Nadmierne cięcie kilogramów przez zawodniczki oraz zawodników przed walkami UFC jest nadal widoczne pomimo zmian jakie wprowadziła organizacja. Doskonałym przykładem tego była Aspen Ladd, która nie potrafiła ukryć na wadzę bólu spowodowanym prawdopodobnie właśnie robieniem limitu kategorii koguciej. Krótkie wideo z ważenia zawodniczki możecie zobaczyć poniżej.

Ladd na gali zmierzy się z Germaine de Randamie.

77 KOMENTARZE

 1. Prędzej czy później dojdzie do jakiejś tragedii, zanim zrobią coś z tym patologicznym ścinaniem wagi…

 2. To tylko pokazuje, jak młodą i nieprofesjonalną dyscypliną jest jeszcze MMA. Mamy kolejne śluzy bezpieczeństwa, które mają możliwość zareagowania: sam zawodnik, jego sztab, komisje sportowe i w końcu samo UFC – i każda jedna zawiodła i udaje, że nic się nie dzieje. Zawodniczka nieprofesjonalna idzie się ważyć z mózgiem suchym jak żarty Mameda; równie nieprofesjonalny sztab pomaga w procederze; komisarze biorą pensję od Stanu i na tym się ich robota kończy, a UFC nie chce stracić walki i w razie tragedii zasłaniać się będzie tym, że przecież pojedynek sankcjonowała Komisja.

  Wezmą się za to dopiero, kiedy coś złego się stanie. W NCAA też tak zresztą było. Krótkowzroczność i krótkoterminowy interes przysłaniają oczywiste patologie.

 3. Co za idiocie klaszczą jeszcze? Zanim to obejrzałem, postawiłem na nią w typerze. Szybciutko zmieniam.

 4. Iza Badurek dwa. Kiedyś dojdzie do tragedii i pójdą po rozum do głowy.

  Badurek przy niej to byla rakieta. Ogladajac ten filmik czekalem az jebnie pawia, posika sie albo sraka jej pojdzie po nogawie… chore w chuj nie bede zdziwiony jak ja zdejma z walki.

 5. To tylko pokazuje, jak młodą i nieprofesjonalną dyscypliną jest jeszcze MMA. Mamy kolejne śluzy bezpieczeństwa, które mają możliwość zareagowania: sam zawodnik, jego sztab, komisje sportowe i w końcu samo UFC – i każda jedna zawiodła i udaje, że nic się nie dzieje. Zawodniczka nieprofesjonalna idzie się ważyć z mózgiem suchym jak żarty Mameda; równie nieprofesjonalny sztab pomaga w procederze; komisarze biorą pensję od Stanu i na tym się ich robota kończy, a UFC nie chce stracić walki i w razie tragedii zasłaniać się będzie tym, że przecież pojedynek sankcjonowała Komisja.

  Wezmą się za to dopiero, kiedy coś złego się stanie. W NCAA też tak zresztą było. Krótkowzroczność i krótkoterminowy interes przysłaniają oczywiste patologie.

  ale pierdolenie, bo w boksie nie scinaja, taki chavez jr miedzy wazeniem a walka potrafil nabrac 10 kilo, a na wazeniach wygladal jak trup. To samo z canelo z walki z floydem, zreszta mozna by wymieniac i wymieniac. Mma nie ma nic do rzeczy, w tym, ze to mloda dyscyplina. W sportach walki zawsze scinali, scinaja i beda scinac wage maksymalnie. To wina zawodnikow, ze decyduja sie na takie wagi, w jakich walcza. Jej ewidetnie nie powinni dopuscic do walki.

 6. ale pierdolenie, bo w boksie nie scinaja, taki chavez jr miedzy wazeniem a walka potrafil nabrac 10 kilo, a na wazeniach wygladal jak trup. To samo z canelo z walki z floydem, zreszta mozna by wymieniac i wymieniac. Mma nie ma nic do rzeczy, w tym, ze to mloda dyscyplina. W sportach walki zawsze scinali, scinaja i beda scinac wage maksymalnie. To wina zawodnikow, ze decyduja sie na takie wagi, w jakich walcza. Jej ewidetnie nie powinni dopuscic do walki.

