Saidov

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Groźnieński klub Berkut oficjalnie podpisał umowę dotyczącą współpracy z czołowym polskim półśrednim, byłym mistrzem KSW – Aslambekiem Saidovem (MMA 16-4, 2. w Rankingu PL). Mairbek Khasiev – właściciel klubu Berkut i zarazem szef organizacji Absolute Championship Berkut – przy okazji konferencji prasowej towarzyszącej wczorajszej gali ACB 15 w Nalczyku opowiedział, jak doszło do podpisania kontraktu:

Wszystko zaczęło się na gali ACB 13, którą zorganizowaliśmy w Polsce. Oprócz Saidova gościliśmy tam również innych znanych zawodników, jak Mamed Chalidow, Mairbek Taisumov i wielu innych naszych chłopaków. Już wtedy narodził się pomysł, aby tacy zawodnicy stali się częścią klubu Berkut. Moja inicjatywa została przyjęta pozytywnie i dokładnie tydzień temu powróciliśmy do tego tematu. Udało mi się osobiście skontaktować się z Aslambekiem, który z zadowoleniem przyjął moją propozycję przejścia do Berkutu. Dziś postanowiliśmy oficjalnie to ogłosić. Doświadczony Aslambek Saidov będzie występować pod egidą naszego klubu i zrobimy wszystko, aby pewnego dnia zobaczyć go w UFC.

Mairbek.Khasiev

Poza tą dość nieoczekiwaną informacją o podpisaniu kontraktu z jednym z najlepszych polskich półśrednich, Mairbek Khasiev zdradził też planowany termin pojedynku Aslambeka Saidova:

Myślę, że na jednym z etapów Grand Prix ACB zakontraktujemy walkę – ekstra między Aslambekiem i innym czołowym zawodnikiem. Najprawdopodobniej stanie się to 30 maja w Kaliningradzie.

Co tyczy się stosunków z poprzednimi klubami, u nas w Berkucie rządzi taka zasada – do każdego, kto angażował się w nasz rozwój, należy odnosić się z szacunkiem. Jeżeli zawodnik bez respektu odnosi się do swoich poprzednich towarzyszy, to w każdym momencie on może zachować się podobnie w stosunku do nas

Mocny Czeczen trenujący na co dzień w olsztyńskim Arrachionie od kilku lat stanowi ścisłą czołówkę polskiej dywizji półśredniej. Po ubiegłorocznej utracie pasa mistrzowskiego KSW na rzecz Borysa Mańkowskiego (MMA 17-5-1, 1. w Rankingu PL), Aslambek Saidov powrócił na zwycięskie tory podczas lutowej, trzydziestej gali KSW w Poznaniu. Podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza nie dał wówczas żadnych szans szczecinianinowi Rafałowi Moksowi (MMA 10-7, 3. w Rankingu PL), tym samym zawodnik z Olsztyna „zapowiedział” swoje roszczenia do trofeum mistrzowskiego.

AKTUALIZACJA: Wypowiedź szefa Berkutu – Mairbeka Khasieva okazała się na tyle niejasna, że wywołała spore zamieszanie i nasunęła szereg pytań. Jak udało Nam się dowiedzieć współpraca Aslambeka Saidova z groźnieńskim klubem Berkut ograniczy się jedynie do umożliwienia zawodnikowi treningów w Stanach Zjednoczonych (przyp. red. obozy najlepszych zawodników Berkutu w USA, to jest stały punkt programu treningowego klubu – aktualnie w Blackzillans trenują Beslan Isaev i Musa Khamanaev) oraz możliwości ewentualnego wystąpienia zawodnika KSW poza granicami Polski, na przykład podczas gali Absolute Championship Berkut. Ucinając wszelkie spekulacje użytkowników, Aslambek Saidov nadal jest zawodnikiem klubu Arrachion MMA Olsztyn, tyle że w metryczce obok olsztyńskiego Arrachionu równocześnie będzie widniał też czeczeński klub Berkut.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

99 KOMENTARZE

 1. Co na to K&L?

  @Yagiel No właśnie taki niejasny ten news. IMO powrót do Groznego to raczej nie jest super rozwiązanie. Chyba, że Aslambek czuje pismo nosem i zawija mandżur, zanim go zaczną listem gończym ścigać.

 2. Czyli jezeli przeniesie się do Czeczenii to będzie go można wykreślic z polskich rankingów 🙂

 3. cypher

  Jeśli ma ważny kontrakt to raczej dużo.

