Filip Lamparski (MMA 5-2-0) pokonał Marcina Skrzeka (MMA 6-3-0) niejednogłośną decyzją sędziów w drugiej walce karty głównej gali Babilon MMA 26.

Bardzo szybko obaj zawodnicy przeszli do mocnych wymian w stójce. Lamparski zajął środek klatki i spychał Skrzeka pod siatkę, po chwili przechodząc do klinczu. Przez kolejne minuty zawodnik DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała kontrolował walkę w uchwycie, jednak ostatecznie Skrzek zdołał to rozerwać, wracając do wymian w stójce. Do końca odsłony 26-latek z Radomia starał się uspokoić starcie.

Druga runda ponownie zaczęła się od wymian, jednak Lamparski szybko chciał przechodzić do klinczu. Na twarzy jednego, jak i drugiego zawodnika, widać było już spore obrażenia. W kolejnych minutach 23-latek wciąż dążył skutecznie do walki pod siatką, jednak Skrzek starał się to rozrywać i atakować kolanami – przez większość czasu to jednak Lamparski udanie kontrolował przebieg starcia.

Ostatnia odsłona zaczęła się ponownie od mocnych wymian, włączając w to nawet celne uderzenia efektownymi łokciami. Ostatecznie Lamparski znów dążył do klinczu pod siatką, w którym radził sobie naprawdę dobrze, zyskując kolejne sekundy i minuty kontroli. Marcin Skrzek starał się na to odpowiadać. Dopiero na dwie minuty przed końcem walki udało mu się sprowadzić zmęczonego rywala do parteru. Przez minutę Skrzek pracował nad ustabilizowaniem pozycji i ostatecznie znalazł się w dosiadzie. Lamparski zdołał jednak z tego uciec i walka wróćiła do stójki.

Dla Lamparskiego jest to już czwarte zwycięstwo z rzędu. W poprzednich starciach pokonywał kolejno Patryka Grzemskiego, Karlo Smodilę i Adama Rybczyńskiego.

Skrzek przegrał drugą walkę z rzędu. W ostatnim starciu został poddany przez Krzysztofa Mendlewskiego. Wcześniej kontynuował serię pięciu wygranych z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Gustavo De Oliveirę Silvę, Carlosa Roberto dos Santosa, Krzysztofa Dobrzyńskiego, Jerry’ego Kvarnstroma i Patryka Nowaka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

D
Dossantosufc

Jungle Fight
Lightweight

287 komentarzy 174 polubień

Dobra walka, mogliby jeszcze powalczyć że 2 rundy :D

Odpowiedz polub