  A jednak dopuścili. Czy aby właśnie nie dlatego, że MMA jest jeszcze nieokrzepłe, że nie zdążyło się jeszcze nauczyć na własnych błędach i ludzie mający takim sytuacjom zapobiegać (owe śluzy i których pisałem wyżej) po prostu ignorują zagrożenie? Pytam retorycznie.

 7. A jednak dopuścili. Czy aby właśnie nie dlatego, że MMA jest jeszcze nieokrzepłe, że nie zdążyło się jeszcze nauczyć na własnych błędach i ludzie mający takim sytuacjom zapobiegać (owe śluzy i których pisałem wyżej) po prostu ignorują zagrożenie? Pytam retorycznie.

  w boksie tez dopuszczaja, a to duzo starsza dyscyplina.

 8. w boksie tez dopuszczaja, a to duzo starsza dyscyplina.

  Nie znam się na boksie zupełnie i nie śledzę. Pokaż mi zawodnika w takim stanie jak Ladd. Jeśli coś takiego było, chętnie zmienię zdanie.

 9. Najsmiesniejsze wtym wszystkim jest to, ze jakby odwolali ten ME to i tak by nikt nie zauwazyl. Nikt by nie zalowal, a Lysy utarlby przy okazji nosa 'Osranej' :fjedzia:

 10. Z jednej strony zawodnicy dorośli ludzie, prawdopodobnie świadomi podejmowanego ryzyka. Z drugiej strony może jakby ktoś umarł na żywo podczas porannego ważenia to UFC by dopiero coś z tym zrobiło więc chuj wie niech ścinają ile się da będą w końcu dymy :fjedzia:

 11. w boksie tez dopuszczaja, a to duzo starsza dyscyplina.

  Patrząc przez pryzmat ostatnich wydarzeń w Rydze i nie tylko chyba nie ma co brać boksu jako wzorca do naśladowania dla żadnej dyscypliny sportowej.

 12. Nie znam się na boksie zupełnie i nie śledzę. Pokaż mi zawodnika w takim stanie jak Ladd. Jeśli coś takiego było, chętnie zmienię zdanie.

  najblizszy przyklad to chavez jr, gdy jeszcze walczyl w sredniej, chlop byl jak trup na wazeniach. To samo zabojcze limity np. dla canelo alvareza z floydem, oscar de la hoya bodajze z mannym to tez chodzacy trup, google wszystko ci powie, z glowy teraz pisze.

 13. A jak z nawadnianiem kroplówkami w boksie?

  nie odpowiem ci teraz na 100%, bo po prostu nie wiem, zglebie temat. Aczkolwiek jak pisal bodajze @kubabuba w ufc tez ciezko kogos zlapac na kroplowkach, kto w tym roku wypadl przez wage? 1 osoba?

 14. I tak ubije GDR w drugiej rundzie.. nie pierwszy raz się jej to zdarzyło, a w walce nie było widać żadnych następstw dnia poprzedniego. Spokojnie, jedziesz Aspen! :einsteinsmoke:

 15. najblizszy przyklad to chavez jr, gdy jeszcze walczyl w sredniej, chlop byl jak trup na wazeniach. To samo zabojcze limity np. dla canelo alvareza z floydem, oscar de la hoya bodajze z mannym to tez chodzacy trup, google wszystko ci powie, z glowy teraz pisze.