  Z tym,że zawodnicy KSW mogą walczyć gdzie chcą (z limitami na PL):) To nie pierwszy wyskok Aslana po za granice KSW.

  Swoją drogą – jak to z tymi rankingami? Jak Aslan przestanie reprezentować PL, to zostanie z nich usunięty?

 4. Innymi slowy Aslambek nie jest juz zawodnikiem Arrachionu i przenosi sie do Groznego, w ktorym bedzie na co dzien trenowac?

 5. Mimo "oczywistości" wypowiedzi Khasieva, całość wydaje się jakaś niejasna. Wydaje mi się, że współpraca ta może wyglądać na zasadzie podobnej co u niedawno "podpisanych" przez Berkut zawodnika UFC – Mairbeka Taisumova czy Arbiego Agujeva, którzy zagranicą będę występować własnie pod logiem Berkutu. Takie swego rodzaju twarze klubu. Ewentualnie może w grę wchodzi walka Saidova poza KSW? ACB to całkiem dobre i właściwe miejsce na taki występ. Ale co na to wszystko KSW i Arrachion?

 6. Tjo

  Mimo "oczywistości" wypowiedzi Khasieva, całość wydaje się jakaś niejasna. Wydaje mi się, że współpraca ta może wyglądać na zasadzie podobnej co u niedawno "podpisanych" przez Berkut zawodnika UFC – Mairbeka Taisumova czy Arbiego Agujeva, którzy zagranicą będę występować własnie pod logiem Berkutu. Takie swego rodzaju twarze klubu. Ewentualnie może w grę wchodzi walka Saidova poza KSW? ACB to całkiem dobre i właściwe miejsce na taki występ. Ale co na to wszystko KSW i Arrachion?

  Pewnie będzie to wyglądać na takiej samej zasadzie jak z Grabowskim, który też reprezentuje "zagramanicą" jakiś ruski klub i tyle.

 7. Yagiel a z tym Grabowskim i z tym klubem rosyjskim to nie była jakaś wtopa organizatora? Pamiętam że Damian opowiadał że to organizatorzy się zajebali i przypadkowo "zmienili" mu klub i chyba nawet rosyjską flagę przy jego narodowości wstawili. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale tak chyba było… Co do Asłana to naprawdę ciekawe rzeczy…

 8. Grubas

  Yagiel a z tym Grabowskim i z tym klubem rosyjskim to nie była jakaś wtopa organizatora? Pamiętam że Damian opowiadał że to organizatorzy się zajebali i przypadkowo "zmienili" mu klub i chyba nawet rosyjską flagę przy jego narodowości wstawili. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale tak chyba było… Co do Asłana to naprawdę ciekawe rzeczy…

  Nie mam pojęcia- z tego co pamiętam, Damian miał jakąś umowę z tym klubem na reprezentowanie go na M-1. @Tjo ???

 9. Grubas

  Yagiel a z tym Grabowskim i z tym klubem rosyjskim to nie była jakaś wtopa organizatora? Pamiętam że Damian opowiadał że to organizatorzy się zajebali i przypadkowo "zmienili" mu klub i chyba nawet rosyjską flagę przy jego narodowości wstawili. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale tak chyba było… Co do Asłana to naprawdę ciekawe rzeczy…

  Raz przy Damianie była flaga rosyjska, to na pewno.

 10. pablos_83

  Wątpię aby Aslan miał w ogóle możliwość opuszczania RP

  A co za problem pojechac na zachod i stamtad samolotem?

 11. pablos_83

  Wątpię aby Aslan miał w ogóle możliwość opuszczania RP

  A co za problem pojechac na zachod i stamtad samolotem?

 12. Dlaczego niby miałby być wykreślony z Polskiego rankingu MMA? Nie ma nic napisane, że będzie teraz walczył pod rosyjską flagą. To, że będzie trenował i przynależał do klubu poza granicami Polski nie znaczy, że od razu musi zmienić flagę. To Overeem powinien walczyć z Amerykańską flagą? Trenować można tam, gdzie się chce. Ciekawe co na tekst o walkach w UFC włodarze KSW 🙂 A druga rzecz jest taka, czy KSW może zablokować (nie wyrazić zgody) na udział Saidova na ACB?

