Krzysztof Mendlewski został nowym mistrzem organizacji BABILON MMA w kategorii lekkiej. 29-latek podczas gali BABILON MMA 43, która odbyła się w Skierniewicach, poddał duszeniem zza pleców Mateusza Makarowskiego.

Mateusz Makarowski dynamicznie rozpoczął starcie, atakując często seriami, w których skupiał się na korpusie rywala. Krzysztof Mendlewski spróbował zejścia do parteru, jednak przeciwnik bez problemu to wybronił. Makarowski trafił bardzo mocnym sierpem, który zachwiał rywalem. Ze spokojem kontynuował on starcie i po chwili znów trafił potężnym ciosem. Mateusz Makarowski zaczął próbować nawet latających kopnięć i kolan, którymi starał się zaskoczyć rywala. W ostatniej minucie Mendlewski kilkukrotnie trafił dobrymi ciosami, które doszły do celu. 

Presję od pierwszych sekund drugiej rundy zaczął narzucać Mateusz Makarowski. Mendlewski coraz częściej odpowiadał niskimi kopnięciami, które odczuwał przeciwnik. W pewnym momencie sprowadził on też walkę do parteru, jednak Makarowski zdołał wstać. Chwilę później Krzysztof Mendlewski ponownie zszedł na matę i zaszedł za plecy przeciwnika, skąd zapiął duszenie, które po chwili odklepał Makarowski.

Pojedynek był rewanżem za starcie z września 2021 roku, kiedy to jednogłośną decyzją sędziów wygrał Krzysztof Mendlewski.

Mateusz Makarowski (MMA 11-6-1) wszedł do klatki z serią czterech wygranych z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Marcina Skrzeka, Krystiana Blezienia, Bartosza Zawadzkiego i Filipa Lamparskiego. 

Krzysztof Mendlewski (MMA 7-3-0) w ostatniej walce powrócił do kategorii lekkiej, poddając skrętówką Kamila Krzewinę. Dwa wcześniejsze starcia 29-latek toczył w wadze piórkowej, gdzie pokonał Huberta Lottę, przegrał natomiast z Piotrem Kacprzakiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,452 komentarzy 26,179 polubień

:conorsalute: :conorsalute:

Odpowiedz polub

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,857 komentarzy 70,808 polubień

Ależ ten Babilon to sraka.

Artur G. mówił, że cel Mendlewskiego to UFC a chłop w lekkiej ma cardio na 4 minuty.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,053 komentarzy 12,605 polubień

Ależ ten Babilon to sraka.

Artur G. mówił, że cel Mendlewskiego to UFC a chłop w lekkiej ma cardio na 4 minuty.

Tego nie słyszałem. Ale ogólnie to powinien być w polskim MMA termin „paradoks UFC”, bo najczęściej jak zawodnik / ktoś z otoczenia zapowiada, że jest przykładowo jedną walkę do UFC, to kończy się to później przegraną.

Odpowiedz 4 polubień