Piotr Wawrzyniak (MMA 9-5-0) po trzech rundach pokonał Tymoteusza Łopaczyka (MMA 8-3-0) jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru gali Babilon MMA 26.

Energicznie zaczęło się starcie zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po zaledwie 30 sekundach Piotr Wawrzyniak ruszył do przodu z serią uderzeń i jednym z ciosów trafił Tymoteusza Łopaczyka, który osunał się na deski. W tej płaszczyźnie nie był on w stanie jednak skończyć przeciwnika, w związku z czym już po chwili zaprosił go do stójki. Szybko starcie przeniosło się do klinczu, z którego Łopaczyk sprowadził walkę do parteru, jednak Wawrzyniak bez większych problemów odzyskał dominującą pozycję w tej płaszczyźnie. Na minutę przed końcem rundy pojedynek wrócił do wymian w stójce. Wawrzyniak ponownie ruszył na przeciwnika z celnymi uderzeniami, jednak Łopaczyk starał się za każdym razem odpowiadać. Pod koniec raz jeszcze zawodnik z Pozania znalazł się w pozycji z góry w parterze, czym dopisał kolejne sekundy kontroli na swoją korzyść.

Odważniej wyszedł do drugiej rundy Łopaczyk, który w stójce atakował naprawdę mocnymi uderzeniami swojego przeciwnika. Wawrzyniak po niecałych dwóch minutach odpowiedział jednak udanym sprowadzeniem, po którym zadał kilka ciosów. Do końca rundy zawodnik z Poznania kontrolował przebieg starcia, narzucając delikatną presję i idąc cały czas z ciosami do przodu. Łopaczyk reagował na to głównie kontrami, czekając na inicjatywę przeciwnika.

Mocno w trzecią rundę wszedł Wawrzyniak, trafiając znów Łopaczyka i starając się go skontrolować w parterze. Walka przeniosła się po chwili do klinczu i za moment była już w parterze – tam raz z góry był Łopaczyk, raz Wawrzyniak. Do końca odsłony walkę i pozycję kontrolował jednak Piotr Wawrzyniak.

Po blisko dwuletniej przerwie Piotr Wawrzyniak wrócił do klatki w maju na gali Babilon MMA 22, gdzie rozbił Adriana Błeszyńskiego w drugiej rundzie. Wcześniej zawodnik ten przegrał z Johnem Palaiologosem i Grzegorzem Siwym.

Łopaczyk w ostatniej walce w pierwszej walce pokonał Jacka Bednorza. Wcześniej przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Ismailem Naurdievem, wygrywał natomiast z Michałem Golasińskim, Aleksandrem Udoviko i Łukaszem Siwcem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

respect

UFC
Light Heavyweight

14,800 komentarzy 66,974 polubień
D
Dossantosufc

Jungle Fight
Lightweight

287 komentarzy 174 polubień

Niezle podkrecili koncowke gali, najpierw Sianos, potem walka wieczoru, wojna na calego

Odpowiedz polub

W
WsiowySmieszek

Maximum FC
Bantamweight

1,424 komentarzy 2,929 polubień

Zawsze się serce raduje jak zawodnik wca dostaje w dziurę.

Odpowiedz polub

zielony666

UFC
Middleweight

13,652 komentarzy 56,847 polubień

Prawda. Gdzie wczorajsza walka Hollowaya z Rodriguezem jak można było zobaczyć jak walczy Ogórczyk, najlepszy prospekt z WCA. To jest szalone! Kocham tego dzieciaka! On jest gangsterem! Walka roku a może i dekady.

Chyba inną walkę oglądaliśmy. W tej co ja oglądałem to Wawrzyniak bił w Ogórczyka jak Czimajew w rozerwany wełniany worek i wygrał każdą rundę.

Odpowiedz 1 Like