 13. K&L pewnie nie są zadowoleni tą wzmianką o UFC. Jeszcze ze dwa lata i czołówka Arrachionu będzie w UFC, oprócz Mameda.

 14. K&L pewnie nie są zadowoleni tą wzmianką o UFC. Jeszcze ze dwa lata i czołówka Arrachionu będzie w UFC, oprócz Mameda.

 15. Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

 16. Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

 17. mmammag

  Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

  Ty? 🙂

 18. mmammag

  Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

  Ty? 🙂

 19. Przenosiny sportowcow z jednego klubu do innego to w zawodowym sporcie zjawisko zupelnie normalne, jesli Saidov widzi w tym ruchu korzysci dla siebie to podjal taka a nie inna decyzje. Jestem ciekaw co na to Pawel Derlacz i Szymon Bonkowski ? Wiem, ze pewnie mocno sie naraze, ale nie mam nic przeciwko temu aby Czeczeni reprezentowali swoj kraj i swoje kluby.

 20. Przenosiny sportowcow z jednego klubu do innego to w zawodowym sporcie zjawisko zupelnie normalne, jesli Saidov widzi w tym ruchu korzysci dla siebie to podjal taka a nie inna decyzje. Jestem ciekaw co na to Pawel Derlacz i Szymon Bonkowski ? Wiem, ze pewnie mocno sie naraze, ale nie mam nic przeciwko temu aby Czeczeni reprezentowali swoj kraj i swoje kluby.

 21. Nie chciało mi się wierzyć czytając pierwszą część. No, ale wyjaśnienie spełnia swoją funkcję i wyjaśnia 😀

 22. Nie chciało mi się wierzyć czytając pierwszą część. No, ale wyjaśnienie spełnia swoją funkcję i wyjaśnia 😀

 23. mmammag

  Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

  No według mnie że Mamed zostaje w Arrachionie to dobrze ,myślę że Arachion jest lepszy od tego tam klubu. Co do jego kariery to rzeczywiście :kasa>ambicje sportowe+możliwość większej kasy .
  Według mnie dobrze że chce iść do ufc ,zmiana organizacji może w tym pomóc ,ale klubu nie .Klub pewnie był warunkiem kontraktu z organizacją

 24. mmammag

  Ciekawy transfer. Tylko jeden pozostał, co siedzi na dupie w jednym miejscu i nic nie robi ze swoją karierą…

  No według mnie że Mamed zostaje w Arrachionie to dobrze ,myślę że Arachion jest lepszy od tego tam klubu. Co do jego kariery to rzeczywiście :kasa>ambicje sportowe+możliwość większej kasy .
  Według mnie dobrze że chce iść do ufc ,zmiana organizacji może w tym pomóc ,ale klubu nie .Klub pewnie był warunkiem kontraktu z organizacją

 25. Panowie przecież to logiczne niedawno była pierwsza rozprawa … sytuacja się klaruje ale widocznie w złym dla Aslambka kierunku ….
  Czeczen szykuje sobie grunt gdyby zamiast paroletniej odsiadki wybrał ucieczkę w rodzinne strony … w Czeczeni nikt go nie znajdzie a raczej nawet nie będzie szukał.
  Pisze to bez złośliwości po prostu to jest logiczne.

 26. Panowie przecież to logiczne niedawno była pierwsza rozprawa … sytuacja się klaruje ale widocznie w złym dla Aslambka kierunku ….
  Czeczen szykuje sobie grunt gdyby zamiast paroletniej odsiadki wybrał ucieczkę w rodzinne strony … w Czeczeni nikt go nie znajdzie a raczej nawet nie będzie szukał.
  Pisze to bez złośliwości po prostu to jest logiczne.

 27. hlehle

  Ty? 🙂

  Coś Ci nie pykło.

  michi972

  No według mnie że Mamed zostaje w Arrachionie to dobrze

  I to, że się nie rozwija (chociaż mógł) to też dobrze?

 28. hlehle

  Ty? 🙂

  Coś Ci nie pykło.

  michi972

  No według mnie że Mamed zostaje w Arrachionie to dobrze

  I to, że się nie rozwija (chociaż mógł) to też dobrze?

 29. mmammag

  Coś Ci nie pykło.

  I to, że się nie rozwija (chociaż mógł) to też dobrze?

  Arrachion to dobry klub ,oczywiście mógłby wyjechać czasem do aka itp. ,na pewno lepszy od tego gdzie Aslambek idzie.Jeżeli chodzi ci o rozwój kariery ,to już nie wina klubu

 30. mmammag

  Coś Ci nie pykło.

