fot. Fotokorpus

Aslambek Saidov (MMA 21-5) wraca do klatki! Jak donosi portal sherdog.com reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn spotka się w walce wieczoru gali ACB 81 z Roanem Carneiro (MMA 21-11). Informacje potwierdził nam Baysangur Edelbiev. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego w Dubaju.

Saidov pierwszą walkę dla ACB stoczył w 2015 roku, na gali w Moskwie. Szybko rozprawił się tam z Samuelem Quito, bo odprawił go przez nokaut już w pierwszej rundzie. Później stoczył jeszcze jedną walkę dla KSW, z którym był związany od 2009 roku. Starcie z Yasubeyem Enomoto było ostatnim, w którym fani mogli go oglądać w klatce największej organizacji MMA w Polsce, której pas dzierżył w latach 2012 – 2014. Od ACB 40 (odbyło się w czerwcu 2016 roku) Saidov toczy swoje kolejne zawodowe pojedynki tylko w organizacji Mairbeka Khasieva. Na pięć walk przegrał tylko jedną, o mistrzowski pas z Brettem Cooperem. Ostatnie starcie reprezentanta Polski miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Na ACB 71 Aslambek w pierwszej rundzie znokautował Marcelo Alfayę. W zawodowym MMA Saidov jest od 2008 roku. Aż 10 z 21 wygranych pojedynków zakończył przed czasem (5 przez KO/TKO i 5 przez poddanie).

Carneiro jeszcze do niedawna był zawodnikiem UFC. Dla największej organizacji MMA na świecie zanotował (z przerwą między 2009 a 2015 rokiem) aż 9 walk. Pierwsze miały miejsce w latach 2007-2008, jednak na pięć stoczonych wtedy pojedynków udało mu się wygrać zaledwie dwa. Po rozstaniu z UFC bił się na galach BattleGrounds MMA czy United Glory. Wypracowana seria sześciu zwycięstw z rzędu pozwoliła mu wrócić do giganta mieszanych sztuk walki, gdzie stoczył jeszcze cztery walki. Ostatnia miała miejsce na UFC 208. Jednogłośną decyzją sędziów przegrał wtedy z Ryanem LaFlare’em.  Aż 10 ze swoich 21 zawodowych zwycięstw odniósł przez poddawanie rywali. Zadebiutował w 2000 roku. Obecnie trenuje w American Top Team. Jest posiadaczem czarnego pasa BJJ.

Gala ACB 81 odbędzie się 23 lutego w Dubaju. W karcie poza Aslambekiem Saidovem znaleźli się też m.in. Luke Barnatt, Yoni Sherbatov czy Maxim Futin.

Aktualna rozpiska wydarzenia (źródło: sherdog.com) 

 • Aslambek Saidov vs Roan Carneiro
 • Luke Barnatt vs Maxim Futin
 • Josiel Silva vs Yoni Sherbatov
 • Isaac Pimentel vs Narek Avagyan
 • Diego Lopes vs Khasein Shaikhaev
 • Thiago Luis Bonifacio Silva vs Islam Isaev
 • Shoaib Yousaf vs Kadir Dalkiran
 • Baz Mohammad Mubariz vs TBA
 • Ahmed Wali Hotak vs TBA
 • Abdul-Rahman Dzhanaev vs TBA

1 KOMENTARZ

 1. ..to, że ksw pozwoliło odejść takiemu zawodnikowi, to duży błąd, ale też pokazuje jakie mają tam podejście: Saidov był solidnym czeczeńskim zawodnikiem i.. nic więcej, czyli nie przyciągał gimbazy, nie błyszczał w mediach itd. W taki sposób nigdy nie zbuduje się poważnej federacji mma w jakiej chcieliby walczyć najlepsi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.