  Wierzę na słowo. To nie jest zatem dobry przykład do naśladowania. W sportach Olimpijskich dla przykładu, judo, zapasy, już dawno rozkminili niebezpieczeństwo wynikające z nadmiernego odwodnienia. Gdy w latach '90 w NCAA trzech zapaśników zmarło z odwodnienia, wprowadzono testy i zmieniono ważenie na dzień zawodów. W MMA tradycją jest ważenie dzień przed, bo to również wydarzenie medialne – przez co środowisko opiera się wadze w dniu walki, ale tu można zrobić tak, jak zrobiono w judo: waga dzień przed, ale w dniu zawodów losowa kontrola i ponowne ważenie (jak przekroczysz, to wypadasz). W MMA wszyscy prócz ONE trzymają się tych wag i mówią, że się nie da i że jest dobrze jak jest – i ewentualnie zwalają winę na zawodników – bo tak jest po prostu wygodniej. Zarówno dla biznesu jak i z przyczyn proceduralnych: WME musiałoby lobbować chyba przez dekadę, żeby wprowadzić zmiany we wszystkich komisjach. Tak jak napisałem, zmienią to dopiero wtedy, kiedy coś się stanie.

 16. I tak ubije GDR w drugiej rundzie.. nie pierwszy raz się jej to zdarzyło, a w walce nie było widać żadnych następstw dnia poprzedniego. Spokojnie, jedziesz Aspen! :einsteinsmoke:

  Ja muszę zobaczyć jak się zaprezentuje na ceremonii stając z GDR face to face. Na chwilę obecną nie wiedzę Aspen w tej walce, a też miałem nadzieję na zwycięstwo.

 17. Jutro już będzie wszystko ok. Calvillo też ledwo wbiła na wagę przed walką z Botelho, a następnego dnia ją udusiła. Ladd pewnie odwodniona na maksa, ale dzisiaj i jutro to wystarczająco dużo czasu, żeby wrócić do siebie.

 18. nie odpowiem ci teraz na 100%, bo po prostu nie wiem, zglebie temat. Aczkolwiek jak pisal bodajze @kubabuba w ufc tez ciezko kogos zlapac na kroplowkach, kto w tym roku wypadl przez wage? 1 osoba?

  czytałem, że teraz są kroplówki które nie zostawiają śladów użycia, może coś mi się myli, ale 100%, że w tym momencie jedyna szansa aby przyłapać kogoś na używaniu kroplówek to filmik albo zdjęcie, tak jak z Boraczinia; technicznie w tym momencie nie ma szansy tego wykryć za pomocą testu; może to bujdy,bo to nie jest moje hobby, jedynie widziałem takie info, nie jestem w stanie tego sprawdzić. Fakt jest taki,że jakoś nie ma problemu z robieniem wagi w ostatnich miesiącach, kiedy w tamtym roku była prawdziwa plaga;

  moim zdaniem UFC nawet tego nie rusza, przymyka oko, dla nich to korzystne, zawodnicy robią wagę, nie wypadają tak często, i się tak szybko "nie zużywają".

 19. Dziwi mnie krótkowzroczność szefostwa UFC. Bo kiedy już dojdzie do tragedii — a obawiam się, że dojdzie — to straty wizerunkowe mogą być ogromne. I całkiem prawdopodobne, że będzie trzeba je odrabiać długie miesiące, o ile nie lata.

 20. Wielkie poruszenie nad zawodniczką buehehe. To jej broszka że sobie to robi. Nie jeden raz już wagi nie robiła bo jest nieprofesjonalna.

  Najebać masy a później płakać jak to ciężko zrobić limit. I zwalać winę na ufc czy komisje… Ona jest za tłusta i tyle. Sama sobie to robi. Nie jeden raz już była tak nabita ze wagi nie robiła a teraz płacz.

  Zmień kategorie wagową albo zredukuj początkową masę ciała żeby nie trzeba było się zabijać cięciem a jak nie to GTFO z rozczulaniem.