  I to, że się nie rozwija (chociaż mógł) to też dobrze?

  Arrachion to dobry klub ,oczywiście mógłby wyjechać czasem do aka itp. ,na pewno lepszy od tego gdzie Aslambek idzie.Jeżeli chodzi ci o rozwój kariery ,to już nie wina klubu

 31. Ja myślę, że taka opcja w kontekście rozwoju, jest dla Aslana bardzo dobrą kwestią nawet pomimo tego że w ostatniej walce wyglądał zajebiście. Camp za granicą to zawsze jakiś plus, co pokazuje przykład choćby ostatniego pobytu Asi w LV

 32. Ja myślę, że taka opcja w kontekście rozwoju, jest dla Aslana bardzo dobrą kwestią nawet pomimo tego że w ostatniej walce wyglądał zajebiście. Camp za granicą to zawsze jakiś plus, co pokazuje przykład choćby ostatniego pobytu Asi w LV

 33. Polskie rankingi dla Polaków – czy to tak wiele?

  hahaha chciałem użyć argumentu, że Anglicy na pewno Polaków na swoich rankingach nie uwzględniaja, wchodzę na pierwszy lepszy ranking patrzę a tam Przemyslaw Mysiala, Tomasz Czerwinski – ale fail… swoja drogą aż dziw, że Helda nie uwzględnili 🙂 Kosmpolityzm choroba XXI wieku…

 34. Polskie rankingi dla Polaków – czy to tak wiele?

  hahaha chciałem użyć argumentu, że Anglicy na pewno Polaków na swoich rankingach nie uwzględniaja, wchodzę na pierwszy lepszy ranking patrzę a tam Przemyslaw Mysiala, Tomasz Czerwinski – ale fail… swoja drogą aż dziw, że Helda nie uwzględnili 🙂 Kosmpolityzm choroba XXI wieku…

 35. Dobrze, że zostaje w Olsztynie. Asia pokazała że to najlepszy klub na świecie.

 36. Mortalo

  Dobrze, że zostaje w Olsztynie. Asia pokazała że to najlepszy klub na świecie.

  O ile jestem pełen uznania dla tego klubu ,to nie dorównuje AKA ,Kings MMA ,Jackson MMA(czy jakoś tak).
  Chociaż jak Błachowicz mówi że jak w Ankosie trenuje wyjazdy do USA nie są potrzebne to coś w tym jest

 37. Mortalo

  Dobrze, że zostaje w Olsztynie. Asia pokazała że to najlepszy klub na świecie.

  O ile jestem pełen uznania dla tego klubu ,to nie dorównuje AKA ,Kings MMA ,Jackson MMA(czy jakoś tak).
  Chociaż jak Błachowicz mówi że jak w Ankosie trenuje wyjazdy do USA nie są potrzebne to coś w tym jest

 38. Tjo

  Wypowiedź szefa Berkutu – Mairbeka Khasieva okazała się na tyle niejasna, że wywołała spore zamieszanie i nasunęła szereg pytań. Jak udało Nam się dowiedzieć współpraca Aslambeka Saidova z groźnieńskim klubem Berkut ograniczy się jedynie do umożliwienia zawodnikowi treningów w Stanach Zjednoczonych (przyp. red. obozy najlepszych zawodników Berkutu w USA, to jest stały punkt programu treningowego klubu – aktualnie w Blackzillans trenują Beslan Isaev i Musa Khamanaev) oraz możliwości ewentualnego wystąpienia zawodnika KSW poza granicami Polski, na przykład podczas gali Absolute Championship Berkut. Ucinając wszelkie spekulacje użytkowników, Aslambek Saidov nadal jest zawodnikiem klubu Arrachion MMA Olsztyn, tyle że w metryczce obok olsztyńskiego Arrachionu równocześnie będzie widniał też czeczeński klub Berkut.

  i wszystko jasne, burzę w szklance wody można uznać za przeszłość

  przy okazji newsa miałem "przyjemność" poczytać komentarze pod wpisem o przejściu Aslambeka na mmarocsowym FB, widać fani nie darzą byłego mistrza KSW zbytnią sympatią
  View attachment 453
  View attachment 454
  View attachment 455
  View attachment 456

  Na FB zawsze takie hejty i swoboda wypowiedzi ? Ktoś to moderuje tak jak forum?

