Informacja prasowa:

Już 11 maja w Pruszkowie odbędzie się kolejna edycja Babilon MMA. Właściciele organizacji postarają się zapewnić widowisko, jakiego w historii organizacji jeszcze nie było. Przy okazji Babilon MMA 8 Tomasz Babiloński postanowił wytoczyć najcięższe działa. W Arenie Pruszków wystąpią między innymi Michał Kita (18-10, 9 KO, 6 SUB), Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB), Rafał Haratyk (11-3-2, 2 KO, 4 SUB) czy Daniel Rutkowski (7-2, 5 KO, 1 SUB).

Dobrze znany Kita wejdzie do klatki Babilon MMA po raz drugi i postara się ponownie rozpalić emocje kibiców. „Masakra” ma za sobą bój, który śmiało może kandydować do miana walki roku w Polsce. Podczas poprzedniej edycji Babilon MMA pokonał Artura Głuchowskiego po pełnym zwrotów akcji starciu, w którym obaj zawodnicy lądowali na deskach.

W walkach, których stawką będą pasy mistrzowskie, wystąpią Daniel Skibiński i Rafał Haratyk. Dla „Skiby” pojedynek w pruszkowskiej Arenie będzie pierwszą obroną pasa dywizji półśredniej. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Skibiński wywalczył trofeum, pokonując byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka. Po pierwszy pas wagi średniej Babilon MMA postara się sięgnąć Rafał Haratyk. „Polski Czołg” notuje serię czterech zwycięstw z rzędu i postara się udowodnić, że jego pseudonim nie jest dziełem przypadku.

Fajerwerków z pewnością można się spodziewać w walce Daniela Rutkowskiego. Były mistrz Polski w zapasach przebojem wdarł się do czołówki dywizji piórkowej w Polsce. „Rutek” nie tylko notuje kolejne zwycięstwa, ale też stawia w klatce na show. Jego techniką firmową stały się rzuty zapaśnicze, po których rywale z hukiem lądują na deskach. W ostatnim starciu Rutkowski pokonał przez decyzję sędziów znanego z mocnych ciosów Łukasza Rajewskiego.

W Pruszkowie wystąpi również Adrian Błeszyński, nowy nabytek federacji Babilon MMA. Popularny „Ares” postara się przedłużyć serię zwycięstw do czterech.

Kolejne nazwiska pojawią się w karcie walk już wkrótce. Oprócz starć zawodowych kibice obejrzą również w akcji utalentowanych amatorów.

Karta walka Babilon MMA 8:

120,2 kg: Michał Kita (18-10, 9 KO, 6 Sub) – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 Sub) – TBA*
83,9 kg: Rafał Haratyk (11-3-2, 2 KO, 4 Sub) – TBA*
65,8 kg: Daniel Rutkowski (7-2, 5 KO, 1 Sub) – TBA
83,9 kg: Adrian Błeszyński (7 – 2, 6 KO, 1 Sub) – TBA

* pojedynki o pas zakontraktowane na 5 rund

Bilety na Babilon MMA 8 na eventim.pl.

Źródło: polsatsport.pl

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.