Filip Stawowy (MMA 8-2-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Toniego Valtonena (MMA 30-17-0) w walce wieczoru gali Babilon MMA 23.

Pierwsza minuta starcia była bardzo spokojna. Po badaniu się w stójce Valtonen poszedł po nogę rywala, jednak Stawowy wybronił próbę, co zakończyło się klinczem pod siatką. Chwilę później sędzia to przerwał widząc brak aktywności zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po powrocie do wymian Stawowy coraz częściej atakował ciosami prostymi, którymi świetnie punktował przeciwnika. Na minutę przed końcem odsłony Valtonen ponownie poszedł po sprowadzenia, jednak tym razem Polak skontrował to, co zakończyło się kontrolą w parterze.

Podobnie wyglądał początek drugiej rundy. Stawowy zaczął kontrolować walkę ciosami prostymi, natomiast Valtonen spróbował zejść do parteru. Polak znów wybronił próbę i znalazł się w pozycji z góry. Po trzech minutach Stawowy zaryzykował, chcąc założyć duszenie, co wykorzystał Valtonen odwracając pozycję. Z góry reprezentant Finlandii nie był jednak aktywnym zawodnikiem.

Ponownie Stawowy zaczął rundę mocnymi prostymi, rozbijając zmęczonego Valtonena. Polak kolejne uderzenia zadawał jednak spokojnie, bez podejmowania ryzyka.

Dla Stawowego był to powrót do klatki po przegranej z Kevinem Szaflarskim na Babilon MMA 19. Wcześniej „Czołg” kontynuował serię pięciu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał między innymi Konrada Dziczka czy Marcina Kalatę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Średniej wielkości znawca

Jungle Fight
Welterweight

338 komentarzy 620 polubień

Stawowy fajny chłopak. Dobrze się pokazał jak walczył z tym strongmanem kiedyś i dałbym go do KSW żeby powalczył z Erko Junami tamtej dywizji.

Albo z Kitą, skoro ten nie chce kończyć kariery.

Odpowiedz polub

lemmy

KSW
Lightweight

5,196 komentarzy 8,404 polubień

Widać, że Filip Stawowy dużo umie i myśli w walce, nie mamy w ciężkiej wielu takich zawodników.
Miał wczoraj kilka fajnych momentów bokserskich, zadawał ciosy w ciekawych kombinacjach.

Odpowiedz polub