 39. Tjo

  Wypowiedź szefa Berkutu – Mairbeka Khasieva okazała się na tyle niejasna, że wywołała spore zamieszanie i nasunęła szereg pytań. Jak udało Nam się dowiedzieć współpraca Aslambeka Saidova z groźnieńskim klubem Berkut ograniczy się jedynie do umożliwienia zawodnikowi treningów w Stanach Zjednoczonych (przyp. red. obozy najlepszych zawodników Berkutu w USA, to jest stały punkt programu treningowego klubu – aktualnie w Blackzillans trenują Beslan Isaev i Musa Khamanaev) oraz możliwości ewentualnego wystąpienia zawodnika KSW poza granicami Polski, na przykład podczas gali Absolute Championship Berkut. Ucinając wszelkie spekulacje użytkowników, Aslambek Saidov nadal jest zawodnikiem klubu Arrachion MMA Olsztyn, tyle że w metryczce obok olsztyńskiego Arrachionu równocześnie będzie widniał też czeczeński klub Berkut.

  i wszystko jasne, burzę w szklance wody można uznać za przeszłość

  przy okazji newsa miałem "przyjemność" poczytać komentarze pod wpisem o przejściu Aslambeka na mmarocsowym FB, widać fani nie darzą byłego mistrza KSW zbytnią sympatią
  View attachment 453
  View attachment 454
  View attachment 455
  View attachment 456

  Na FB zawsze takie hejty i swoboda wypowiedzi ? Ktoś to moderuje tak jak forum?

 40. Jak czytam Wasze komentarze pod tematem to po prostu ręce mi opadają… Moi znajomi, którzy na bieżąco śledzą Rocksów już wielokrotnie mi wspominali, że poziom niektórych wypowiedzi to totalne dno. Odnoszę wrażenie, że niektórym widocznie brakuje tych dwóch 7.-8. klas podstawówki – nie wiem może nie idę z duchem czasu, może już jestem stary, ale sporej grupie ujebałbym po prostu dostęp do Internetu.

  Dokładnie skąd w ogóle ten hejt, ta agresja, nienawiść i roztrząsanie spraw prywatnych zawodników? I jeszcze te historie w stylu sędziny Anny Marii Wesołowskiej. Wbijasz w temat, a tam połowa wypowiedzi nie dotyczy w ogóle wpisu, najazd na zawodników, redaktorów i inne pierdoły. Proszę Was. Wypierd…. na Pudelka! To jeden z powodów dlaczego "zasłaniam oczy", gdy widzę Cohones, od dłuższego czasu rzadko czytam komentarze i nie uczestniczę w życiu forum… Na początku, gdy istniał tylko portal 2007 – 2009 rok zupełnie inaczej wszystko wyglądało! I te piękne dyskusje na stronie głównej!

 41. Jak czytam Wasze komentarze pod tematem to po prostu ręce mi opadają… Moi znajomi, którzy na bieżąco śledzą Rocksów już wielokrotnie mi wspominali, że poziom niektórych wypowiedzi to totalne dno. Odnoszę wrażenie, że niektórym widocznie brakuje tych dwóch 7.-8. klas podstawówki – nie wiem może nie idę z duchem czasu, może już jestem stary, ale sporej grupie ujebałbym po prostu dostęp do Internetu.

  Dokładnie skąd w ogóle ten hejt, ta agresja, nienawiść i roztrząsanie spraw prywatnych zawodników? I jeszcze te historie w stylu sędziny Anny Marii Wesołowskiej. Wbijasz w temat, a tam połowa wypowiedzi nie dotyczy w ogóle wpisu, najazd na zawodników, redaktorów i inne pierdoły. Proszę Was. Wypierd…. na Pudelka! To jeden z powodów dlaczego "zasłaniam oczy", gdy widzę Cohones, od dłuższego czasu rzadko czytam komentarze i nie uczestniczę w życiu forum… Na początku, gdy istniał tylko portal 2007 – 2009 rok zupełnie inaczej wszystko wyglądało! I te piękne dyskusje na stronie głównej!

 42. byzyn

  Polskie rankingi dla Polaków – czy to tak wiele?

  Ale to jest ranking polskiego MMA, a nie ranking Polaków zawodowo parających się MMA. Nibyś taki polski, a najwidoczniej nie rozumiesz języka polskiego :/

 43. byzyn

  Polskie rankingi dla Polaków – czy to tak wiele?