 21. Iza Badurek dwa

  Dokładnie – chyba każdy pamięta jak to się skończyło – szybko przegrała w hujowym stylu

  Wychodzi na to że cały obóz przygotowawczy psu w dupę, bo wygra ta, która zachowała więcej siły po ścinaniu

  Walka dzień przed galą bardziej wyniszczająca niż ta w klatce

  :danaillegal:

 22. Kurwa ni chuja nie powinna być dopuszczona do walki. Jeśli jakimś fartem dojdzie do niej to daje max jedną rundę

 23. 300zl na GDR poszło, bo kurs na nią nadal jest ponad 2, a po czymś takim raczej Aspen Ladd szybko wysiądzie.

 24. A tego to nie wiem.

  E, nie gadaj, wygląda na taką co robi to naprawdę dobrze… a w tej formie to by ją nawet :star wars:

 25. Na chuj tyle żre przed robieniem wagi? Ni chuja tego nie rozumiem, z naszego podwórka to samo robi Kornik, obzera się pizzami i potem waży 85 kg, to weź teraz 20 kg zbijaj.

 26. Na ważeniu wyglądała już wizualnie dobrze ale takie katorżnicze cięcie musiało zostawić ślad na zdrowiu

 27. Na ważeniu wyglądała już wizualnie dobrze ale takie katorżnicze cięcie musiało zostawić ślad na zdrowiu

  Dostanie trzy middle i się złoży jak namiot.

 28. Dostanie trzy middle i się złoży jak namiot.

  :gdzie:Wspomnicie moje słowa, Ladd ją zmieli w drugiej rundzie i nie będzie to przyjemny widok.. :siara::redford:

 29. nutella i dwa rosoły jak pisali koledzy wyżej i jedziemy!

  a na poważnie, koledzy którzy stawiają z powodu powyższego filmiku na Randamie niech wezmą pod uwagę, że kroplóweczka potrafi cuda! :redford:

 30. nutella i dwa rosoły jak pisali koledzy wyżej i jedziemy!

  a na poważnie, koledzy którzy stawiają z powodu powyższego filmiku na Randamie niech wezmą pod uwagę, że kroplóweczka potrafi cuda! :redford:

  Ta kroplóweczka, która w czasie "in competition" jest zabroniona?

 31. czytałem, że teraz są kroplówki które nie zostawiają śladów użycia, może coś mi się myli, ale 100%, że w tym momencie jedyna szansa aby przyłapać kogoś na używaniu kroplówek to filmik albo zdjęcie

  Ponoć można wykryć ślady osadu z używanego podczas kroplówkowego nawadniania plastykowego woreczka. Kroplówka pomaga ale trzeba dobrze dobrać proporcje, bo można m.in sraki sie nabawić:

 32. Ludzie ogarnijcie się, to jest kobieta, może nie trzyma wagi, może inne sprawy dolegają, nie wygląda na zbyt dużą na tą wagę. Może cięcia wagi dobijają ją psychicznie i tyle, każdy na to reaguje trochę inaczej. Ona juz raz płakala na ważeniu i wtedy zmiotła przeciwniczkę. z oktagonu.

 33. Ona juz raz płakala na ważeniu i wtedy zmiotła przeciwniczkę. z oktagonu.

  Tylko wtedy mimowolnie nie tańczyła electric boogie.

 34. Ludzie ogarnijcie się, to jest kobieta, może nie trzyma wagi, może inne sprawy dolegają, nie wygląda na zbyt dużą na tą wagę. Może cięcia wagi dobijają ją psychicznie i tyle, każdy na to reaguje trochę inaczej. Ona juz raz płakala na ważeniu i wtedy zmiotła przeciwniczkę. z oktagonu.

  generalnie czesto sie z toba zgadzam, ale teraz :scary:widoczne neurologiczne efekty, jak drgawki, brak koordynacji, czy stabilizacji a ty wyskakujesz, ze to kobieta, to moze poplakac :usunto:

