Już 13 grudnia w Radomiu odbędzie się gala Babilon MMA 11. W walce Wieczoru nastąpiło jednak przetasowanie i jak poinformował dziennikarz Artur Mazur, zamiast Marifa Piraeva (MMA 28-2-1), nowym przeciwnikiem Daniela Skibińskiego (MMA 14-5) będzie inny Rosjanin, Lom-Ali Nalgiev (MMA  16-7).

Lom-ali polskim fanom znany jest przede wszystkim ze znokautowania Igora Michaliszyna (MMA 5-2) na gali RWC 3 w Gdyni. W lipcu tego roku potrzebował nieco ponad dwóch minut by brutalnie uporać się z Polakiem. Zawodnik ten to weteran gal M-1 oraz ACA (gdy jeszcze organizacja działała pod nazwą ACB).

Skibiński do klatki wyjdzie z serią ośmiu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Vitaly’ego Slipenkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka, Islama Sayeda, Davy’ego Gallona, Gianniego Melillę, Pawła Pawlaka i Adriano Rodriguesa. W grudniu Polak stanie więc przed szansą zdobycia dziewiątego zwycięstwa na przestrzeni ostatnich trzech lat.

W swojej karierze „Skiba” pokonywał również między innymi Rafała Lewonia, Michała Michalskiego czy Mariusza Radziszewskiego. Przegrywał natomiast z Kamilem Szymuszowskim czy Tomaszem Romanowskim – starcia te miały jednak miejsce na przestrzeni lat 2013 – 2015.

Na razie nie wiadomo co jest przyczyną zmiany rywala dla Daniela, ale już za trzy dni (30.11) Marif Piraev będzie walczył z Rodrigo Caporą na gali MFP 231 w Rosji. Tak krótki termin między walkami być może spowodował wycofanie się organizacji Babilon z zakontraktowania Piraeva. Na poprzedniej gali Joao Rodrigues miał walczyć z Krzysztofem Gutowskim, jednak tuż przed galą wyszło, że był świeżo po dwóch nokautach i ze względu na zdrowie zawodnika, w jego zastępstwo wszedł Fin Jerry Kvarnstrom.

9 KOMENTARZE

 1. walka Polaka z Czeczenem zazwyczaj tak się kończy

  Jezu, dawno nie widziałem większego frajera niż tego grubaska w białym. Dobrze mu tak. Oby się z niego śmiali na osiedlu.

 2. Żmija ogarnąl zastepstwo , bo Babilonski i jego matchmakerzy pojecia o mma nie mają.

  A jak myślisz, kto wpadł na to by ściągnąć tego Piraeva dla Skiby? Kto za to odpowiada?

 3. A jak myślisz, kto wpadł na to by ściągnąć tego Piraeva dla Skiby? Kto za to odpowiada?

  Pewnie Paweł ''Żmija '' Kowaliki kubański pisarz ,eseista.

 4. Babilon 11 ma być 13 grudnia w Radomiu

  LoL faktycznie, bo mialo byc 20-ego a na Rocksach zadnego newsa o tym (zmianie daty jak i miasta) :-O

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.