  Ale to jest ranking polskiego MMA, a nie ranking Polaków zawodowo parających się MMA. Nibyś taki polski, a najwidoczniej nie rozumiesz języka polskiego :/

 44. Tjo

  To jeden z powodów dlaczego "zasłaniam oczy", gdy widzę Cohones, od dłuższego czasu rzadko czytam komentarze i nie uczestniczę w życiu forum… Na początku, gdy istniał tylko portal 2007 – 2009 rok zupełnie inaczej wszystko wyglądało! I te piękne dyskusje na stronie głównej!

  Niepotrzebnie się wycofujesz. Trzeba piętnować głupotę, w przeciwnym wypadku staniemy się drugim onetem.
  Niestety wraz ze wzrostem popularności i liczebnością użytkowników poziom będzie jechał w dół, ale zawsze można przeciwdziałać temu procesowi.

 45. Tjo

  To jeden z powodów dlaczego "zasłaniam oczy", gdy widzę Cohones, od dłuższego czasu rzadko czytam komentarze i nie uczestniczę w życiu forum… Na początku, gdy istniał tylko portal 2007 – 2009 rok zupełnie inaczej wszystko wyglądało! I te piękne dyskusje na stronie głównej!

  Niepotrzebnie się wycofujesz. Trzeba piętnować głupotę, w przeciwnym wypadku staniemy się drugim onetem.
  Niestety wraz ze wzrostem popularności i liczebnością użytkowników poziom będzie jechał w dół, ale zawsze można przeciwdziałać temu procesowi.

 46. Również uważam, że kretynizmy powinny być tępione. Tym bardziej w tematach traktujących o karierze sportowej zawodników.

 47. Również uważam, że kretynizmy powinny być tępione. Tym bardziej w tematach traktujących o karierze sportowej zawodników.

 48. Czyli co, nie można dotykać spraw poważnych, ale prywatnych, bo jest to niezwiązane z karierą zawodnika? Śmieszne i zarazem żałosne lamenty. Skoro zawodnik coś sobą reprezentuje, to można i powinno się to oceniać. Szczególnie jeśli sprawa dotyczy życia w społeczeństwie, a nie w jego domowym zaciszu. Patologiczne zachowania należy krytykować jeśli jest ku temu sposobność.

 49. Czyli co, nie można dotykać spraw poważnych, ale prywatnych, bo jest to niezwiązane z karierą zawodnika? Śmieszne i zarazem żałosne lamenty. Skoro zawodnik coś sobą reprezentuje, to można i powinno się to oceniać. Szczególnie jeśli sprawa dotyczy życia w społeczeństwie, a nie w jego domowym zaciszu. Patologiczne zachowania należy krytykować jeśli jest ku temu sposobność.

 50. theMat

  Czyli co, nie można dotykać spraw poważnych, ale prywatnych, bo jest to niezwiązane z karierą zawodnika? Śmieszne i zarazem żałosne lamenty. Skoro zawodnik coś sobą reprezentuje, to można i powinno się to oceniać. Szczególnie jeśli sprawa dotyczy życia w społeczeństwie, a nie w jego domowym zaciszu. Patologiczne zachowania należy krytykować jeśli jest ku temu sposobność.

  Po pierwsze zazwyczaj jest to kompletny off topic, więc powinno lądować w śmietniku lub ewentualnie w innym wątku.
  Po drugie nie widzę tu "dotykania" tylko buracki hejt (zerknij na te zalinkowane fejsbukowe wpisy).

 51. theMat

  Czyli co, nie można dotykać spraw poważnych, ale prywatnych, bo jest to niezwiązane z karierą zawodnika? Śmieszne i zarazem żałosne lamenty. Skoro zawodnik coś sobą reprezentuje, to można i powinno się to oceniać. Szczególnie jeśli sprawa dotyczy życia w społeczeństwie, a nie w jego domowym zaciszu. Patologiczne zachowania należy krytykować jeśli jest ku temu sposobność.

  Po pierwsze zazwyczaj jest to kompletny off topic, więc powinno lądować w śmietniku lub ewentualnie w innym wątku.
  Po drugie nie widzę tu "dotykania" tylko buracki hejt (zerknij na te zalinkowane fejsbukowe wpisy).

