienia będą aktualny mistrz – Paweł Pawlak (MMA 17-4-1) i pretendent z Ukrainy – Sergey Guzev (MMA 20-3).

Łodzianin udanie zadebiutował w „Babilonie” 2 grudnia 2017 roku – wówczas rozbił łokciami w drugiej rundzie Adama Niedźwiedzia. Rok później, bo w grudniu 2018 stoczył bój o mistrzostwo organizacji w wadze półśredniej, jednak musiał uznać wtedy wyższość mistrza – Daniela Skibińskiego (MMA 16-5). Drugą szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa, tym razem w kategorii średniej dostał w lutym 2020 na gali z numerem 12 – skrzyżował rękawice z Adrianem Błeszyńskim (MMA 9-4-1), jednak pojedynek ten zakończył się remisem. 9 miesięcy później doszło do rewanżu między Pawlakiem a „Aresem” i od listopada 2020 roku to „Plastinho” zasiada na królewskim tronie kategorii średniej.

Guzev zdradził w programie, że podpisał kontrakt na dwie walki z federacją Babilon MMA. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali WWFC 15 we wrześniu 2019 roku – jego ręka została uniesiona ku górze w geście zwycięstwa po walce na pełnym dystansie z Polakiem – Grzegorzem Siwym. Reprezentant Ukrainy w swojej zawodowej karierze przegrał trzy pojedynki – wszystkie przez decyzje sędziów. Aktualnie jest na fali dziesięciu zwycięstw z rzędu. Od 2011 roku pozostaje niepokonany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.