
Szymon Kołecki został nowym mistrzem organizacji Babilon MMA w kategorii półciężkiej. 21 listopada w Radomiu medalista olimpijski pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Marcina Łazarza.
Bardzo spokojny początek. Marcin Łazarz atakował pojedynczymi prostymi, natomiast Szymon Kołecki kontrolował dystans, nie wdając się w wymiany. „Bane” coraz częsciej trafiał przeciwnika. Na dwie minuty przed końcem rundy pojedynek zatrzymał na chwilę sędzia Piotr Jarosz, zachęcając zawodników do większej aktywności. Dobra końcówka ze strony Łazarza, który trafił kilka razy Kołeckiego.
W drugiej rundzie w dalszym ciągu nie doszło do większych wymian. Szymon Kołecki od czasu do czasu starał się atakować niskimi kopnięciami, natomiast Marcin Łazarz cały czas dobrze pracował boksersko, punktując przeciwnika.
Widać było już zmęczenie zarówno u jednego, jak i drugiego. Za każdym razem, jak Kołecki ruszał do przodu, to Łazarz dobrze kontrował go mocnymi prostymi. Były sztangista miał problemy z przeciwnikiem w stójce. W pewnym momencie trafił dobrą serią, następnie dołożył kolanem w klinczu na korpus, którym naruszył Łazarza. Po chwili walka przeniosła się do parteru, gdzie Szymon Kołecki zaczął rozbijać przeciwnika kolejnymi uderzeniami, co w końcu musiał przerwać sędzia.
AND NEW!
Szymon Kołecki 🇵🇱 (13-2) rewanżuje się i po gradzie ciosów pokonuje przez TKO w 3 rundzie Marcina Łazarza 🇵🇱 (17-11) w main evencie gali #BabilonMMA55 tym samym zostaje nowym mistrzem kategorii półciężkiej Babilon MMA pic.twitter.com/dHDmLyrEXN— Świat MMA (@swiat_mma) November 21, 2025
Marcin Łazarz (MMA 17-11-0) wszedł do klatki z dwoma zwycięstwami z rzędu – na Babilon MMA 50 pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Adama Kowalskiego, natomiast na Babilon MMA 53 przez techniczny nokaut w drugiej odsłonie rozbił Szymona Kołeckiego. Wcześniej „Bane” wygrywał z takimi zawodnikami, jak Wojciech Janusz, Bartosz Szewczyk (z którym później przegrał w rewanżu) czy Eder de Souza, a przegrywał natomiast z Matejem Batinicem, Rafaelem Xavierem i Ivanem Shtyrkovem.
Szymon Kołecki (MMA 13-2-0) w poprzednim starciu przegrał pierwszą walkę od 7 lat – przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pokonał go Marcin Łazarz. Przed tym pojedynkiem Kołecki kontynuował serię sześciu wygranych z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego, Martina Zawadę, Akopa Szostaka, Oliego Thompsona i Przemysława Mysialę.



























32 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
UFC Heavyweight
ONE FC Light Heavyweight
UFC Heavyweight
BAMMA Heavyweight
UFC Heavyweight
Legacy FC Featherweight
UFC Featherweight
PRIDE FC Heavyweight
Vale Tudo Championship
UFC Heavyweight
UFC Lightweight
WSOF Featherweight
UFC Heavyweight
UFC Middleweight
Legacy FC Lightweight
UFC Heavyweight
Maximum FC Lightweight
EFC Africa Bantamweight
UFC Middleweight
UFC Heavyweight
Oplot Challenge Middleweight
UFC Welterweight
UFC Heavyweight
Vale Tudo Championship
UFC Strawweight
UFC Heavyweight
UFC Heavyweight
ONE FC Flyweight
ONE FC Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/82156/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>