 52. hlehle

  Po pierwsze zazwyczaj jest to kompletny off topic, więc powinno lądować w śmietniku lub ewentualnie w innym wątku.
  Po drugie nie widzę tu "dotykania" tylko buracki hejt (zerknij na te zalinkowane fejsbukowe wpisy).

  Racja, na fb źle to wygląda, ale bardziej chodziło mi tu o samo forum i wielki lament @Tjo.

 53. hlehle

  Po pierwsze zazwyczaj jest to kompletny off topic, więc powinno lądować w śmietniku lub ewentualnie w innym wątku.
  Po drugie nie widzę tu "dotykania" tylko buracki hejt (zerknij na te zalinkowane fejsbukowe wpisy).

  Racja, na fb źle to wygląda, ale bardziej chodziło mi tu o samo forum i wielki lament @Tjo.

 54. theMat

  Racja, na fb źle to wygląda, ale bardziej chodziło mi tu o samo forum i wielki lament @Tjo.

  Ok, ale ile można czytać o tym samym w wątkach poświęconych zupełnie czemuś innemu?

 55. theMat

  Racja, na fb źle to wygląda, ale bardziej chodziło mi tu o samo forum i wielki lament @Tjo.

  Ok, ale ile można czytać o tym samym w wątkach poświęconych zupełnie czemuś innemu?

 56. hlehle

  Ok, ale ile można czytać o tym samym w wątkach poświęconych zupełnie czemuś innemu?

  Bo sprawa jest niejasna i ludzie są ciekawi, normalna sytuacja. To, co piszą na fb woła o pomstę do nieba, ale nie widzę w tym wątku jakiegoś chamstwa.

 57. hlehle

  Ok, ale ile można czytać o tym samym w wątkach poświęconych zupełnie czemuś innemu?

  Bo sprawa jest niejasna i ludzie są ciekawi, normalna sytuacja. To, co piszą na fb woła o pomstę do nieba, ale nie widzę w tym wątku jakiegoś chamstwa.

 58. Skoro to rankingi polskiego mma to czemu w niektorych rankingach uwzględniają nawet Sobotte? Rozumiem, że to zależy od subiektywnej oceny osoby układającej ranking kogo do niego wpisze. haha

 59. Skoro to rankingi polskiego mma to czemu w niektorych rankingach uwzględniają nawet Sobotte? Rozumiem, że to zależy od subiektywnej oceny osoby układającej ranking kogo do niego wpisze. haha

 60. byzyn

  Rozumiem, że to zależy od subiektywnej oceny osoby układającej ranking kogo do niego wpisze

  Oczywiście. Wszystko, również pozycja rankingowa to subiektywna ocena układającego ten ranking. Trudno, żeby było inaczej – bo niby jak?

 61. byzyn

  Rozumiem, że to zależy od subiektywnej oceny osoby układającej ranking kogo do niego wpisze

  Oczywiście. Wszystko, również pozycja rankingowa to subiektywna ocena układającego ten ranking. Trudno, żeby było inaczej – bo niby jak?

 62. Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

 63. Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

 64. Mr.Hyde

  Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

  A to bardzo ciekawy wątek.

 65. Mr.Hyde

  Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

  A to bardzo ciekawy wątek.

 66. Mr.Hyde

  Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

  [​IMG]
  http://en.wikipedia.org/wiki/Berkut

 67. Mr.Hyde

  Wszystko OK, oprócz jednego małego szczegółu, który mi się nie podoba…

  Nie będę się rozpisywał, wkleje tylko wiki. Dla mnie pojawienie się gali, klubu, zawodnika związanego z słowem Berkut to strzał w policzek i prowokacja wykorzystująć podłoże sportowe.

  Berkut – wyspecjalizowana jednostka milicjiukraińskiej podległa Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Została utworzona, w miejsce radzieckich służb OMON,

  tyle.

  [​IMG]
  http://en.wikipedia.org/wiki/Berkut

 68. @Mr.Hyde Z tego co piszą to po ukraińsku (ale też i po rosyjsku) berkut (Беркут) to orzeł przedni. Czy to już jest dyskwalifikujące? Jakieś potwierdzenie, że kaukaska organizacja ma coś wspólnego z ukraińskimi służbami?

  Edit: Nie zauważyłem twojego linka z wiki @VaeVictis – ale niech i moje zostanie…

 69. @Mr.Hyde Z tego co piszą to po ukraińsku (ale też i po rosyjsku) berkut (Беркут) to orzeł przedni. Czy to już jest dyskwalifikujące? Jakieś potwierdzenie, że kaukaska organizacja ma coś wspólnego z ukraińskimi służbami?