 35. generalnie czesto sie z toba zgadzam, ale teraz :scary:widoczne neurologiczne efekty, jak drgawki, brak koordynacji, czy stabilizacji a ty wyskakujesz, ze to kobieta, to moze poplakac :usunto:

  ona już tak miała, był płacz na ważeniu, teraz nie było tak źle :lol::lol::lol:, imo ona dużo nie ścina, po prostu źle ścina albo coś w ten deseń

  ona chyba też ma Aspergera tak czytałem

 36. Generalnie, jeżeli ktoś twierdzi, że takie zbijanie wagi nie przełoży się jakoś na zdrowie, to jest kurwa śmieszny.

 37. Generalnie, jeżeli ktoś twierdzi, że takie zbijanie wagi nie przełoży się jakoś na zdrowie, to jest kurwa śmieszny.

  generalnie to tak, tylko popatrz, że ona zrobiła 135 lbs, a mogła 136 lbs…

 38. generalnie to tak, tylko popatrz, że ona zrobiła 135 lbs, a mogła 136 lbs…

  to jest 450 gramow roznicy, mogli nie byc pewni czy wogole zrobi limit, dlatego obsuwka 400 g nikogo chyba nie dziwi, zreszta i tak wazyla sie nago, wiec przed wejsciem na wage musieli miec obawy.

  No dla mnie to chore i taka zawodniczke ufc powinno usunac z walki.

 39. generalnie to tak, tylko popatrz, że ona zrobiła 135 lbs, a mogła 136 lbs…

  zreszta nie tak dawno, dyskutowalismy we dwoch, jak takie zbijanie wagi odbija sie na mozgu, wytrzymalosci itp. Przeciez chyba nagle nie zmieniles zdania przez kilka tygodni, a obydwaj mielismy to samo, ze takie zbijanie wagi nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla efektownosci walki.

 40. to jest 450 gramow roznicy, mogli nie byc pewni czy wogole zrobi limit, dlatego obsuwka 400 g nikogo chyba nie dziwi, zreszta i tak wazyla sie nago, wiec przed wejsciem na wage musieli miec obawy.

  No dla mnie to chore i taka zawodniczke ufc powinno usunac z walki.

  zreszta nie tak dawno, dyskutowalismy we dwoch, jak takie zbijanie wagi odbija sie na mozgu, wytrzymalosci itp. Przeciez chyba nagle nie zmieniles zdania przez kilka tygodni, a obydwaj mielismy to samo, ze takie zbijanie wagi nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla efektownosci walki.

  nie zmieniłem zdania, każde cięcie wagi jest niedobre dla zdrowia, problem w tym jak ocenić ile ona zbijała.

  po gali trzeba będzie poszukać ważenia z dnia walki, to jest Kalifornia, więc tam robią kontrolne ważenie w dniu walki i publikują wybiki, i wtedy zobaczymy czy Aspen Ladd zbija jakieś ekstremalne kilogramy czy raczej w normie (do 10%).

  jeśli ona przekroczy te 10% w Kalifornii moga jej więcej nie pozwolić zawalczyć w koguciej.

 41. @kubabuba mozesz podac zrodlo o tych 10%? bo jesli mowisz o komisji sportowej to takze powinna obejmowac boks prawda? a canelo walczyl w kalifornii, a sa dane ile on zbija i jest to wiecej niz 10%, ale wiadomo meksykanska wolowina

 42. https://www.mmafighting.com/2018/8/6/17655020/ufc-227-fight-night-weights-all-but-six-fighters-come-in-over-csac-regulations

  tu przykładowo podali po gali DJ-Cejudo, TJ-Cody 2, na 24 zawodników tylko 6 robiło cięcie poniżej 10%, czyli "zdrowe".

  Sacramento to Kalifornia, więc po tej gali też powinni być dane.

  czyli tak naprawde o dupe rozbic te komisje i ich zalecenia, skoro santos(walka o pas) cejudo, moicano, DJ. to wlasciwie po co o tym wspominasz jak wszyscy maja na to wyjebane

 43. teraz sama została zmieciona

  przecież będą rezultaty drugiego ważenia, więc będzie wiadomo, czy dużo ścinała czy nie? myślę, że dużo, bo Herb szybko przerwał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.