Babilon MMA 5: ciekawe starcie debiutantów

Do ciekawego starcia debiutantów dojdzie podczas gali Babilon MMA 5. 18 sierpnia w Międzyzdrojach swoją pierwszą zawodową walkę stoczą Dawid Pepłowski i Sławomir Bryla. Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii półciężkiej (do 93 kg).

Pepłowski był już bliski występu na galach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego. W marcu tego roku pochodzący ze Zgierza zawodnik doznał jednak groźnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go udziału w radomskiej gali. Pepłowski to bardzo utalentowany zapaśnik. W swojej karierze wywalczył między innymi brązowy medal mistrzostw Polski. Spełnia się również jako trener zapasów w łódzkim klubie Shark Top Team. Pepłowski pomaga w przygotowaniach nie tylko zawodnikom z Łodzi. Z jego wskazówek korzystają Polacy występujący na galach federacji UFC (Jan Błachowicz czy Marcin Tybura), KSW (Marcin Wrzosek) czy ACB.

Bryla to reprezentant klubu Piranha Gdynia. Podopieczny Zbigniewa Tyszki ma na koncie starty w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu (wywalczył między innymi 3. miejsce w mistrzostwach Polski No Gi niebieskich pasów), K1 czy boksie amatorskim.

Międzyzdrojach swoją 7. walkę w formule MMA stoczy mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki (6-0, 6 KO). Do klatki wejdą również Rafał Haratyk (9-3-2, 2 KO, 4 Sub), Marcin Naruszczka (19-8-1, 7 KO, 2 Sub), Daniel Skibiński (11-5, 1 KO, 2 Sub), Kamil Oniszczuk (5-0, 1 KO, 1 Sub) czy Said-Magomed Abdulkadirov (4-0, 1 KO, 2 Sub). Kolejne nazwiska pojawią się w karcie już wkrótce.

Galę będzie można oglądać na antenach grupy Polsat. Bilety są w sprzedaży na stronie eventim.pl. Szczegóły dotyczące gali są również dostępne na stronie babilonmma.com.

Karta walk Babilon MMA 5:

Walki wieczoru
93 kg: Szymon Kołecki (6-0) – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński (11-5) – TBA
83,9 kg: Rafał Haratyk (9-3-2) – Marcin Naruszczka (19-8-1)

Karta główna
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (5-0) – Said-Magomed Abdulkadirov (4-0)
93 kg: Dawid Pepłowski (0-0) – Sławomir Bryla (0-0)

1 KOMENTARZ

  1. A Szymon nie miał walczyć z Michałem Bobrowskim? Przecież chyba nawet było to ogłaszane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.