  Edit: Nie zauważyłem twojego linka z wiki @VaeVictis – ale niech i moje zostanie…

 70. Kiedyś już poruszyłem ten temat. Wyszło na to , że po prostu berkut to orzeł. A, że milicja sobie nadała takie imię to co poradzić. Nie sądzę, żeby te dwa berkuty miały, zew sobą coś wspólnego.

 71. Sama nazwa jest kontrowersyjna i tyle co chciałem powiedzieć w tym temacie. Puhakka został napiętnowany za pewne wzory i symbole, tutaj uważam jest podobnie jedynie mniejsza świadomość.

  Ostatnie sytuacje zarówno wokół Sidova jak i przejście i pojawienia się tej gali w naszym kraju powodują pewne domysły. Saidova jako zawodnika szanuje tym bardziej po walce z Moksem gdzie zachował się bardzo OK, jednak w aktualnej sytuacji politycznej i sytuacji z jego znajomym i oskarżeń na temat zabójstwa na terenie obwodu stalingradzkiego mi się nie podobają. Takie moje zdanie, na spokojnie, uważam, że jestem u siebie i mogę bezpośrednio wyrażać swoje poglądy.

  Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego, aczkolwiek pojawienie się w np koszulce z flagą brytyjską w Indiach tez było by średnio odebrane. sorry za błędy

 72. Tjo

  Jak czytam Wasze komentarze pod tematem to po prostu ręce mi opadają… Moi znajomi, którzy na bieżąco śledzą Rocksów już wielokrotnie mi wspominali, że poziom niektórych wypowiedzi to totalne dno. Odnoszę wrażenie, że niektórym widocznie brakuje tych dwóch 7.-8. klas podstawówki – nie wiem może nie idę z duchem czasu, może już jestem stary, ale sporej grupie ujebałbym po prostu dostęp do Internetu.

  Dokładnie skąd w ogóle ten hejt, ta agresja, nienawiść i roztrząsanie spraw prywatnych zawodników? I jeszcze te historie w stylu sędziny Anny Marii Wesołowskiej. Wbijasz w temat, a tam połowa wypowiedzi nie dotyczy w ogóle wpisu, najazd na zawodników, redaktorów i inne pierdoły. Proszę Was. Wypierd…. na Pudelka! To jeden z powodów dlaczego "zasłaniam oczy", gdy widzę Cohones, od dłuższego czasu rzadko czytam komentarze i nie uczestniczę w życiu forum… Na początku, gdy istniał tylko portal 2007 – 2009 rok zupełnie inaczej wszystko wyglądało! I te piękne dyskusje na stronie głównej!

  gdzie w tym temacie?

 73. Mr.Hyde

  Sama nazwa jest kontrowersyjna i tyle co chciałem powiedzieć w tym temacie. Puhakka został napiętnowany za pewne wzory i symbole, tutaj uważam jest podobnie jedynie mniejsza świadomość.

  Ostatnie sytuacje zarówno wokół Sidova jak i przejście i pojawienia się tej gali w naszym kraju powodują pewne domysły. Saidova jako zawodnika szanuje tym bardziej po walce z Moksem gdzie zachował się bardzo OK, jednak w aktualnej sytuacji politycznej i sytuacji z jego znajomym i oskarżeń na temat zabójstwa na terenie obwodu stalingradzkiego mi się nie podobają. Takie moje zdanie, na spokojnie, uważam, że jestem u siebie i mogę bezpośrednio wyrażać swoje poglądy.

  Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego, aczkolwiek pojawienie się w np koszulce z flagą brytyjską w Indiach tez było by średnio odebrane. sorry za błędy

  Chyba obwodu Kaliningradzkiego? Nazwa jak nazwa, tak samo jak można się czepiać w rzeczonych Indiach symbolu swastyki który tam nie jest kojarzony głównie z nazistami.

 74. gojilla

  gdzie w tym temacie?

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…zył-do-klubu-berkut-grozny.22587/#post-958194

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…zył-do-klubu-berkut-grozny.22587/#post-958205

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-klubu-berkut-grozny.22587/page-2#post-958342

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-klubu-berkut-grozny.22587/page-2#post-958319

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-klubu-berkut-grozny.22587/page-3#post-960289

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-klubu-berkut-grozny.22587/page-3#post-960708

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.